VSD perspėja Lietuvos piliečius dėl internetinių provokacijų (3)

CapturePo to, kai viename interneto portale rusų kalba pasirodė raginimas pasirašyti peticiją dėl Klaipėdos prijungimo prie Rusijos, Valstybės saugumo departamentas šiandien, kovo 12 dieną, išplatino informaciją, kad peticija dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Rusijos yra paskelbta Niujorke registruotame interneto portale „avaaz.org“. Jame anoniminiai vartotojai kuria įvairiausio – kartais net ir absurdiško turinio – peticijas. Tame tinklalapyje jau ir anksčiau buvo keltos provokatyvaus pobūdžio iniciatyvos, tačiau minėta svetainė yra beveik nežinoma, todėl jos nepasiekė jokio tikslo. Šį kartą peticiją dėl Klaipėdos internete „surado“ ir paviešino Rusijos interesus Lietuvoje propaguojantys veikėjai.

Akivaizdu, kad anoniminiai peticijų kūrėjai siekia išprovokuoti viešas diskusijas politiškai jautriais klausimais ir vėliau jas eskaluoti tam tikra (šiuo atveju priešiška Lietuvai) linkme. Valstybės saugumo departamentas ragina interneto vartotojus ir žiniasklaidą blaiviai ir pragmatiškai vertinti tokias iniciatyvas ir nepasiduoti provokacijoms. Vertėtų sekti pažangių Ukrainos piliečių elgesiu – jie adekvačiai reaguoja į nepalyginamai aršesnes Kremliaus provokacijas.

Valstybės saugumo departamentas primena, kad vieši raginimai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą arba pažeisti teritorijos vientisumą yra traktuojami kaip nusikaltimas. Už jį gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas ragina Generalinę prokuratūrą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvoje veikiančios viešosios įstaigos „Būkime vieningi“ išplatintos provokacijos prieš Lietuvą, raginančios pasirašyti Klaipėdos krašto prijungimo prie Rusijos.

„Už veiksmus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos teritorinį vientisumą, suverenitetą, turi būti baudžiama. Tai yra atviras kėsinimasis į Lietuvos teritorinį vientisumą. Baudžiamajame kodekse numatyta atsakomybė, tad visi, prisidėję prie šios provokacinės akcijos, turi būti nubausti. Generalinė prokuratūra turi imtis veiksmų, pradėti tirti šį nusikaltimą yra būtina“, – sakė A. Paulauskas.

Socialdemokratai pasmerkė viename interneto portale rusų kalba pasirodžiusį raginimą pasirašyti peticiją dėl Klaipėdos prijungimo prie Rusijos, konservatoriai prokurorus ragina pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija smerkia bandymus peticijomis ir bet kokiais kitokiais veiksmais išprovokuoti neramumus Klaipėdos krašte. Tokios skandalingos provokacijos bus griežtai smerkiamos ir traktuojamos kaip antivalstybinė veikla“, – rašoma Socialdemokratų frakcijos trečiadienį išplatintame pareiškime.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Arvydas Anušauskas ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį prašydami informacijos, kokių priemonių buvo imtasi dėl raginimų pažeisti Lietuvos teritorinį integralumą ir vientisumą, pranešė konservatorių frakcija.

„Matyt, jau vakar generalinis prokuroras turėjo inicijuoti tyrimą dėl viename interneto tinklalapyje pasirodžiusio anoniminio kreipimosi į Lietuvos piliečius su raginimu pažeisti Konstitucijos nuostatas ginančias valstybės teritorinį vientisumą, – teigia A. Anušauskas. –  Norėčiau žinoti, ar tai padaryta. Konstitucijos nuostatos turėtų būti ginamos be laisvadienių“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė