Japonija pageidauja lietuviškos jautienos (2)

Žemės ūkio ministerijos nuotr.

Žemės ūkio ministerijos nuotr.

Žemės ūkio ministerija didžiausioje Azijos regione vykstančioje Tarptautinėje maisto ir gėrimų parodoje „Foodex Japan 2014“ pirmą kartą pristatė Lietuvos stendą parodos lankytojams. Parodoje Azijos, Europos ir kitų regionų valstybių verslo atstovams pristatytos Lietuvos maisto pramonės galimybės, užmegzti naudingi verslo ir valstybės institucijų kontaktai.

Lietuvos delegacija susitiko su Japonijos žemės ūkio, žuvininkystės ir miškų ministerijos Taptautinių santykių generaliniu direktoriumi Hiromichi Matsushima, Tarptautinio Gyvūnų sveikatos skyriaus direktoriumi Norio Kumagai, Japonijos Sveikatos, darbo ir gerovės ministerijos viceministre Shinako Tsuchiya ir šios ministerijos Importuojamo maisto saugos skyriaus direktoriumi Akira Miki, taip pat Japonijos gyvūnų karantino tarnybos atstovais. Šių susitikimų metu buvo aptartos Lietuvos galimybės eksportuoti maisto produktus į Japoniją. Japonijos kompetentingų institucijų atstovai pažymėjo, kad Lietuvos prašymas suteikti leidimus kiaulienos importui į Japoniją kol kas toliau nebus nagrinėjamas dėl Afrikinio kiaulių maro, nustatyto keliems laukiniams šernams Lietuvoje. Lietuva paprašyta laikinai pakeisti norimo eksportuoti maisto prioritetus. Susitikimų metu sutarta, kad bus tęsiamos procedūros dėl lietuviškos jautienos importo į Japoniją leidimų procedūra.

Lietuvos atstovai pateikė detalią informaciją apie vykdomas prevencijos ir kontrolės priemones dėl nustatytų Afrikinio kiaulių maro. Japonijos atstovai pažymėjo, kad labai svarbu nuolat keistis informaciją dėl šios ligos situacijos Lietuvoje, kas leistų Japonijos kompetentingų institucijų atstovams įsitikinti, kad galima tęsti ir kiaulienos importo prašymo nagrinėjimą.

Lietuvos delegacija taip pat lankėsi Tokijo žemės ūkio ir technologijos universitete, kuriame aptartos galimybės bendradarbiauti su A. Stulginskio universitetu ir Lietuvos sveikatos mokslų Veterinarijos fakultetu. Tokijo universiteto atstovai teigiamai įvertino Lietuvos universitetų pasiūlytas bendradarbiavimo galimybes ir pažymėjo, kad abiejų šalių mokslininkai turėtų identifikuoti temas bendriems moksliniams tyrimams ar projektams, bei studentų mainų programoms.

Lietuvos ambasadoje Japonijoje organizuotas susitikimas su Japonijos prekybos, viešojo maitinimo, maisto importo ir kt. verslo atstovais, kuriame pristatytas Lietuvos žemės ūkio sektorius, Lietuvos įmonių siūlomas mėsos, pieno produktų asortimentas.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė