Policija išvaikė taikią akciją prie Seimo ir užgesino Signatarų laužą (video, audio) (78)

Policijos smurtas prie Seimo 2014 m. kovo 11 d.

Policijos smurtas prie Seimo 2014 m. kovo 11 d.

Vakar, po patriotinių Kovo 11-osios eitynių vykusio mitingo pabaigoje Kovo 11-osios akto signatarai iškilmingai uždegė Signatarų laužą.

Pristatydamas šią akciją Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka kalbėjo: „Mano žiniomis, keli žmonės informavo Savivaldybę, kad iki 15 žmonių piketas bus prie to laužo šiandien, bus naktį, bus rytoj, bus poryt, tol, kol Seimas nepaskelbs referendumo gegužės 25 dieną.“ Šį pranešimą susirinkusieji pasitiko plojimais. Paskui signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys iškilmingai uždegė laužą.

Tačiau vakare prie šio laužo budinčią grupelę piketuotojų aplankę policijos pareigūnai pareikalavo skirstytis kaipo vienintelį argumentą nurodydami „netrukdyti dirbti“.

Policijos pareigūnai buvo supažindinti su Lietuvos Respublikos Konstitucijos 36 straipsniu, anot kurio „Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.“

Tačiau jų reakcija į šią Konstitucijos nuostatą buvo brutalus smurtas – taikūs piketuotojai buvo suimti ir, panaudojant prievartą, nutempti į policijos automobilį. Paskui buvo užgesintas ir išdraskytas Signatarų laužas.

Įvykį vietoje komentavęs policijos pareigūnas apkaltino piketuotojus noru padaryti Maidaną Lietuvoje.

Vietoje užgesinto laužo šiandien, kovo 12 dieną, 18 val. prie Seimo signatarai užkurs simbolinį aukurą. Grupėmis iki 15 žmonių, bus budima visą parą. Papildomai kreiptasi į Vilniaus savivaldybę, kad būtų leista surengti mitingą, todėl planuojama nuo 17 dienos pradėti ilgalaikę protesto akciją. Tiesa, Vilniaus savivaldybė prašymą dėl leidimo turi išnagrinėti per 5 dienas.

Kovo 12 d. 12 val. Seime buvo surengta seimo nario Petro Gražulio spaudos konferencija „Dėl policijos išpuolių prieš Lietuvos Laisvės ugnį Kovo 11-osios proga“. Joje dalyvavę Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys, bei Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka papasakojo apie vakarykščius įvykius.

Klausykite šios spaudos konferencijos garso įrašo:


T.Baranausko nuotr.

T.Baranausko nuotr.

T.Baranausko nuotr.

T.Baranausko nuotr.

Vienas iš šios akcijos rengėjų, Referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės narys, Gintaras Jonas Aleknavičius Alkas.lt sakė, kad pavyko išsaugoti ugnį nuo vakarykščio laužo, kurį policiją brutaliais būdais sunaikino. Išsaugota ugnimi ir bus šį vakarą uždegtas simbolinis aukuras.

Susidorojimas su piketuotojais prie Seimo:

httpv://youtu.be/I8TIU04XYIE

Patriotinė Kovo 11-osios eisena ir Signatarų laužo uždegimas:

httpv://youtu.be/WbmANZs3A4E

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė