Sąjūdžio pradininkai pasmerkė Rusijos ir… dabartinio Lietuvos Sąjūdžio vadovybės elgesį (3)

„Už teisę į referendumą!“ | Alkas.lt koliažas

„Už teisę į referendumą!“ | Alkas.lt koliažas

Kovo 10 d. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai, Sąjūdžio pradininkai pasmerkė Rusijos karinę agresiją Ukrainoje ir… dabartinės visuomeninės organizacijos „Lietuvos Sajūdis“ vadovybės elgesį.

Sąjūdininkai pareikalavo, kad Rusija nutrauktų karinę Krymo okupaciją ir nedelsiant išvestų savo karinius dalinius iš Ukrainos teritorijos ir nesikištų į jos vidaus reikalus ir pareiškė, kad „numatomas Krymo atskyrimas nuo Ukrainos ir Rusijos vykdoma aneksija yra visiškai neteisėti, todėl būtina griežtai laikytis jų nepripažinimo principo“.

Kitu pareiškimu Sąjūdžio pradininkai pasisakė dėl dabartinio Lietuvos Sąjūdžio vadovybės  nedemokratiškų veiksmų.

Pareiškime rašoma: „Susipažinę su trijų Lietuvos Sąjūdžio tarybos narių viešu pareiškimu, kuriame  smerkiami dvylika šios tarybos narių už tai, kad jie remia Tautos teisę inicijuoti referendumą, o taip pat siūloma laikyti juos „pasitraukusiais iš Sąjūdžio“, apgailestaudami dėl tokių veiksmų ir dėl to, kad jų buvo imtasi po TS-LKD „politikos komiteto“ nutarimo,

p a r e i š k i a m e:

  1. Konstitucines piliečių teises ginančių sąjūdininkų persekiojimas yra nesuderinamas su Sąjūdžio vertybėmis.
  2. Sąjūdis  negali  ir  neturi  būti  vienos  partijos  priedėliu  ir  neturi paklusti nedidelės žmonių grupės, mėginančios dėl siaurų partinių interesų savintis  Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio garbingą tradiciją ir vardą, politiniam diktatui.
  3. Siūlome Lietuvos Sąjūdžio vadovams gerbti Lietuvą prikėlusį Sąjūdį ir nekompromituoti jo vardo“.

Pareiškimą pasirašė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai: Antanas Buračas, Bronislovas Genzelis, Romas Gudaitis, Bronius Leonavičius, Romualdas Ozolas, Romas Pakalnis, Vytautas Radžvilas, Gintaras Songaila, Kazimieras Uoka, Zigmas Vaišvila.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė