Referendumą dėl žemės nuosavybės Seimas bando nukelti į kuo vėlesnį laiką (video, nuotraukos) (2)

Piketas prie Seimo, 2013-03-10 | R.Garuolio nuotr.

Piketas prie Seimo, 2013-03-10 | R.Garuolio nuotr.

Kovo 10 d. pirmadienį prasidėjusios Seimo pavasario sesijos pirmajame plenariniame posėdyje buvo svarstomas  referendumo dėl žemės nuosavybės klausimas.

Jau iš ryto  nešini vėliavomis ir plakatais prie Seimo rinkosi gausus būrys referendumo  iniciatyvinės grupės narių bei jų rėmėjų. Dalis jų nuėjo stebėti Seimo posėdžio iš Seimo posėdžių salės balkono.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pristatė Seimo nutarimo projektą (Nr. XIIP-1568), kuriuo referendumą dėl Konstitucijos pataisų siūloma skelbti birželio 29 d.

Lietuvos piliečiai pagrindinio šalies dokumento pakeitimais, dėl kurių būtų atsiklausiama Lietuvos piliečių, siekiama įtvirtinti, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei, o valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai būtų sprendžiami tik referendumu.

Pagal siūlomus pakeitimus, referendumas galėtų būti skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę. Konstitucijoje taip pat siekiama patikslinti, kad ne mažiau kaip 100 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, turėtų teisę pateikti Seimui sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją. Pagal projektą referendumu priimti sprendimai galėtų būti keičiami tik referendumu. Šiuo metu įtvirtintas ne mažesnis kaip 300 tūkst. piliečių skaičius.

Po pristatymo už projektą balsavo 79 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 24 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomais – Kaimo reikalų komitete, Konstitucijos komisijoje. Seimas taip pat nusprendė dėl projekto paprašyti Vyriausybės išvados. Preliminaria svarstymo Seimo posėdyje data – kovo 25 d. Dėl šio nutarimo Seimas  dar turės balsuoti du kartus.

Mišri Seimo narių grupė bei „Drąsos kelio“ frakcija Seimui pateikė siūlymą keisti datą, referendumą skelbiant anksčiau – gegužės 25 d., kartu su Europos Parlamento rinkimais ir antruoju prezidento rinkimų turu, jeigu jis įvyktų.

Seimas taip pat priėmė protokolinį nutarimą ir pavedė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui pateikti parlamentui Seimo nutarimo projektą dėl ekspertų grupės sudarymo, kuri iki 2014 m. kovo 20 d. turi pateikti išvadą Seimui dėl piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamo sprendimo teksto.

Tą pačią dieną Seime vykusioje Kovo 11-osios akto signataro Zigmo Vaišvilos ir referendumo „Tautis Valia“ iniciatyvinės grupės narių spaudos konferencijoje tokie Seimo  sprendimai, bandant 320818 Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvą skelbiamą Tautos referendumą nustumti į š.m. birželio 29 d., kuomet žemės pardavimas jau bus įsigaliojęs  nuo gegužės 1 d., buvo įvertinti vienareikšmiškai  kaip Lietuvos piliečių iniciatyvos žlugdymas.

„Sąmoningai siekiama nustumti referendumą į vidurvasarį, į tokį laiką, kad pati data referendumą iš esmės pasmerktų nesėkmei. Juk visi supranta, kad mažai tikėtina, jog po Prezidento ir Europos parlamento rinkimų, vidury vasaros rengiamame balsavime dalyvaus pusė visų balso teisę turinčių Lietuvos piliečių“, – sako vienas iš referendumo iniciatyvinės grupės narių, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Jei balsuoti ateitų mažiau nei 50 nuošimčių rinkėjų, referendumas būtų laikomas neįvykusiu.

Kad referendumas neįvyktų Tautos išrinktieji balsavo prieš referendumo skelbimą per prezidento rinkimus, nes labai bijo, jog gali sudalyvauti daugiau negu 50% procentų rinkėjų,  kurie gali pasisakyti prieš žemės pardavimą ir kitais klausimais teigiamai.

Kaip jūsų išrinkti Seimo nariai balsavo nuspręsdami anksčiau (2014-03-18) ar vėliau(2014-03-25) antrą kartą Seime bus svarstomas Seimo nutarimo projektas dėl referendumo paskelbimo galite pasitikrinti ČIA.

Referendumo klausimo svarstymas. Tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas (2013-03-10):

httpv://www.youtube.com/watch?v=uvQyKwilr0g&list=UUi2wtuCIzqV6gz0HG9-ItQg&feature=share

Piketas prie Seimo, 2013-03-10 (R.Garuolio nuotr.):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė