D.Grybauskaitė: Rusija mėgina perbraižyti Europos žemėlapį (video) (4)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Kovo 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja neeiliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, kuriame aptariama situacija Ukrainoje. Briuselyje susirinkę 28 Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai, taip pat ir Ukrainos Ministras Pirmininkas Arsenijus Jaceniukas kalbėjo apie konkrečią ES paramą Ukrainai siekiant stabilizuoti padėtį šalyje, taip pat aptartas visos Europos saugumas ir galimos jo stiprinimo priemonės.

„Rusijos kariuomenės intervencija į suverenios Ukrainos teritoriją yra nepateisinama. Rusija elgiasi ne pagal tarptautines normas ir sutartis ir tampa grėsminga visai Europai. Turime ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti mūsų visų saugumą, ir neleisti, kad Europos žemėlapis būtų perbraižomas iš naujo, ko šiuo metu Rusija ir siekia“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, ES parama Ukrainai šiuo metu yra ypač svarbi siekiant stabilizuoti padėtį regione. ES imasi konkrečių veiksmų – Ukrainai per kelerius metus žadama skirti 11 mlrd. eurų dydžio finansinę pagalbą. Taip pat tarp ES ir Ukrainos bus skatinama prekyba ir investicijos. Be to, bus siekiama užtikrinti Ukrainos energetinio tiekimo saugumą.

Europos vadovai aptarė ir tarptautinių stebėjimo misijų siuntimą į Krymą. Šalies vadovė pabrėžė, kad šios misijos yra labai svarbios, nes leis objektyviai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir padės paruošti pagrindą politiniam dialogui, kuris būtinas ieškant taikaus situacijos sprendimo.

ES jau įšaldė buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir dar 17 asmenų, įtariamų prievartos ir jėgos prieš taikius protestuotojus panaudojimu ir žmogaus teisių pažeidimais, turtą. Lietuva šiems asmenims uždraudė įvažiuoti į šalies teritoriją.

Prezidentės pasisakymas po neeilinio Europos Vadovų Tarybos posėdžio:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė