Policija išvaikė taikią akciją prie Seimo ir užgesino Signatarų laužą (video, audio) (78)

Policijos smurtas prie Seimo 2014 m. kovo 11 d.

Policijos smurtas prie Seimo 2014 m. kovo 11 d.

Vakar, po patriotinių Kovo 11-osios eitynių vykusio mitingo pabaigoje Kovo 11-osios akto signatarai iškilmingai uždegė Signatarų laužą.

Pristatydamas šią akciją Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka kalbėjo: „Mano žiniomis, keli žmonės informavo Savivaldybę, kad iki 15 žmonių piketas bus prie to laužo šiandien, bus naktį, bus rytoj, bus poryt, tol, kol Seimas nepaskelbs referendumo gegužės 25 dieną.“ Šį pranešimą susirinkusieji pasitiko plojimais. Paskui signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys iškilmingai uždegė laužą.

Tačiau vakare prie šio laužo budinčią grupelę piketuotojų aplankę policijos pareigūnai pareikalavo skirstytis kaipo vienintelį argumentą nurodydami „netrukdyti dirbti“.

Policijos pareigūnai buvo supažindinti su Lietuvos Respublikos Konstitucijos 36 straipsniu, anot kurio „Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.“

Tačiau jų reakcija į šią Konstitucijos nuostatą buvo brutalus smurtas – taikūs piketuotojai buvo suimti ir, panaudojant prievartą, nutempti į policijos automobilį. Paskui buvo užgesintas ir išdraskytas Signatarų laužas.

Įvykį vietoje komentavęs policijos pareigūnas apkaltino piketuotojus noru padaryti Maidaną Lietuvoje.

Vietoje užgesinto laužo šiandien, kovo 12 dieną, 18 val. prie Seimo signatarai užkurs simbolinį aukurą. Grupėmis iki 15 žmonių, bus budima visą parą. Papildomai kreiptasi į Vilniaus savivaldybę, kad būtų leista surengti mitingą, todėl planuojama nuo 17 dienos pradėti ilgalaikę protesto akciją. Tiesa, Vilniaus savivaldybė prašymą dėl leidimo turi išnagrinėti per 5 dienas.

Kovo 12 d. 12 val. Seime buvo surengta seimo nario Petro Gražulio spaudos konferencija „Dėl policijos išpuolių prieš Lietuvos Laisvės ugnį Kovo 11-osios proga“. Joje dalyvavę Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys, bei Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka papasakojo apie vakarykščius įvykius.

Klausykite šios spaudos konferencijos garso įrašo:


T.Baranausko nuotr.

T.Baranausko nuotr.

T.Baranausko nuotr.

T.Baranausko nuotr.

Vienas iš šios akcijos rengėjų, Referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės narys, Gintaras Jonas Aleknavičius Alkas.lt sakė, kad pavyko išsaugoti ugnį nuo vakarykščio laužo, kurį policiją brutaliais būdais sunaikino. Išsaugota ugnimi ir bus šį vakarą uždegtas simbolinis aukuras.

Susidorojimas su piketuotojais prie Seimo:

httpv://youtu.be/I8TIU04XYIE

Patriotinė Kovo 11-osios eisena ir Signatarų laužo uždegimas:

httpv://youtu.be/WbmANZs3A4E

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

78 komentarai

 1. pensininkas:

  Tai Lietuvos žemių pardavėjų aiški provokacija prieš Lietuvos žemės gynėjus. Reikia Lietuvai aikštės plano, kad išvaikyt melagių klaną.

 2. GINTARAS:

  kai neteisybė tampa teise-pasipriešinimas tampa pareiga-taip pasakė jav prezidedtas Tomas Džefersonas prieš 200 metų.Dabar gi matome “mentus provokatorius” kurie aiškiai pažeidė piliečių teises ir drąsiai siūlo kreiptis į jų viršininką ,simpsono veidu ir smegenimis’ ,kuris dar prieš 5 metus davė įsakymą šaudyti į demonstrantus.Tai yra “maidano scenarijus,tik kas režisierius?

 3. saulė:

  Ar Lietuvos policininkams Maidanas yra blogis? Keliagubi standartai taikomi nebe pirmą kartą – štai dar vienas pavyzdys, N.Puteikio įvardintas susitikime su Šiauliečiais: “nesijaučiame saugūs ir dėl vidaus politikos keistenybių. Lietuvos politikos lyderiai skubėjo į Maidaną palaikyti piliečių teisės protestuoti prieš valdžios savivalę, ginti pilietinę laisvę, orumą, demokratiją. Tačiau tylėjo, kai 500 Lt administracinėmis baudomis buvo nubaustas nedidelis Ukrainą palaikantis piketas, surengtas piliečių prie Klaipėdos savivaldybės. Susidorojimas su aktyviais, savo poziciją piketais reiškiančiais piliečiais tapo mūsų viešo gyvenimo kasdienybe.” (http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/rinkimu-naujienos.-naglis-puteikis-partine-nomenklatura-turi-pakeisti-pilie)

 4. medus:

  Policinė-fašistinė valstybė, kur susidorojimas su taikais gyventojais – jos tikrasis veidas. Labai gerai – kuo mažiau slepiasi, tuo aiškiau matosi ir žadina tuos piliečius, kurie iki šio nematė, manydami, kad gyvena demokratinėje valstybėje. Platinkime suėmimo vaizdelį visomis priemonėmis.

 5. Juk niekas ir dabar neginčija: parduoti ar neparduoti – tai yra kiekvieno žmogaus apsisprendimas, ką daryti su nuosavybe. Reikia savo žemę mylėti ir ją dirbti.

  • N:

   Tai ne žmogaus asmeninis reikalas, tai tautos išlikimo reikalas. Žemė turi priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei.

   • Kaimo Žmogus:

    Jau labai knieti, kad žemė priklausytų valstybei? Panašu, kad siekiama atėjus Putinui, žemę vėl paleisti kolchozams. Tik bėda – iš užsieniečių gali būti sunkiau ją atimti?
    Linksmiausia, kad tokias bangas kelia nei žemės turintys, nei ją dirbantys.

    • N:

     Skaityti nemoki? Lietuvos piliečiams ir valstybei! Putinui užsieniečių nuosavybė ne kliūtis. Jei panorės, tai atims, priešingai, nei Lietuvos valdžia. Ji iš užsieniečių atimti nedrįs. Taip kad nereikia ieškoti naivuolių.

    • Jadvyga:

     Visai ne ,as uz zemes nepardavima bet turiu zemes ir misko, aisku jo nenaudoju bet duodu naudoti ukininkams,as niekad neparduociau del to ,kad tai yra turtas zmoniu daugeja o zemes lieka tiek pat, o sugriuvus europos sajungai , kaip tada. Politika aiski norima kuo daugiau sumaisyti turta ir zmones ,kad lengviau butu valdyti

     • Klausimas:

      Sugriuvus Europos Sąjungai piliečiai ir valstybė kartu su žeme savanoriškai, kaip 1940 metais, jungsis prie Rusijos. Ar ne?

      • medus:

       O jūs norite į Rusiją? Jūs, žinoma, turite tokią teisę – norėti, bet spręsti tokius klausimus galėtų tik Tauta.
       Na o mes, rinkę parašus šiam referendumui, norime likti Europos Sąjungoje (žinoma, jeigu ji nesugrius, kaip jūs sakote, nes kai kur jos demokratijos nepaisymas kasa duobę jai pačiai), tačiau šioje sąjungoje norėtume likti kaip lygi valstybė tarp lygių, kurioje demokratija iš tiesų veikia, o ne tik yra deklaruojama, t.y. visi piliečiai turi teisę išreikšti savo valią svarbiais valstybei gyvenimo klausimais, kaip tai numatyta Lietuvos Respyblikos Konstitucijoje. Ar jūs pasisakote prieš demokratiją?

      • ras:

       Jus esat “Vergas” arba “Tarnas”. Jus mokat tik padlaiziaut, Maskvai arba Bruseliui.
       Jums ne pakeliui su nepriklausoma demokratine valstybe Lietuva. Prasom nedelsian surinkt lagaminus ir emigruoti! i Rusija arba i Europa.

  • keista:

   Nieko sau asmeninis reikalas – gal Ona iš kosmoso?

 6. Buvau taikioje protesto akcijoje Vilniuje prie Rusijos ambasados Ukrainai paremti, susirinko daug žmonių, niekas nieko nesuiminėjo, jokių incidentų nebuvo. Yra internete namo visas albumas. Nekalbėkite netiesos. Nerinkite sau politinių dividendų niekindami savo Tėvynę.

 7. pensininkas:

  Šiandiena šiuo klausimu Seimo konferencijų salėje P.Gražulio, R.Ozolo, J.Pankos spaudos konferencija. Oi kaip reikia pastovaus protesto aikštėje.

 8. slenkstis:

  Tokie gražūs,taikūs,šviesūs žmonės sėdėjo laužo šviesoje.

 9. menesis:

  Sugalvojo pakūrenti laužus prie Seimo naktį? Na gerai, buvo eisena, buvo mitingas, bet viskas baigėsi, kažkada reikia skirstytis. Na, kaip matau, laužas dar nebuvo užgęsęs… Tai gal ir paskubėjo.

  • medus:

   Teisingai. Policinėje-fašistinėje valstybėje piliečiai neturi jokių teisių – tik mokėti mokesčius. Tegu pabando pasėdėti prie laužo švęsdami Nepriklausomybės dieną ir skaitydami Lietuvos Konstituciją – sistema susidoros.

   • Mantas:

    Čia elementari tvarka. Tau patiktų, jei kas nors laužą susikurtų ties tavo laiptine ir pasižadėtų sėdėti kelias dienas ar net savaites? Turbūt nelabai. Dėl laužų yra ir daugiau dalykų pradedant priešgaisrinėm taisyklėm ir pan. Kaimynai taip pat gali skųstis jei vėjas į jų langus pučia dūmus. Jei nebūtų laužo, o šiaip susėdę ant žemės – gal ir dabar dar sėdėtų 😉

    Aišku viską kas nepatinka lengviausia išvadinti fašizmu ir nesigilint kas ir kodėl 🙂

    • N:

     Kai 1991 sausį laužus kūreno, tai dūmai akių negraužė?.. Ir priešgaisrinių taisyklių nepažeidinėjo?..

    • medus:

     Regis, kaip tik tastai yra problemos su apsigilinimu į “kas ir kodėl”.
     Jeigu jums pasirodė, kad aikštė prie seimo yra kieno nors laiptinė, informuoju, kad taip nėra 🙂 Tai yra vieša vieta, ypač tinkama piliečių susitelkimui tiek švenčiant šventes, tiek reiškiant savo nuomonę įvairiais klausimais- ypač tais, kuriais valdžia niekaip piliečių negirdi.
     Susidorojimas su taikiais piliečiais yra ne tik fašistinė represinė priemonė, daranti gėdą “demokratine” besivadinančiai valstybei, bet ir valdžios baimės įrodymas, nes nesant kitų argumentų, belieka brutuali jėga. Kaip tik taip elgėsi fašistai.

     • Marius, 22:

      Kiek žinau laužų deginimas tam neskirtose vietose yra nusižengimas viešosios tvarkos įstatymui, tad nieko nuostabaus, kad visus tuos savo teises žinančius, bet kitų – ne, patriotėlius supakavo mūsų fašistai policininkai dirbantys fašistams valdžioje, kurie nori išparduoti Lietuvą ir paversti mūsų vaikus homoseksualais; visgi koks tikras tautininkas nekenčia nuo persekiojimo komplekso?

      • medus:

       Laužų deginimas prie Seimo yra gana gili tradicija lietuvių kultūroje, bet tamsta matyt nieko nežinote apie sausio 13-ąją ir seimo gynimo dienas, kai laužai degė visur aplink apie seimą ir kitur. Ką gi, nenuostabu, dabartinė prezidentė apie tai irgi nieko nežino, nes tuo laiku dirbo kolaborantams prieš Lietuvos Nepriklausomybę. Bet daug kas žino ir to niekada nepamirš.
       Beje, Seimo aikštė laužų deginimui yra puikiai pritaikyta vieta. Be to, šis laužas buvo uždegtas Lietuvos nepriklausomybės dienos šventei. Beje, kodėl policija neareštavo laužo, o dorojosi su piliečiais? 🙂 Ir.. galite ir nusiimti kvailiuko naivuolio kaukę – puikiai suprantame, kad kalbame ne apie laužus, o apie tai, kaip SISTEMOS VALDOMA POLICIJA DOROJASI SU PILIEČIAIS, KURIE JAI NEPRITARIA. Ne prasčiau nei Lukašenkos ar Hitlerio režimas, to neįmanoma paneigti. Kaip puiku, kad viskas užfiksuota filmuotoje medžiagoje.

       • Marius, 22:

        Ai, tai įstatymai įgauna nerašytas išimtis tada kai kalbama apie valstybines šventes ir tradicijas prie seimo. Įdomus pastebėjimas, reiks dažniau praktikuoti šitą privilegiją, kažkaip sugebėjo fašistai valdžioje nuslėpti tai nuo Lietuvos žmonių, turbūt labai jau bijo mūsų 🙂

        • medus:

         Apie kokius konkrečiai įstatymus kalbate, gal galite pacituoti? 🙂
         Valstybinės šventės ir tradicijos yra vienos svarbiausių dalykų Tautos ir valstybės gyvenime. Jeigu tamstai jos nesvarbios, kalbėti nelabai yra apie ką – puikiai tinkate globalsitinei mankurtų komandai. Bet ne visi tokie, kaip matėte puikiose Eitynėse. Ir tokių daugėja. Tai išties puiku.

         • Marius, 22:

          http://www.vilniaus-r.lt/index.php?id=13467

          26. Bendrojo naudojimo teritorijose draudžiama:
          26.11. kūrenti laužus ne tam pritaikytose vietose;

          Na bet visgi Lietuvos valstybinė šventė buvo, o fašistai sugebėjo prieš savo žmones ranką pakelti. Netoleruotina.

          Eitynėse mačiau ne šventės šventimą, eilini politikavimą, net Putino galvą kažkas iškėlė, taigi tiek vaikų buvo, kaip man reiktų savo vaikui(jeigu turėčiau) taip paaiškinti, kad vyras su vyru negali būti, bet propaguoti neapykantą – čiki briki.

          • medus:

           Belieka konstatuoti, kad seimo aikštė yra laužų deginimui bei piliečių susirinkimui puikiai pritaikyta vieta, o seime dirba Tautos samdyti darbuotjai – seimo nariai.
           Geriau paaiškinkite savo vaikams kodėl pensininkai marinami badu, kai ES nurodymu nuo valstybės biudžeto atimamas milijardas, kodėl valdininkai didinasi sau atlyginimus, kai kitiems tai yra “neteisėta”, kodėl tyčiojamasi iš Lietuvos piliečių ir Konstitucijos, kodėl Lietuvos suverenitetas ir žemės pardavinėjamos tiems, kurie daugiau moka – negalvojant apie tai, kur užaugę vaikai turės gyventi. Tik manau, kad jūs nesugebėsite šitų klausimų paaiškinti niekam, juo labiau – vaikui, nes paties galvoje atsakymų nėra.

        • N:

         Tu viena kartą apsispręs, liberale. Jei valdžioje fašistai, tai ko tu juos palaikai?

       • N:

        Net jei ir nebūtų kūrenę laužo, jie vis tiek žmones būtų supakavę. Taip kad laužas čia ne prie ko. Parodomoji gąsdinimo akcija.

    • pensininkas:

     O Kijevo Maidaną ar matei. Janukovičius leido. Iš čia matosi, kad Lietuvos žemių pardavėjai yra nedemokratišneski už pačio Janukovičiaus buvusi režimą.

 10. Ar valdžia:

  Rusijos grėsmę nenori išnaudoti savo partijų interesams?

 11. Valdžia:

  žiauriai bijo tautos?Butkevičius turi atsistatydinti.

 12. Is tiesu:

  Kai ginti Seima,nebuvo jokiu ,,priesgaisriniu taisykliu”.O jei ten tuo metu pasisakantis Landsbergis butu paminejes,kad zeme ketina isparduoti-idomu,kaip butu baigesi jam…

 13. Žvakė:

  Dėl žvakės jokių baudų niekas negali taikyti. Galima uždegti žvakę ir sėdėti, svarbiausia, kad neužgestų kantrybės liepsna.

 14. Virginija:

  Tiesiog protu nesuvokiama ,kas dedasi su valdzia Lietuvoje…Kas jums Lietuvos pilieciai? Ar sitaip turi elgtis policija su taikiais protestuotojais? Manau ne! Kada baigsis bardakas Lietuvoje? Kada bus tiesa ?

 15. ot:

  Turėjo leidimą iki 22 val. http://www.vilnius.lt/vaktai/default.aspx?Id=3&DocId=30237353
  Nesusitvarkė iki to laiko, sulaukė policijos dėmesio, o dar ir ginčytis pradėjo. Taip ir bardakai prasideda..

  • medus:

   Piliečiams KUR NORI IR KADA NORI ramiai sėdėti ir kalbėtis leidimo reikia tik komendato valandos ar kokios ypatingos karinės padėties metu. Negirdėjau nieko panašaus paskelbto.

   • ot:

    Teisingai. O apie laužą pamiršot?

    • medus:

     Laužas buvo iš Nepriklausomybei skirto renginio ir dar nebuvo sudegęs; taip pat buvo uždegtas saugioje vietoje ir niekam pavojaus nekėlė. Vienintelė priežastis, dėl kurio policija galėjo ten pasirodyti – tai mandagiai padėkoti piliečiams, užtikrinantiems, jog laužas baigs degti saugiai. Visa kita yra brutualios petreklinės jėgos demonstravimas ir susidorojimas su laisvos šalies laisvais pileičiais.

    • slenkstis:

     žmogau, šventė buvo-nacionalinė.Per sausio įvykius naktimis sėdėdavom prie laužų ir saugojom išrinktuosius seimo pastate.Tada buvo galima , nes jie buvo viduje saugesni.To atminti negalima,nes jiems dabar pavojus negręsia,ir laužo nereikia?Seime gi buvo žmonių ir dabar?Tai beprisimenantys išvedami,laužas gesinamas.Uždegtas tai signatarų,pasirašiusių už nepriklausomybę.Kovo-11 šventė baigiasi 24 val.Nelabai suprantama?

  • N:

   Ginčytis su mentais nusikaltimas? Aišku, pagal jankių įstatymus už tai jau būtų kulką gavę. Teisėtai. Dar norite paklykauti apie demokratiją?

 16. Ar paleisti vakar vakare sulaikyti protestuotojai? Ar jiems pateiktas koks nors konkretus kaltinimas? Ar mes jau gyvename Putino režimo pavyzdžiu valdomoje valstybėje, kurioje protestuoti prieš valdžios neteisėtus veiksmus “категорически воспрещено”.

 17. Liepa:

  Naša milicija nas berežot…

 18. Vijolė:

  Ką matau! Čia tas pats sambo pasaulio vicečempijonas Mindaugas Gušauskas, kuris 2012-05-17 ankstyvą rytą kankino Neringą Venckienę skausmingai užlauždamas rankas. Matyt, Klonio gatvė Teleičiuose jam buvo treniruočių vieta, nors dejavo, jog jam buvo plekštelėta per žandą. Oj, oj, ojojoj…

 19. pensininkas:

  Pykstu ant savęs, kad dėl senatvės ir neįgalumo beveik negalėsiu Signatarų laužui padėti padėti. Praneškite sąskaitą, kurion galėčiau pervesti Jums bent kokį šimtą litų į mėnesį.

 20. stogdengys:

  Nepriklausomybė , tik Lietuvos valdžiažmogiams nepriklausomybė nuo runkelių norų ir užgaidų …Amen tokiai valdžiai…

 21. Arnius:

  Jeigu Vilniaus savivaldybė ir policija tučtuojau nesutvarkys šitų puspročių, tai suirutė Lietuvoj garantuota. Jūs pažiūrėkit, kaip jų akys laksto – kaip vagių, aferistų, įsijautę lyg kanapių apsiėdę. Maskva pamatė kelią skaldyt Ukrainą, dabar savo receptą pritaikys Lietuvai. Sūtraukos Kremliaus samdiniai, nepatvarkys jūsų policija – bachūrai patvarkys. Sukiš š..nas į tą laužą ir galėsit atsistoję miegot. Kad kokie valkatos valstybę draskytų – to dar nebuvo. Ir dabar Zuokui laikas parodyt, ar jis gali būt prezidentas, jei savo mieste savivaliautojų nesutvarkys. Nereikia jokių guminių kulkų ir tankečių, poros gaisrinių užtektų. Duotų putų kad snukiai užsiklijuotų ir ramu. O dabar Vaigauskas dreba, Graužinienė pagal Putino dūdelę šoka, prezidentė reitingus keliasi. Jei jau jie tokie vyrai, tai ir pasišnekėt reikia vyriškai. Kad ir kitiems noras socialistines revoliucijas kelt praeitų.

 22. N.P.: dvigubi mūsų valdžios standartai – už Ukrainą laužus galima deginti, patys Maidane žavėjosi, kaip gerai veikai Žmogaus teisių chartijos, leidžiančios žmonėms protestuoti, o jei kalba eina apie referendumą, tai iškart suima, sulaiko:
  “Policijos pareigūnai buvo supažindinti su Lietuvos Respublikos Konstitucijos 36 straipsniu, anot kurio „Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.“
  Tačiau jų reakcija į šią Konstitucijos nuostatą buvo brutalus smurtas – taikūs piketuotojai buvo suimti ir, panaudojant prievartą, nutempti į policijos automobilį. Paskui buvo užgesintas ir išdraskytas Signatarų laužas.
  Įvykį vietoje komentavęs policijos pareigūnas apkaltino piketuotojus noru padaryti Maidaną Lietuvoje”.

 23. gražu:

  Tai Lietuvos valdžia užsieniui demonstruoja vieną veidą,o savo šalies piliečiams rodo kitą? Kartu su Putinu ir Lukašenka bijoma Maidano? 😀

 24. Petras:

  Teisingai rašo komentatorius medus. Va taip ir srebiame parsidavėlių košę nuo Liublino unijos laikų.

 25. ugnis:

  Vis dar tebegarbinantiems konservus ir nepraregėjusiems skaitytojo komentaras: “Deja, I. Degutienė nepanoro kalbėtis. „Seimo narė negalvoja atsakyti į šiuos klausimus“, – informavo jos padėjėja.” Ar pareigos “seimo narė” leidžia “negalvoti atsakyti į šiuos klausimus” mums – seimo nario darbdaviams? Ar ir toliau “demokratinio” seimo narys mano, esantis antras po dievo?

 26. Atgalinis pranešimas: VRK svarstys ar leisti suvaržyti kandidato į Europos parlamentą tautininko G.Songailos laisvę (tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

 27. Atgalinis pranešimas: Žmogaus teisių gynėjai dėl G.Songailai iškeltos bylos kreipėsi į Seimą | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė