Sulaikytas ilgai ieškotas Sausio 13-osios bylos įtariamasis (0)

1991 m. Sausio 13-osios naktis prie Aukščiausiosios Tarybos. | A.Žižiūno nuotrauka

1991 m. Sausio 13-osios naktis prie Aukščiausiosios Tarybos. | A.Žižiūno nuotrauka

Sulaikytas ir į areštinę trečiadienį uždarytas įtariamasis Sausio 13-osios byloje. Sulaikyto asmens duomenys kol kas neatskleidžiami, esą taip nenorima pakenkti tyrimui.

Sulaikytas asmuo gyveno kaimyninėje valstybėje, jo sulaikymui teismas buvo išdavęs Europos arešto orderį.

Šiame ikiteisminiame tyrime įtariamaisiais pripažinti 79 asmenys Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Baltarusijos Respublikos piliečiai. Įtarimai jiems pareikšti dėl galimo tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis (Baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 100 str.), tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo (BK 101 str.), tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo (BK 103 str. 1 d.), draudžiamos karo atakos prieš civilius (BK 111 str. 1 d.) ir uždraustų karo priemonių naudojimo (BK 112 str.). Teismui skyrus šiems įtariamiesiems kardomąsias priemones – suėmimus, ir atsižvelgiant į tai, kad šie asmenys yra ne Lietuvoje, jų atžvilgiu yra išduoti Europos arešto orderiai.

Per paskutiniuosius trejus metus į užsienio valstybes išsiųsta beveik 100 teisinės pagalbos pašymų, išanalizuota keli tūkstančiai vaizdo dokumentų, apklausta beveik 300 liudytojų, atlikti kiti Baudžiamojo proceso kodekse numatyti veiksmai. Šiuo metu bylą dėl karinių veiksmų Lietuvoje 1991 m. sausį, kai buvo nužudyta 14 civilių, 31 – sunkiai sutrikdyta sveikata ir daugiau nei 1000 žmonių buvo kitaip sužaloti, sudaro per 700 tomų medžiagos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė