Rengiamas etninės kultūros vakaras, skirtas K. Donelaičio kūrybos paminėjimui (0)

K. Donelaičio paminklas Gumbinėje

K. Donelaičio paminklas Gumbinėje

Kovo 12 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1) rengiamas etninės kultūros vakaras lietuvių literatūros kūrėjo Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Turtingą kūrinio kalbą šių dienų kontekste pristatys literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė: „Keičiasi pasaulis, keičiasi kalba ir literatūra, keičiamės ir mes patys. Teisėta klausti, ar tebesame tie patys, kuriems rašė Kristijonas Donelaitis. Lietuvių kalba jau kitokia, nebeturime gyvos K. Donelaičio sintaksės, supaprastėjo, žodžiai sakiniuose vis labiau subėga į vieną liniją, nebesišakoja, nebelapoja. Bet suprasti hegzametrus dar galime. K. Donelaičio hegzametras ne tik iš antikos, bet ir iš gamtos, iš vėjo ūžavimo, sniego putojimo, medžių šlamėjimo.“

Apie etnografinę laikmečio aplinką pasakos Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus vadovė dr. Elvyda Lazauskaitė ir muziejininkės. Liaudies dainas atliks Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai vadovaujami Romualdo Gražinio.

Lietuvos nacionalinis muziejus tęsia etninės kultūros vakarų ciklą ir rengia Kristijono Donelaičio pamokas moksleiviams.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė