D.Grybauskaitė: NATO sąjungininkų pajėgos Baltijos jūroje – saugumo garantas (video) (1)

Alkas.lt, R.Dačikaus nuotr.

Alkas.lt, R.Dačikaus nuotr.

Kovo 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Karinėse jūrų pajėgose. Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovybė Prezidentei pristatė kaip organizuojamas Lietuvos teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos stebėjimas ir gynyba.

Klaipėdos uoste Prezidentė kartu su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi ir Karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku apžiūrėjo karo laivų flotilę ir aptarė, kaip karinės pajėgos yra pasirengusios reaguoti į valstybės sienos pažeidimus jūroje.

„Lietuvos karinės jūrų pajėgos kartu su NATO sąjungininkais yra pasirengusios užtikrinti saugumą Baltijos regione. Susidurdama su atvirai demonstruojama Rusijos karine galia ir tarptautinius susitarimus pažeidžiančiomis Rusijos karinio laivyno pratybomis, Lietuva aukštai vertina greitą NATO sprendimą stiprinti pajėgas regione. Tai įrodo, kad Lietuva ir visas Baltijos regionas turi realias gynybos garantijas“, – sakė Prezidentė.

Trečiadienį Prezidentė lankėsi Zoknių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje ir domėjosi, kaip vykdoma nuolatinė NATO oro policijos misija Baltijos šalyse. Siekdamos sustiprinti oro erdvės stebėjimą ir gynybą, Jungtinės Valstijos į Lietuvą atsiuntė šešis papildomus „F-15“ naikintuvus.

Prezidentė pabrėžė, kad siekiant užtikrinti stabilumą regione būtina dar aktyviau vykdyti bendras NATO pratybas tiek sausumoje, tiek jūroje.

Lankydamasi Karinėse jūrų pajėgose, Prezidentė apžiūrėjo štabo ir aprūpinimo laivą „Jotvingis“, priešmininį „Hunt“ klasės laivą „Kuršis”, taip pat domėjosi, kaip pasirengusi povandeninių veiksmų komanda.

Lietuvos kariuomenės Karinės jūros pajėgos prisideda prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų flotilės ir NATO greitojo reagavimo pajėgų.

Prezidentės apsilankymas Klaipėdos Kruizinių ir karo laivų terminale:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė