Baltų kultūros ir religijos mokykloje – naujos temos (0)

Rimvydas Laužikas Ir Gražina Kadžytė

Rimvydas Laužikas Ir Gražina Kadžytė

Kovo 30 dieną, sekmadienį, Lietuvos Romuva ir Lietuvos jaunimo ramuva kviečia į Baltų kultūros ir religijos mokyklą. Šį kartą paskaitas skaitys garsus archeologas, Vilniaus universiteto dėstytojas dr. Rimvydas Laužikas, neseniai išleidęs knygą apie LDK virtuvę, ir etnologė, žurnalistė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkė doktorantė Gražina Kadžytė.

Dr. Rimvydas Laužikas – Lietuvos archeologas, Vilniaus universiteto, Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanas, Muzeologijos katedros vedėjas, docentas. Neseniai išleistoje knygoje „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ atsakoma į klausimus, kaip buvo gaminama Bonos Sforcos lazanija? Kokius gardėsius valgė Jogaila? Ar galime Lietuvos kulinarines tradicijas sieti su bulviniais patiekalais? Koks valstiečių indėlis į didikų stalą? Doc. dr. Rimvydo Laužiko knyga „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ – bene pirmasis bandymas susisteminti informaciją apie istorinę Lietuvos virtuvę. Greta publicistiniu stiliumi aprašomos gastronominės kultūros istorijos pateikiami ir rekonstruoti bei šiuolaikinei virtuvei pritaikyti receptai.

„Senosios kulinarijos knygos skiriasi nuo dabartinių. Jos nebuvo skirtos plačiajai visuomenei. Tiesiog vienas virėjas rašė idėjas kitam. Jie vienas kitą lengvai suprasdavo, todėl senuosiuose receptuose paprastai nenurodomi nei reikiamų produktų kiekiai, nei detalus patiekalo gaminimo eiliškumas“, – aiškina dr. Rimvydas Laužikas, pristatydamas šiandienos virtuvei pritaikytus receptus.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja Gražina Kadžytė. Gražina Kadžytė – etnologė, tautosakininkė, žurnalistė. Išleido knygas Volgos vanduo „Lietuvių tvenkiny“ (1995), Ant amžinybės slenksčio (su I. Lukoševičiene, 1996), Nebūsiu „Žmogus iš niekur“ (2000), Su Dievu – darban, su velniu – smuklėn (2000), Malkavos beržyno šviesa (2004),Utenos krašto tautosaka (su R. Garsonu, 2004), veda LRT radijo etnokultūros viktoriną „O tai tau“ .

Baltų kultūros ir religijos mokykloje G. Kadžytė kalbės tradicinės lietuvių doros ir etiketo tema, skaitys paskaitą – “Etika ir etiketas – iš mūsų etnokultūrinio paveldo“. Kaip gyveno mūsų protėviai? Kokiomis dorovės tradicijomis rėmėsi kasdienis lietuvių gyvenimas? Kas iš tautosakos išminties lobyno tinka šiandienai? Atsakymų į šiuos klausimus ieškosime Gražinos Kadžytės paskaitoje.

BKRM

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė