Krymo valdžia prašo Rusiją prisjungti Krymą net nelaukdama referendumo (37)

RadioSvoboda.org nuotr.

RadioSvoboda.org nuotr.

Kovo 6 d. Ukrainos autonominio Krymo regiono Aukščiausioji Rada priėmė nutarimą Krymo autonominę respubliką (AR)  prijungti prie Rusijos ir tapti Rusijos Federacijos subjektu. Pranešama, kad už šį nutarimą nubalsavo 78 deputatai, o 8 susilaikė.

Nors Ukrainos nepripažįstama Krymo valdžia anksčiau buvo paskelbusi, kad kovo 16 dieną ketina surengti dėl šio klausimo referendumą, tačiau pirmuoju Krymo autonomijos vicepremjeru pasivadinęs Rustamas Temirgalijevas pareiškė, kad sprendimas dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos jau įsigalioja nelaukiant kitą savaitę numatomo referendumo rezultatų…

„Aukščiausiosios Rados sprendimas dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos įsigalioja nuo priėmimo momento, taigi nuo šiandien“, – teigė tik Rusijos pripažįstamas Krymo AR vicepremjeras.

Po minėto Krymo Rados sprendimo R.Temirgalijevas kaip reikiant įsisismarkavo:   „Ukrainos kariuomenė yra okupantai, o vienintelės teisėtai dislokuotos pajėgos yra Rusijos“, – pasak dienraščio „Ukrainskaja Pravda“ rėžė nepripažintos Krymo valdžios atstovas.

Pildoma:

Kovo 7 d.

07:30 val. Rusijos dienraštis „Moskovskij komsomolec“ pranešė, kad buvęs Ukrinos prezidentas Viktoras Janukovyčius sunkios būklės  paguldytas į vieną Maskvos ligoninių. Esą, jam įtariamas infarktas. Tačiau pažymima, kad ši informacija nėra oficialiai patvirtinta.

05:45 val. Krymo valdžia negalės surengti kovo 16 d. suplanuoto referendumo dėl Krymo autonominės respublikos prisijungimo prie Rusijos. Tai pareiškė kalbėdamas per TV „ 5 kanalas“ kalbėjęs Centrinės rinkimų komisijos (CRK) pirmininko pavaduotojas Andrejus Magera. Jis priminė, kad CRK nusprendė laikinai užblokuoti priėjimą prie valstybinės rinkėjų duomenų bazės Kryme ir Sevostopolyje.

„Jie negalės pasinaudoti Valstybinio registro skirto rinkėjų sąrašų sudarymui duomenimis šiam, kaip jie vadina, referendumui. Be duomenų Valstybinio registro duomenų bazės jie negalės sudaryti rinkėjų sąrašų, o jei ir sudarytų, tai nebus rinkėjų sąrašai kurių reikalauja įstatymas“, – Mageros žodžius cituoja portalas liga.net.

A.Magera taip pat priminė, kad Ukrainoje nėra įstatiminės bazės skirtos vietiniams referendumams.

Kovo 6 d.

20:47 val. JAV prezidentas B.Obama Baltuosuose rūmuose pareiškė, kad Krymo AR paskelbtą referendumą laiko neteisėtu ir nekonstituciniu. B.Obama pabrėžė, kad visi sprendimai dėl Krymo gali priimti tiktai aukščiausia Ukrainos valdžia Kijeve.

20:15 val.Tuo tarpu V.Putinas toliau stiprina Rusijos karines pajėgos Kryme. Pranešama, kad 100 Rusijos specialių dalinių kariškių šiandien užgrobė pasienio kontrolės postą „Krymas“. Jie jėga privertė pasitraukti šio posto tarnautojus ir jį užvaldę praleido per sieną 6 karinius sunkvežimius su 200 žmonių vilkinčių juodas maskuojančias uniformas be skiriamųjų ženklų.

20:00 val. JAV paskelbė, kad sankcijų rusijos diktatoriui Vladimirui Putinui netaikys… „Tik neįprastos ir nepaprastos aplinkybės galėtų pareikalauti skelbti sankcijas valstybės vadovui, mes nepradėtume tokių priemonių taikymą nuo to“, – atsakingą JAV pareigūną cituoja DELFI.

19:10 val. Laikinai einantis Ukrainos prezidento pareigas Oleksandras Turčynovas sustabdė Krymo Aukščiausiosios Rados nutarimo galiojimą dėl referendumo dėl Krymo Autonominės respublikos (AR) priklausomybės surengimo. O.Turčinovas, kalbėdamas per TV taip pat pareiškė, kad Ukrainos Aukščiausioji Rada inicijuos Krymo AR Aukščiausios Rados paleidimo.

„Krymo Aukščiausioji Rada, kontroliuojama Rusijos Federacijos karinių pajėgų kariškių, priėmė neteisėtą sprendimą dėl referendumo surengimo.  Referendumo Kryme, klausiant: Ar pasisakote už Krymo įėjimą į Rusijos Federacijos sudėtį?. Šis sprendimas yra neteisėtas ir negaliojantis. Jis prieštarauja Ukrainos tautos valiai ir piliečių gyvenančių Krymo autonominėje respublikoje interesams. Ukrainos teritorija viso pasaulio pripažintų sienų ribose yra neliečiama ir suvereni. Pagal Ukrainos Konstitucijos 73-ią straipsnį, tiktai, pabrėžiu, tiktai visos Ukrainos referendumas gali spręsti dėl Ukrainos sienomis ir Ukrainos teritorija susijusius klausimus“, – pabrėžė O.Turčynovas.

„Beje , surengti net vietinės reikšmės referendumą per 10 dienų neįmanoma. Todėl tai ne referendumas. Tai bus farsas, tai bus falšas, tai bus Rusijos Federacijos organizuotas nusikaltimas prieš valstybe. Pasinaudodamas man suteiktomis teisėmis aš sustabdžiau Krymo parlamento sprendimą. Aukščiausioji Ukrainos Rada inicijuos Krymo autonominės respublikos paleidimą. Mes apginsime savo teritorijos vientisumą. Mes apginsime savo šalies suverenitetą,. Aš esu įsitikinęs, kad ir Ukrainos piliečiai, gyvenantys Krymo teritorijoje, visokiariolai tai palaikys“, – pabrėžė laikinasis Ukrainos prezidentas.

18:52 val. Ukrainos Generalinė prokuratūra padavė ieškinį Kijevo apygardos administraciniam teismui dėl pripažinimo esant neteisėtu ir atšaukimo Krymo Aukščiausiosios Rados kovo 6 d. sprendimo „Dėl Krymo visuotinio referendumo surengimo“.

18:25 val. Ukrainos Valtybės saugumo tarnyba pradėjo įkiteisminį tyrimą dėl Krymo Aukščiausios Rados deputatų balsavimo už Krymo autonominės respublikos prijungimą prie Rusijos federacijos. Dėl to pradėta baudžiamoji byla pagal Ukrainos Baudžiamojo kodekso 4 dalies 110 straipsnį „Pasikėsinimas į Ukrainos teritorinį vientisumą“.

18:15 val.  Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai patvirtino, kad šios organizacijos kariniai stebėtojai nebuvo įleisti į Krymo pusiasalį.

17:05 val.  JAV nepripažįsta kovo 16 d. numatyto surengti referendumo dėl Krymo pusiasalio prisijungimo prie Rusijos.  Skelbiamą referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos neteisėtu pavadino ir ES atstovai.

17:00 val. Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas pareiškė: „Valdžia Kryme yra visiškai neteisėta, ir parlamentas, ir vyriausybė. Į ją nukreiptas ginklo vamzdis. Visus jos sprendimus, kurie yra neteisėti, diktuoja baimė“.

16:15 val. JAV eskadrinis minininkas „USS Truxtun“, apginkluotas raketomis, plaukia į Juodąją jūrą dalyvauti pratybose su Bulgarijos ir Rumunijos karinio laivyno pajėgomis.

15:40 val. Ginkluoti asmenys neįleidžia ESBO stebėtojų į Krymą.

15:30 val. JAV prezidentas Barakas Obama „atsakant į Rusijos tebevykdomą Ukrainos suverenumo ir teritorinio vientisumo pažeidimą“ paskelbė sankcijas Rusijai: draudimą išduoti vizas ir turto įšaldymą tų asmenų, kurie yra tiesiogiai susiję su Ukrainos padėties destabilizavimu bei atsakingi už karinę intervenciją Kryme.

15:25 val.  Rusijoje poligone esančiame netoli nuo Astrachanės prasidėjo didžiausios iki šiol Vakarų karinėje apygardoje oro gynybos pajėgų pratybos. Apmokymuose dalyvaus apie 3500 specialistų ir daugiau kaip 1000 vienetų karinės įrangos iš įvairiausių Rusijos regionų.

15:20 val. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sušaukė Saugumo tarybos posėdį ir jame aptarė Krymo prisijungimo prie Rusijos klausimą. Apie priimtussprendimus nepranešama.

13:50 val. Europos sąjungos pasiuntinys Ukrainoje Janas Tombinskis pareiškė, kad Krymo Aukščiausiosios Rados nutarimas prijungti Krymo pusiasalį prie Rusijos yra neteisėtas nes prieštarauja Ukrainos konstitucijai. Jis pabrėžė, kad pagal Ukrainos konstituciją Krymo likimas tegali būti sprendžiamas tiktai visos Ukrainos referendume.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė