Kviečia L. Dzigaitės kūrinių paroda „Žolynų grafika“ (0)

Laimos Dzigaitės „Dvasios versmė“

Laimos Dzigaitės „Dvasios versmė“

Iki balandžio 4 d. galerijoje „Aukso pjūvis“ (Kaune) galima aplankyti dailininkės Laimos Dzigaitės kūrinių parodą „Žolynų grafika“.

Laima Dzigaitė gimė 1954 m. Ukmergėje. 1972 m. išvyko į Kauną, mokėsi A. Martinaičio dailės mokykloje. Vėliau dirbo S. Žuko aukštesniojoje meno mokykloje Kaune, Ukmergės kultūros centre ir kultūros centro dailės galerijoje. Ukmergėje autorė ir šiuo metu gyvena bei kuria.

Nuo 1993 m. dailininkė yra surengusi daugiau nei 30 personalinių parodų įvairiose Lietuvos vietovėse, darbus rodė ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Menininkė dalyvauja netradicinės lino dailės simpoziumuose ir parodose, iliustruoja knygas.

2007 m. L. Dzigaitei suteiktas meno kūrėjos statusas. Per gana ilgą kūrybinių ieškojimų laiką, autorė išbandė įvairias dailės technikas, nuo grafikos, akvarelės, batikos iki drožybos. Tačiau, jau bene 20 metų kuria neįprasta technika, kurią dailininkas Vaidotas Žukas yra pavadinęs „žolynų grafika“.

„Dailininkė kaip tikra žolininkė, vasarai baigiantis surenka vystančius žolynus, rūpestingai juos džiovina, sudėlioja ir išskirsto, grupuoja ir derina, ir taip ilgais žiemos vakarais dailininkės-žolininkės dirbtuvėje gimsta nepakartojami kūriniai – nuostabios žolynų elegijos, kurios kiekvieną pavasarį, kartu su atgimstančia gamta pasiekia mus parodų pavidalu, liudydamos amžinąsias tiesas apie mūsų gyvenimo trapumą, apie pastoviai besikeičiantį metų laikų ritmą“, – pristato menininkės darbus menotyrininkas Stasys Urbonas.

Paroda veiks iki balandžio 4 d.
Galerijos „Aukso pjūvis“(adresas: Verslo lyderių centras (BLC), K. Donelaičio g. 62) darbo laikas: I-V 10-18 val.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė