Lietuvai prisiekė 112 kariuomenės naujokų (21)

Kariai savanoriai | karys.lt nuotr.

Kariai savanoriai | karys.lt nuotr.

Kovo 14 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje Lietuvos Respublikai prisiekė 112 karių ir karių savanorių dalyvaujančių baziniuose kariniuose mokymuose ir bazinio kario savanorio įgūdžių kursuose.

46 kariai iš 28-osios bazinių karinių mokymų laidos priesaiką davė po trijų savaičių mokymų periodo, kariai tęs mokymus dar devynias savaites. Prisiekusių karių vardu teisė skaityti priesaikos tekstą ir pagerbti Mokomojo pulko kovinę vėliavą suteikta jaunesniajam eiliniui Viliui Linkūnaičiui, kuris pirmosiomis savaitėmis pasižymėjo stipria motyvacija, gerai vykdė pareigas ir jam pavestas užduotis. Jaunuolis į bazinius karinius mokymus atvyko iš Vilniaus, yra baigęs Kauno technologijos universitetą. Dalyvauti kariniuose mokymuose Vilių paskatino patriotiškai nusiteikę seneliai bei tarnaujantys draugai, o pabaigęs kursą norės tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Valstybei priesaiką taip pat davė 66 kariai savanoriai, kuriems po tris savaites trukusio bazinio kario savanorio įgūdžių kurso įteikti kurso baigimo pažymėjimai.

トNuoširdžiai sveikinu Lietuvos Respublikai prisiekusius karius ir noriu padėkoti už jūsų pastangas ir pasišventimą tarnybai bei atiduotą pareigą Tėvynei Lietuvai, – sakė ceremonijoje dalyvavęs Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aurelijus Motiejūnas. Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas plk. ltn. Algirdas Norkus įteikė padėkos raštus geriausiai kursą baigusiems kariams savanoriams.

Iškilmingoje karių priesaikos ir kursų baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Mokymo ir doktrinų valdybos vadas pulkininkas Danas Mockūnas, karių artimieji ir kiti svečiai.

Į bazinius karinius mokymus savanoriškumo pagrindais šaukiami 18-35 metų amžiaus karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą bei sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą ir siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Atranką į Lietuvos kariuomenę vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Apie tarnybos Lietuvos kariuomenėje galimybes ir privalumus daugiau informacijos suteikiama nemokama telefono linija 8 800 12340, taip pat interneto tinklalapyje.

Naudinga informacija:
„Šiais metais planuojamas didesnis BKM karių skaičius ir daugiau galimybių atlikti tarnybą vasarą“;
„Šiemet bazinių kario savanorio įgūdžių įgis per 700 karių“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė