Žinomos dizainerės Dainų šventei pristatys naują tautinių drabužių kolekciją (1)

Rūbų dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė | LLKC nuotr.

Rūbų dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė | LLKC nuotr.

„Siuvant kokį nors drabužį, negalima nieko valgyti, tai drabužis gerai dėvėsis, kad nė nesusidėvės“, – iš lietuvių liaudies papročių.

Lietuvišką tradiciją ir šiuolaikinę madą sėkmingai derinančios žinomos šalies dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė pradeda kurti šiuolaikinių tautinių drabužių kolekciją. Jau šią vasarą specialiai 90 metų jubiliejų mininčiai Dainų šventei jos pristatys penkiolika naujų drabužių modelių, skirtų vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

Tikimasi, kad tradicinį tautinį kostiumą ir modernias mados tendencijas jungianti naujoji kolekcija ne tik bus patogi ir smagi dėvėti, bet ir atvers naujus nematytus raštus, audinius bei primins ir simbolinę drabužio reikšmę.

Jau šį pirmadienį, kovo 10 dieną, 11 val. Lietuvos liaudies kultūros centro (Barboros Radvilaitės g. 8) Ekspozicijų salėje 1 aukšte renginyje žiniasklaidai bus pristatyti kuriami naujosios kolekcijos drabužių modeliai ir aksesuarai, audiniai ir raštai. Taip pat bus galimybė išvysti sukurtą naujosios kolekcijos modelį. Bus pristatytos tautinio ir atkuriamo archeologinio kostiumo kolekcijos, su drabužių kūrimu susijusios lietuvių liaudies tradicijos.

Renginyje dalyvaus dizainerės: Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė ir           Lietuvos liaudies kultūros centro archeologinio ir tautinio kostiumo dizainerė Danutė Keturakienė.

Naujoji kolekcija taps svarbiu akcentu rengiantis šiemet liepos 6-ąją, finalinę Dainų šventės dieną, minėti Tautinio kostiumo dieną. Ją Dainų šventės organizatoriai kvies švęsti pasipuošus tautiniu kostiumu ar jo detale.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė