Kryme Rusijos agresija tęsiasi: puolami kariniai daliniai, daužomi žurnalistai, atjungiamos žiniasklaidos priemonės (tiesioginė transliacija, video) (0)

RadioSvoboda.org nuotr.

RadioSvoboda.org nuotr.

Kovo 7 d. vakare rusų okupantai įsiveržė į Ukrainos karinio dalinio Nr. 2355 būstinę Sevastopolyjei. Pranešama, kad Rusijos karinės pajėgos, naudodamos kariuomenės sunkvežimį „KamAZ“, taranavo karinio dalinio vartus ir įsiveržė į dalinio, kuriame buvo 100 Ukrainos karių, teritoriją. Antpuolyje dalyvavo apie 40-50  smogikų.

Antpuolio metu ukrainiečių kariniai daliniai užsidarė pastato viduje, o dalinio vadas pradėjo derybas su užpuolikais.

Pranešama, kad šalia karinio dalinio užpuolimo metu budėjo du rusų sunkvežimiai ir buvo susirinkę prorusiški demonstrantai.

Liudininkų tvirtinimu labai buvo žiauriai buvo sumušti ir apiplėšti žurnalistai, bandę fotografuoti šį įvykį.

Vėliau pasirodė pranešimų, kad po derybų rusų kariniai daliniai atsitraukė.

Kovo 7 d. buvo užgniaužtos ir paskutinės dar laisvos Krymo žiniasklaidos priemonės:  iš interneto buvo išjungtas 1-ąsis nacionalinis Krymo totorių TV kanalas ATR, o prieš kitą ATR resursą – portalą 15minut.org buvo surengta internetinė DoS ( angl. „Distributed Denial of Service“ – paskirstytas atsisakymas aptarnauti) ataka.

Vietoje pirmo kanalo – pradėta transliuoti rusiška TNT, vietoje buvusio Krymo autonominės respublikos kanalo „Inter“ transliuojamas NTV, o vietoje 1+1 – pirmąsis Rusijos kanalas, 5 kanalą pakeitė – Rossija 24, o buvusiais Černomorsko TRK televizijos dažniais ėmė veikti  – Rosija RTR.

Pildoma:

Kovo 10 d.

00:45 val. Lenkijoje prasidėjo JAV karinio dalinio dislokacija. Atvyko 12 amerikiečių naikintuvų F-16, transportiniai lėktuvai ir 300 kariškių.

00:23 val. Bachčisarajuje ginkluoti smogikai pasivadinę „Krymo autonominės respublikos draugovininkais“ pagrobė Ukrainos karinio dalinio vadą Vladimirą Sadoviką.

Kovo 9 diena

23:50 val. Rusų kariškiai reikalauja, kad Kerčės jūrų pėstininkai pasiduotų Rusijos federacijos pajėgoms iki kovo 16 d., tai yra iki planuojamo Krymo referendumo surengimo dienos.

23:30 val. 55-ojo raketinio pulko vadui Eupatorijoje buvo įteiktas raštiškas ultimatumas – nusiginkluoti ir perduoti ginkluotę ir įrangą Rusijos federacijos Juodosios jūros karinio laivyno pajėgoms.

23:05 val. Vitalijus Klyčko pareiškė, kad  rytų Ukrainos srityse padėtį destabilizuoja, referendumo surengimo reikalauja ir kelia rusiškas vėliavas daugiausia kitos valstybės piliečiai.

22:40 val. Roko grupės „Mašyna vremeni“ lyderis Andrejus Makarevičius pareiškė, kad rusai per 25 nepriklausomybės metus nesugebėjo pasijusti laisvais, savarankiškai mąstančiais žmonėmis.

19:17 val. Rusų kareiviai užgrobė Ukrainos Karinio jūrų laivyno aviacinės brigados oro uostą Sakuose.

18:45 val. Buvęs JUKOS vadovas Michailas Chodorkovskis kalbėdamas nuo Maidano scenos šiandien pareiškė, kad Ukrainos valdžia, leidusi šaudyti į mitinguotojus Kijeve, tai darė suderinusi ir pritariant Rusijai.

„Man papasakojo ir parodė, ką Kijeve padarė valdžia. Ji tai darė su Rusijos valdžios sutikimu. Daugiau nei 100 žuvusiųjų, virš 3000 sužeistųjų… Aš mačiau tuos faneriniusskydus, su kuriais čia buvo stovima prieš automatų kulkas – verkti norėjosi“, – sakė Chodorkovskis.

Kalbant M.Chodarkovskiui Maidane susirinkę tūkstančiai žmonių skandavo  „Rosija vstavai!“ tai yra „Rusija kelkis!“.

httpv://youtu.be/_bbZdj3bPHA

16:45 val. Rusų karinio jūrų laivyno flagmanas raketinis kreiseris „Moskva“ pasuko link Ukrainos. Šis karo laivas yra skirtas naikinti stambius priešininkų jūsų laivus, nuotolinei priešlėktuvinei gynybai, koviniam desanto palaikymui.

16:35 val. Internete pasirodė vaizdo įrašas kuriame matome kaip Rusų karys  apsimeta Ukrainos kariuomenės seržantu ir ragina netikėti pranešimais, kad yra blokuojami kariniai daliniai, taip pat pataria ukrainiečiams visai nežiūrėti televizoriaus.

httpv://youtu.be/AMul8jAl3Zw

Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Timčiukas atkreipia dėmesį į tai, kad Ukrainos armijoje nėra šimtosios serijos Kalašnikovo automatų. O būtent tokį automatą rankose laiko apsišaukėlis „seržantas“.

15:42 val. JAV valstybės sekretorius Džonas Keris (Johnas Kerry), telefonu kalbėjo su Rusijos užsienio ministru Sergejumi Lavrovu. S.Lavrovas buvo perspėtas, kad gali išsekti diplomatiniai krizės Ukrainoje sprendimo būdai, jeigu Rusija ir toliau plės savo karines pajėgas Kryme bei kituose Ukrainos regionuose.

15:10 val. Pranešama, kad rusų kareivius užgrobusius pasienio tarnybos postą „Černomorsk“ pakeitė kaukazietiškos išvaizdos vyrai apsirengę civilių rūbais, tačiau ginkluoti. Manoma, kad tai gali būti dagestaniečiai.

14:55 val.  Kijeve, kalbėdamas per mitingą skirtame nacionaliniam Ukrainos didvyriui Tarasui Ševčenkai, Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas  pažadėjo, kad Ukraina Rusijai neatiduos nė „colio“ savo teritorijos.

„Tai mūsų žemė. Mes neatiduosime nė colio jos. Rusija ir jos prezidentas turėtų tai žinoti“, – sakė A.Jaceniukas.

14:45 val. Ukrainiečių patrulinis lėktuvas prie Perekopskojos sąsaurio aptiko daugybę Rusijos karinių dalinių.

11:00 val. Šiąnakt paryčiais Černamorsko kaime 30 ginkluotų Rusijos karių užėmė pasienio postą, pranešė atsakingas Pasienio departamento atstovas Olegas Slobodianas. Aplinkybės dar aiškinamos. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad kovo 8 dieną Rusijos kariai Kryme sunaikino 2 antžeminės žvalgybos postus – sunaikino žvalgybos įrangą ir duomenų perdavimo kabelius.

10:00 val. Jungtinės Amerikos Valstijos įspėjo Rusiją, kad bet koks žingsnis siekiant aneksuoti Krymą užvers duris diplomatijai.

JAV valstybės sekretorius Džonas Keris Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergėjui Lavrovui telefonu teigė, kad Krymas yra Ukrainos dalis ir Maskva turėtų vengti karinio eskalavimo

9:00 val. Ukrainos pasienio patrulinis lėktuvas šeštadienį buvo apšaudytas, kai skrido maždaug tūkstančio metrų aukštyje prie administracinės sienos su Rusijos okupuotu Krymu, pranešė pasieniečiai. Niekas nebuvo sužeistas, kai buvo paleista ugnis į neginkluotą orlaivį, tačiau pasieniečiai turėjo staigiai kilti aukštyn ir keisti judėjimo kryptį.

8:00 val. Į Kijevą atvyko Michailas Chodorkovskis, kuris pirmadienį Ukrainos sostinės Politechnikos institute skaitys paskaitą „Teisės ir laisvės“. Šiandien jis jau aplankė Maidano Laisvės aikštę.

Kovo 8 diena

23:32 val. Internete paskelbti nauji vaizdo įrašai kuriuose matyti kaip viduryje baltos dienos Krymo separatistų smogikai apiplėšia Associated Press Television News filmavimo grupę. Šis apiplėšimas buvo įvykdytas kovo 6 d. Simferopolio miesto centre. Vėliau, kovo 8 d. šitų pačių banditų mikroautobusas (valstybiniai numeriai АК 1255 АИ) buvo pastebėtas Simferopolyje prie respublikinio karinio komisariato.

httpv://youtu.be/eFL5xtGCUTA

httpv://youtu.be/C-eFCKwP3qI

Taip pat paskelbtas vaizdo įrašas kaip šitie patys smogikai užpuola Hromadske.TV žurnalistus:

httpv://youtu.be/huOxMGuzBv0

Visa Simferopolio milicija yra pavaldi Krymo autonominės respublikos „premjerui“ apsišaukėliui Sergejui Aksenovui.

22:25 val. Rusų ekstremistai užpuolė radiotechnikos postą Sevastopolis, kuriame yra stebima padėtis jūroje. Ginkluoti užpuolikai išlaužė duris ir įsiveržė į šio posto patalpas. Jie išmontavo radiotechninę įrangą ir pažeidė ryšio kabelius. Apie tai pranešė Ukrainos pasienio tarnybos spaudos tarnyba.

Prieš tai rusų kariškiai savo techninėmis priemonėmis užgožė radiolokatorių darbą techninio stebėjimo punkte Mys-Fonarj.

„Šiai dienai specialūs Rusijos daliniai ir vadinamosios „Krymo saviginos“ smogikų būriai tęsia 11-os Ukrainos pasienio tarnybos (UPT) objektų blokadą. Tačiau Krymo UPT personalas neįtikėtino Rusijos federacijos spec-dalinių moralinio ir psichologinio spaudimo, gąsdinimo ir šantažo sąlygomis,  toliau vykdo savo pareigas. Ukrainos pasieniečiai lieka ištikimi priesaikai ir Ukrainos Tautai. Jie nesitraukia iš savo padalinių ir neperduoda agresoriams Ukrianos sienos valdymo sistemos“, – rašoma UPT pareiškime.

21:15 val.  Europos sąjunga (ES) pasiruošusi nedelsiant pasirašyti su Ukraina asociacijos sutarties politinę dalį. ES prieš Ukrainą turi skolų ir solidarumo įsipareigojimų, pareiškė Europos komisijos prezidentas Žoze Manuelis Barozu kalbėdamas Europos regionų ir miestų viršūnių susitikime. Ž.M. Barozu priminė, kad Ukrainoje už europietiškas vertybes galvas padėjo daugiau nei šimtas žmonių, tam, kad Ukraina taip pat šių vertybių laikytūsi.

20:35 val. JAV kariuomenė yra pasiruošusi palaikyti Ukrainą ir sąjungininkus Europoje. Rusijos karinis įsiveržimas į Ukrainą kelia grėsmę visoms NATO šalims Europoje, kuriose yra rusiški anklavai, pareiškė JAV armijos generolas Martinas Dempsis.

19:55 val. Krymo totorių Medžliso vadovas Refatas Čubarovas kreipėsi į JAV prezidentą Baraką Obamą prašydamas apsaugoti nuo etninio valymo Kryme.

„Gerbiamas pone prezidente! Šiandien visas civilizuotas pasaulis laukia sukrėtimų, kurie gali įvykti jeigu bus toliau eskaluojama įtampa Kryme. Pačių niūriausių nuojautų išvakarėse, daugianacionalino Krymo gyventojai: ukrainiečiai, rusai, Krymo totoriai, baiminasi už savo vaikų, giminaičių ir artimųjų  gyvybę. Bet kurią akimirką gali įvykti nepataisoma nelaimė“, – laiške JAV prezidentui  rašo R. Čubarovas.

„Leiskite viešai užduoti klausima nuo šimtų tūkstančių Krymo žmonių – Krymo totorių , rusų, ukrainiečių gyvenančių Kryme ir besikreipiančių į jus ir kitų valstybių vadovus: kas ir kada sustabdys įtampos eskalavimą Kryme ir imsis priemonių, kad būtų užkirsta Krymo gyventojų gyvybei kylanti grėsmė? Kas ir kada užkardys Kryme kylančią naujų etninių valymų grėsmę, kurie gali įvykti čia jeigu kiltų tiesioginiai susidūrimai išprovokuoti kariškių ir jų šalininkų iš sukarintų organizacijų?“ – rašo R. Čubarovas.

„Pone prezidente! Aš esu įsitikinęs, kad atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų pasaulis gali surasti tik drauge su JAV, Ukrainos ir Rusijos vyriausybėmis. Būkite ryžtingas taikos ir teisingumo, bei šimtų tūkstančių žmonių gyvenančių Kryme gyvybių išsaugojimo labui, – rašoma laiške JAV prezidentui.

18:40 val.  pranešama, kad Ukrainos kariuomenė visoje šalyje surengė karinius mokymus. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kaip Ukrainos kariai išsikrausto iš pastovios dislokacijos vietų Žitomire ir Lvove. Kituose kariniuose daliniuose taip pat pastebėtas judėjimas.

httpv://youtu.be/6blKRuLfN84

httpv://youtu.be/eENtdRX2nYo

18:15 val. Ukrainos vasltybinės sienos apsaugos tarnyba pasienyje su Padnestre pradėjo specialią operaciją kuria siekiama apsaugoti Ukrainą nuo provokatorių įvažiavimo į šalį iš Rusijos pusės.

17:40 val. Rusų kariuomenė iš Krymo įsiveržė į Čongar gyvenvietę esančią Chersono sritije. Okupantai užminavo laukus, ėmė kasti duobes pasienio stulpams. Čongar gyvenvietė atsidūrė tarp dviejų ugnių – iš Krymo pusės apkasus išsikasė rusų okupantai, o iš kitos pusės – ukrainiečių kariai. Devynių rusų šarvuočių pabūklai yra nukreipti tiesiai į gyvenvietės centrą. Okupantais pasipiktinę Čongaro  gyventojai visoje gyvenvietėje iškėlė Ukrainos vėliavas.  Čongaro gyventojai reikalauja iš Ukainos valdžios, kad būtų pastatytas kareivių postas gyvenvietės priešakyje ir gintų ją nuo rusų.

httpv://youtu.be/nTK6aofNqdo

16:33 val. Rusų okupacinės pajėgos neįsileido į Krymą jau antrą kartą bandančių įvažiuoti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų. Jiems privažiavus prie patikros posto į jų pusę buvo paleisti perspėjamieji šūviai.

JAV duomenimis Kryme jau yra 20 000 rusų kareivių. Ukrainos duomenimis jų jau – 30 000. Tuo tarpu Rusijos valdžia tvirtina, kad Krymo pusiasalyje Rusijos kariškių nėra , jie esą tik savo bazėse Sevastopolyje.

14:50 val.  Kryme keli tūkstančiai moterų surengė taikią demonstraciją, pranešama BBC tinklalapyje. Moterys laikė plakatus „Karui – ne“, „Mes už taiką“, „Krymas – Ukraina“.

12:45 val. Ukrainos valdžia prašo Maskvos įsileist tarptautinių organizacijų stebėtojus į Krymą.

09:20 val. Rusijos karinių pajėgų specialus dalinys užėmė Krymo Kazantipo pusiasalyje esantį  Šelkino pasienio punktą. TV 5 kanalas pranešė, kad rusų kariškiai naudodami fizinę jėgą išstūmė ukrainiečių pasieniečius iš pasienio punkto ir juos nuginklavo. Preliminariais duomenimis aukų pavyko išvengti.

Tiesioginė Espreso TV transliacija:

Tiesioginė Ukrainos 24-to kanalo transliacija:

Tiesioginė transliacija iš Maidano:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė