TS-LKD kviečia į partijos jaunimo organizuojamas „tikrų europietiškų patriotų eitynes“ (10)

Andrius Kubilius | propatria.lt nuotr.

Andrius Kubilius | propatria.lt nuotr.

Skaitytojų dėmesiui skelbiame TS-LKD pirmininko Andriaus Kubiliaus laišką, visus partijos narius kviečiantį į partijos jaunimo organizuojamas Kovo 11-osios šventines eitynes Gedimino prospektu. Jaučiame pareigą informuoti, jog Vilniaus savivaldybės leidimas eitynėms nurodytu laiku ir maršrutu buvo išduotas „Jaunųjų konservatorių lygai“ (JKL), tuo tarpu į šį renginį visuomenė telkiama nė žodžiu neužsimenant apie partinį šio renginio pobūdį. Priešingai, socialiniuose tinkluose jis klaidinančiai pavadintas „Kovo 11 švenčiam visi“, nutylint renginio organizatorius ir atsisakant juos atskleisti net viešai to klausiantiems lankytojams. Nuslepiant šio renginio partinę kilmę ir priešrinkiminius tikslus į jį buvo kviečiamos ir nepartinės akademinio jaunimo organizacijos. Laikome, kad toks apgaulingas renginio viešinimas daro gėdą Jaunųjų konservatorių lygai ir liudija, jog šia akcija siekiama ne vien minėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet ir partijos įtakon iš visuomenės atimti Kovo 11-osios šventimo iniciatyvos monopolį.

Tą darant kartu nevengiama ne tik pakeičiant kitais išstūminėti valstybingumo simbolių, tačiau ir siūloma nauja nepriklausomybės ir valstybingumo interpretacija. Žemiau pateiktame Andriaus Kubiliaus laiške teigiama, kad Sąjūdis buvo „vakarietiškos gerovės“ ir „politinės priklausomybės Vakarams“ siekiantis projektas, o nepritariantys šiai eurointegracinei linijai esą Sąjūdžio idealų išdavikai. Laiške taip pat skiriami tikrieji ir pseudopatriotai. „Tikrojo patrioto“ vardas pripažįstamas tik sutinkantiems su laiške išplėtotu ir TS-LKD ideologinį pasakojimą visiškai atkartojančiu Lietuvos situacijos vertinimu. Visi kiti gali susiprasti esantys Kremliui naudingi pseudopatriotai. Laiškas užbaigiamas kvietimu į „tikrų europietiškų Lietuvos patriotų eiseną“, tuo atskleidžiant, jog naujai JKL rengiamos partinės eitynės atspindi ir naują patriotiškumo sampratą. Lietuvos patriotu nuo šiol galima būti tik esant „europietišku“. Paliekame patiems skaitytojams nuspręsti, koks yra šio neapibrėžto „europietiškumo“ turinys ir kiek priimtina yra tokia patriotiškumo samprata.

***

Mieli bendražygiai,

Šiomis neramiomis dienomis, kai Lietuvos pašonėje regime griūnančios Putino imperijos konvulsijas, Kovo 11-oji mums yra ypatinga diena. Ji primena kaip prieš 24 metus ištrūkome iš Rytų imperijos, kaip kovojome dėl savo Nepriklausomybės, kaip su Sąjūdžio vėliava ėjome ir vis dar einame vakarietiškos valstybės statybos keliu.

Tikrajam Lietuvos patriotui verta prisiminti Sąjūdžio laikus ir tuo metu suformuotą pamatinę nuostatą – mes norime laisvės, norime išsiveržti iš paskutinės Europos žemyne imperijos, iš Sovietų Sąjungos griuvėsių ir norime kiek galima greičiau sugrįžti namo, ten iš kur buvome išplėšti 50 metų okupacijos. O buvome išplėšti iš vakarietiškos bendruomenės, iš normalios vakarietiškos gerovės. Taigi mūsų kelias namo – ne tik laisvė ir Nepriklausomybė, ne tik juridinė ir politinė priklausomybė Vakarams, bet ir vakarietiška gerovė.

Tai aš laikau tikru, darbais, o vien žodžiais, grįstu patriotizmu. Deja, pastaruoju metu Lietuvoje atsiranda ir pseudopatriotizmo. Matome vis naujų „tikrųjų“ Lietuvos gynėjų, „tikrųjų“ lietuviškų vertybių puoselėtojų, tautiškumą siejančių tik su vis garsesniu ir radikalesniu trispalvės pamojavimu per kokias nors tariamai tautines, bet iš esmės antieuropietiškas eitynes, kartu nevengiant ir niekinti to, ką Lietuva pasiekė po Kovo 11-osios ar per narystės Europos Sąjungoje dešimtmetį. Toks antieuropietiškas ir antivakarietiškas pseudopatriotizmas ne tik kertasi su pamatinėmis Lietuvos Nepriklausomybės vertybėmis, kurias suformulavo Lietuvos Sąjūdis, bet ir tampa naudingu įrankiu Kremliaus manipuliacijoms mūsų tautiečių sąmone.

Tačiau aš tikiu, kad kuo toliau tuo labiau Lietuvos žmonės regi ir regės tikrąjį vaizdą. Jie nebijo matyti tai, ką mato, – kad grėsmės Lietuvai vis dar kyla iš Rytų, o saugumas ir gerovė Lietuvai ateina iš Vakarų, iš Europos. Todėl tikrų patriotų Lietuvoje daugėja. Džiaugiuosi, kad patriotizmas rasdamas naujas formas, bet ne ką silpniau nei Sąjūdžio laikais, skverbiasi į mūsų jaunimo širdis.

Todėl visus galinčius šią Kovo 11-ąją kviečiu į tikrų europietiškų Lietuvos patriotų eiseną Vilniaus Gedimino prospektu nuo Seimo iki Katedros. Susirinkime 12 valandą į vėliavų pakėlimo ceremoniją prie Seimo, o iškart po jos – visi kartu prospektu žygiuokime į Katedrą. Nepamirškite atsivesti savo vaikų, anūkų, tėvų, draugų ir kaimynų.

TS-LKD Pirmininkas
Andrius Kubilius

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė