Visi piliečiai kviečiami į Kovo 11-osios eitynes – Laisvės žygį (nuotraukos, video) (14)

Kovo-11-osios eitynės 2013 m. | A. Sartanavičiaus nuotr., alkas.lt

Kovo-11-osios eitynės 2013 m. | A. Sartanavičiaus nuotr., alkas.lt

Kovo 11 d., 16 val. Vilniaus Rotušės aikštėje prasidės tradicinės Kovo 11-osios eitynės – Laisvės žygis.

Siekdami, kad Kovo 11-osios eitynės taptų Nacionalinėmis Eitynėmis,  šiemet šiose eitynėse visus piliečius dalyvauti ragino: Tautinis jaunimas, rezistentai, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės nariai, Nepriklausomybės signatarai, visuomenės, mokslo ir kultūros atstovai, įvairios Lietuvos pilietinės organizacijos.

Eitynių dalyviai Vilniaus Rotušės aikštėje kviečiami rinktis jau nuo 15 val.

Šiemet Kovo 11-osios eitynės ypatingos ne tik tuo, kad smarkiai išsiplėtė jos organizatorių ratas (anksčiau organizatoriai buvo tik tautinis jaunimas), bet ir tuo, kad eitynėse bus pabrėžiamas solidarumas su ukrainiečių tauta, kuri kovoja už savo Tėvynės laisvę, – rašoma Kovo 11-osios eitynių rengėjų išplatintame pranešime.

Lygiai 16 val. nuo Rotušės pajudės motociklininkų klubo „Vorai“ motorizuota kolona, tuomet prasidės ir pačios eitynės. Žygiuojama bus šiuo maršrutu: Rotušės aikštė-Vokiečių gatvė-Vilniaus gatvė-Kudirkos aikštė-Gedimino prospektas-Seimo rūmai.

17  val. prie Seimo lauks įrengta scena. Čia bus giedamas valstybins himnas, sakomos sveikinimo kalbos, dainuojamos gerai žinomas liaudies dainos.

Eitynių dalyviai yra kviečiami atsinešti savo atstovaujamų organizacijų bei valstybines ir istorines Lietuvos vėliavas, pasipuošti lietuviška simbolika ir atributika, galimi ir valstybingumo idėjas palaikantys plakatai.

„Netoleruosime tik imperialistinių užsienio valstybių bei viršvalstybinių darinių simbolikos, taip pat nieko bendro su Nepriklausomybės atgavimu neturinčių organizacijų simbolių ar kokių nors prekių ženklų reklamos“, – sakė vienas iš šių eitynių rengėjų LTJS valdybos pirmininkas Mindaugas Sidaravičius.

M.Sidaravičius pabrėžęs, kad patys eitynių rengėjai yra pasiruošę palaikyti  drausmė ir tvarką, pakvietė visus Kovo 11-ąją švęsti linksmai ir blaiviai. Pasak jo visi apsvaigę asmenys bus nedelsiant šalinami iš eitynių dalyvių gretų.

„Mūsų tvarkdariai į policijos rankas perduos visus į eiseną bandančius įsiskverbti provokatorius ar neramumus kurstančius Nepriklausomybės idėjai priešiškus asmenis. Visus eitynių dalyvius kviečiame geranoriškai vykdyti organizatorių bei lydinčiųjų policijos pareigūnų nurodymus, nekreipti dėmesio į galimas provokacijas iš šalies, nesivelti į jokius konfliktus su praeiviais ar priešiškas replikas laidančiais veikėjais“, – kvietė M.Sidaravičius.

Po eitynių kaip ir kasmet visi dalyviai yra kviečiami į tradicinį  patriotinių roko grupių koncertą „Tėvynei“, kurį visada rengia motociklininkų klubas „Vorai“. Koncertas vyks „Pramogų banke“ (Pamėnkalnio g. 7, Vilnius). Koncerto pradžia 18 val. Durys atidaromos jau 17 val. Nors bilietas į koncertą kainuoja 20 Lt, tačiau visiems kurie su savimi turės tautinės atributikos bus suteikta nuolaida – bilietas jiems kainuos 15 Lt.

Daugiau žinių apie eitynes galite rasti Feisbuke ir eitynių tinklapyje www.kovo11eitynes.lt

Artūro Zuoko uždraustosios Kovo 11-osios eitynės 2013 metais:

Kovo11-kvietimas-3

Tevinei-14-PLAKATAS-siusti2-600x8492013 m. kovo 11-osios šventės akimirkos Vilniuje:

S.Gorodeckio nuotr.:

A.Sartanavičiaus nuotr.:

R.Garuolio nuotr.:

Lino V. Medelio nuotr.:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė