„Google“ jau kviečia virtualiai aplankyti Lietuvos muziejus, parkus ar kitas lankytinas vietas (0)

„Google“ nuotr.

„Google“ nuotr.

Nuo šiol viso pasaulio interneto naršytojai gali ne tik virtualiai pasivaikščioti Lietuvos gatvėmis, bet ir aplankyti gražiausias šalies vietas, parkus, muziejus. Nauja „Google“ žemėlapių programa leis apžiūrėti daugelio objektų vidų ir patiems žemėlapį papildyti, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Pasižvalgyti nuo Palangos tilto arba pabraidyti po Kuršių nerijos kopas – dabar gražiausios Lietuvos vietos internete prieinamos interneto naršytojams. Pernai pristačiusi nufotografuotas Lietuvos gatves, šiemet atnaujinta „Google“ žemėlapių programa papildyta vaizdais iš aštuonių lietuviškų muziejų ir 23 parkų.

„Kai pirmiausia paleidom, tai buvo tik tai, kur automobiliai gali pasiekti, iš esmės tiek, kiek matosi nuo asfalto. Dabar įžengėme ir tokias vietas, kurios jau nebėra gatvė: mes išėjom į parkus, į paplūdimius, į muziejus, į populiariausias lietuvių lankomas vietas. Didžioji dalis naujų vietų nufilmuota su žmogumi, turinčiu kamerą ant kuprinės“, – aiškina „Google“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Regimantas Urbanas.

Į vietų, kurias galima apžiūrėti iš vidaus, sąrašą patenka Kauno zoologijos sodas, Kernavės piliakalniai, Vilniaus Rotušė, Gedimino pilies bokštas, Nacionalinis muziejus. Viską apžiūrėti galima 360 laipsnių kampu, įskaitomi ir ekspozicijų aprašymai.

„Gal yra ir blogų savybių tos virtualios erdvės, bet ta virtuali erdvė labai padeda komunikuoti. Dėl to virtualaus žemėlapio atėjimas yra geras dalykas, nes daug kas ir nebuvęs tuose muziejuose“, – sako Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė.

Būtinai aplankyti vertų vietų sąrašą savo nuožiūra gali papildyti ir kiekvienas interneto naršytojas, nufotografavęs ją išmaniuoju įrenginiu 360 laipsnių kampu.

Pasak kompanijos „Google“ atstovo, planuojama, kad ateityje vidaus panoramines nuotraukas galės skelbti ir šalies viešbučiai, restoranai.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė