Trys Kauno aukštosios mokyklos pritarė susijungimui į vieną universitetą (4)

VDUTrijų Kauno aukštųjų mokyklų – Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) – Senatai pritarė susijungimui į vieną universitetą.

Ketinimų protokolas iki 2022 m. atkurti istorinį Lietuvos universitetą buvo pasirašytas praėjusių metų pabaigoje. Dabar žengtas ir antrasis žingsnis – trijų Kauno universitetų Senatai pritarė Lietuvos universiteto atkūrimui Kaune ir įgaliojo universitetų rektorius pradėti derybas su universitetų bendruomenėmis ir valdžios institucijomis.

KTU, LSMU ir VDU pradedamos kurti darbo grupės, kurios derins projekto detales ir numatys tolesnę jo eigą.

„Džiaugiuosi, kad daromi konkretūs žingsniai, bręstame rimtiems procesams. Šiandien nebegalime galvoti vien apie savo aukštosios mokyklos statuso išlaikymą, turime siekti kokybės, efektyvumo, konkurencingumo, o tam reikia stambinti struktūrą“, – teigia KTU rektorius Petras Baršauskas.

Pasak Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidento, esminis dalykas yra ne pats susijungimas, o kokybiniai, turinio pokyčiai – studijų programų optimizavimas, mokslo ir studijų potencialo telkimas, sisteminė pertvarka.

„Laukia didelis darbas, turėsime daug kalbėtis, diskutuoti. Tačiau, galvodami apie savo šalies ateitį, apie jaunus žmones ir tai, ką galėsime jiems pasiūlyti, privalome vienyti jėgas“, – sako P. Baršauskas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. N:

    Dabar tokį pat žingsnį turi žengti ir Vilnius – Prie Vilniaus universiteto reikia prijungti vegetuojantį LEU, taip pat ir VGTU. Muzikos ir teatro bei Dailės akademijos irgi galėtų prisijunti. Nors pradžiai gal pakaltų ir trijų didžiųjų susijungimo.

  2. Marius:

    Na, jei tam universitetui vadovaus Šliekiai, Donskiai ir “laimingos pabaigos” programėlių mokytojai, tai geriau tegul vadinasi kokiu nors kitu vardu, nei Lietuvos. Norėtųsi pacituoti vieną eksprezidentą, bet gėda keiktis padorioje draugijoje.

  3. kuku:

    baršauskai , tamstos tėvas vartosi karste , kad prisidedi prie KTU naikinimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė