Seimas skelbia 2014 metų Kalbos premijos konkurso pradžią (0)

Felicija Bortkevičienė (1873 - 1945)

Felicija Bortkevičienė (1873 – 1945)

Lietuvos Respublikos Seimas skelbia 2014 metų Kalbos premijos konkurso pradžią. Premija įamžina žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873-1945) atminimą. Kalbos premija skiriama už reikšmingą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms, institucijoms.

Nusipelniusiujų gauti premiją vertinimo kriterijai:
1) pastangos skatinti taisyklingos ir gražios lietuvių kalbos vartojimą viešajame gyvenime ir akademinėje srityje, žiniasklaidoje ir įvairioje literatūroje, renginiuose, socialinėse akcijose;
2) rūpinimasis lietuvių kalbos pritaikymu informacinėse technologijose;
3) lietuvių kultūros plėtrai ir visuomenės pažangai svarbių lituanistikos projektų, sumanymų įgyvendinimas, kitokia lituanistinė veikla;
4) visuomenei reikšmingų, turinio naujumu išsiskiriančių lituanistikos (kalbotyros, knygotyros, paveldo komunikacijos, spaudos istorijos, socialinės kultūros) mokslo darbų (ne žemesnės pakopos kaip magistro darbas) ir kitokių tyrinėjimų atlikimas ir paskelbimas;
5) rūpinimasis lituanistiniu paveldu ir jo sklaida Lietuvoje ir pasaulyje;
6) dalies lituanistinės veiklos atlikimas neatlygintinai.

Kalbos premijos konkursą vykdo Lietuvos Respublikos Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija. Nusipelniusius asmenis turi teisę siūlyti fiziniai ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys, kurie iki 2013-04-22 privalo pateikti:
1) motyvuotą rekomendaciją (rekomendacijas);
2) išsamų nusipelniusio asmens gyvenimo ir profesinės veiklos aprašymą pagal aukščiau įvardytus kriterijus;
3) svarbiausių darbų sąrašą (nurodyti atliktus neatlygintinai).

„Vyturys“ | lrkm.lt nuotr.r

Premija gali būti skiriama, jei nusipelnęs asmuo atitinka ne mažiau kaip du iš nurodytų kriterijų, tačiau iš jų šeštas yra privalomas. Premijos laimėtojas bus skelbiamas Gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Pasirašytieji dokumentai siunčiami Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai: Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius.

Premijos laureatas bus skelbiamas Gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Premijos dydis – 20 tūkstančių litų, ji mokama iš Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų. Premijos simbolis – skulptūrėlė „Vyturys“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė