Sąjūdžio pradininkai ragina nedalyvauti Kovo 11-osios minėjime Seime (33)

Sąjūdžio mitingas 1998 Vingio parke | R.Urbakavičiaus nuotr.

Sąjūdžio mitingas 1998 Vingio parke | R.Urbakavičiaus nuotr.

Kovo 10 d. Lietuvos Sąjūdžio pradininkai, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai išplatino kreipimąsi kuriame apkaltino aukščiausią Lietuvos valdžią tautos valios ignoravimu ir Lietuvos valstybingumo griovimu ir atsisakė dalyvauti valdiškuose kovo 11-osios minėjimo renginiuose.

Sąjūdininkų vertinimu Lietuvos nepriklausomybė tebuvo atkurta tik formaliai. O ją atkūrus  Lietuvoje įsitvirtino nedemokratinė ir antitautinė nomenklatūrinė-oligarchinė santvarka, valdžia, visiškai atitrūko nuo Tautos ir šalies piliečių ir „atvirai pamynė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą Tautos suvereniteto principą“.  Pasak kreipimosi autorių Lietuvos valdžia  „sąmoningai naikina paskutinius atkurtosios Lietuvos valstybės nepriklausomybės likučius“.

Sąjūdžio pradininkai kaltina Lietuvos valdžią savo neatsakinga ir nusikalstama ekonomine ir socialine politika sukėlus masinę emigraciją, keliančią grėsmę net fiziniam tautos išlikimui. Kreipimosi autoriai įsitikinę, kad „visų Lietuvos valdžių politika skatina piliečius nepasitikėti savo valstybe ir ištisus du dešimtmečius griauna paties valstybingumo pamatus“.

Sąjūdininkai piktinasi, kad valdžia į piliečių nepasitenkinimą, nerimą ir protestus dėl sunkios Tautos ir valstybės padėties nekreipiama jokio dėmesio.

„Iniciatyvinės grupės narius šiam žingsniui paskatino ciniškas valdančiųjų elgesys, mėginant sužlugdyti konstitucinę Tautos teisę į referendumą, pastarieji Konstitucinio teismo išaiškinimai, – kaip antai, kad lietuviškai galima rašyti ir be lietuviškų raidžių, numatomas lito panaikinimas, nepasiklausus Tautos, ir kita antivalstybinė, antitautinė „politinio elito“ veikla“, – sako vienas iš kreipimosi autorių, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo narys Gintaras Songaila.

„Esame įsitikinę, kad tokiomis aplinkybėmis dalyvaudami Tautos valią ignoruojančios ir Lietuvos valstybingumą griaunančios valdžios organizuojamame Kovo 11-osios minėjime Seime nusikalstume savo pilietinei sąžinei ir pareigai“, – rašo kreipimosi autoriai.

Kreipimąsi pasirašę dešimt Sąjūdžio pradininkų, kviečia savo bendražygius – sąjūdininkus, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus ir kitus Kovo 11-osios iškilmingo minėjimo Seime dalyvius bei svečius, susimąstyti „ar iš tiesų prasminga dalyvauti šiame valdiškame renginyje“.  O tuos Sąjūdžio bendražygius ir visuomenės atstovus, kurie vis tik apsispręstų į šį renginį atvykti, ragina priminti valdžiai jos išduotus ir sutryptus nepriklausomos, laisvos ir demokratiškos Lietuvos idealus.

Kviesdami ignoruoti valdišką Kovo 11-osios minėjimą sąjūdininkai visus kviečia Nepriklausomybės šventę minėti kuo gausiau ir aktyviau dalyvaujant pačios visuomenės iniciatyva ir pastangomis organizuojamuose šventiniuose renginiuose. Primename, kad Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai  palaiko kovo 11 d., 16 val. Vilniaus Rotušės aikštėje prasidėsiančias tradicines Kovo 11-osios eitynes – Laisvės žygis.

Kreipimąsi pasirašė: Antanas Buračas, Bronislovas Genzelis, Romas Gudaitis, Bronius Leonavičius, Romualdas Ozolas, Romas Pakalnis, Vytautas Radžvilas, Gintaras Songaila, Kazimieras Uoka, Zigmas Vaišvila.

Skelbiame visą kreipimąsi:

Lietuvos SąjūdisLIETUVOS PERSITVARKYMO SĄJŪDŽIO INICIATYVINĖS GRUPĖS KLUBAS

KREIPIMASIS

Jaučiame moralinę ir politinę pareigą kreiptis į Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus ir Kovo 11-osios iškilmingo minėjimo Seime dalyvius ir svečius, į visus šalies piliečius:

Prieš dvidešimt ketverius metus atkurdami nepriklausomą Lietuvos Respubliką tikėjome, kad ji bus Tautos suverenią valią įkūnijanti, visiems piliečiams tarnaujanti ir jiems sava laisva ir demokratiška šalis. Valstybė, kurioje nebus prarajos ir susvetimėjimo tarp valdžios ir piliečių ir kuri laiduos palankiausias sąlygas įgyvendinti per amžius lietuvių tautos siektą tikslą – visapusiškai išskleisti savo kūrybines galias ir užimti garbingą vietą pasaulyje ir istorijoje tarp kitų laisvų ir orių tautų.

Atėjo metas aiškiai pasakyti: šie lūkesčiai neišsipildė. Formaliai atkūrusioje nepriklausomybę Lietuvos Respublikoje įsitvirtino nedemokratinė ir antitautinė nomenklatūrinė-oligarchinė santvarka. Gyvename valstybėje, kurios valdžia, visiškai atitrūkusi nuo Tautos ir visų šalies piliečių, atvirai pamynė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą Tautos suvereniteto principą ir sąmoningai naikina paskutinius atkurtosios Lietuvos valstybės nepriklausomybės likučius.

Besirūpinanti tik savo egoistiniais interesais valdžia savo neatsakinga ir nusikalstama ekonomine ir socialine politika sukėlė masinę emigraciją, keliančią grėsmę net fiziniam tautos išlikimui. Tokia visų Lietuvos valdžių politika skatina piliečius nepasitikėti savo valstybe ir ištisus du dešimtmečius griauna paties valstybingumo pamatus.

Į piliečių nepasitenkinimą, nerimą ir protestus dėl sunkios Tautos ir valstybės padėties nekreipiama dėmesio. Nomenklatūrinė Lietuvos valdžia sąmoningai ir atvirai gniaužia politinę demokratiją ir nuosekliai siaurina piliečių teises. Iš piliečių atimta Konstitucijoje numatyta teisė į savivaldą ir teisė referendumais išreikšti jų suverenią ir aukščiausią valią svarbiausiais Tautos ir valstybės gyvenimo bei ateities klausimais. Galutiniu postūmiu skelbti šį kreipimąsi tapo Ukrainos krizė bei jos keliamas egzistencinis pavojus Lietuvai, į kurį šalies valdžia reaguoja kaip seniai įprasta – pasyviai, bailiai ir prisitaikėliškai.

Esame įsitikinę, kad tokiomis aplinkybėmis dalyvaudami Tautos valią ignoruojančios ir Lietuvos valstybingumą griaunančios valdžios organizuojamame Kovo 11-osios minėjime Seime nusikalstume savo pilietinei sąžinei ir pareigai.

Vadovaudamiesi šiais motyvais kviečiame artėjančio minėjimo Seime dalyvius pamąstyti, ar iš tiesų prasminga dalyvauti šiame valdiškame renginyje. Apsispręsiančius į jį atvykti Sąjūdžio bendražygius ir visuomenės atstovus raginame priminti valdžiai jos išduotus ir sutryptus nepriklausomos, laisvos ir demokratiškos Lietuvos idealus.

Taip pat kviečiame paminėti visiems mums brangią Nepriklausomybės šventę kuo gausiau ir aktyviau dalyvaujant pačios visuomenės iniciatyva ir pastangomis organizuojamuose šventiniuose renginiuose.

Su Kovo 11-ąja! Paverskime ją ne valdžios, bet visos Tautos švente!

Vilnius, 2014-03-07

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai:

Antanas Buračas, Bronislovas Genzelis, Romas Gudaitis, Bronius Leonavičius, Romualdas Ozolas, Romas Pakalnis, Vytautas Radžvilas, Gintaras Songaila, Kazimieras Uoka, Zigmas Vaišvila

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė