Apdovanoti Lietuvos mokslo premijų laimėtojai (0)

Moslo premijų įteikimas | smm.lt, (BFL), A.Ufarto nuotr.

Moslo premijų įteikimas | smm.lt, (BFL), A.Ufarto nuotr.

Kovo 6 d. iškiliausiems mokslininkams įteiktos Lietuvos mokslo premijos. Šiais metais paskirtos septynios premijos humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų srityse. Lietuvos mokslo premijos teikiamos už reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius bei eksperimentinės plėtros darbus.

„Džiaugiuosi galėdama pasveikinti Jus gerbiami laureatai, ir visus, prisidėjusius prie to, kad jūsų talentas ir kruopštus darbas virstų studijomis ir monografijomis, sėkmingų eksperimentų ciklais ir naujomis tyrimų kryptimis. Manau, kad laureatų veikla ženkliai prisidės prie mokslininko profesijos prestižo įtvirtinimo, – sakė Lietuvos mokslo premijų laureatus pasveikinusi švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė. – Mokslininko kelias, kuri jūs pasirinkote – tai gyvenimo būdas, labai džiugu, kad  jūs  savo laiką, išmintį skiriate ir augančiam jaunimui.“

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse mokslo premijos skiriamos Viktorijai Daujotytei-Pakerienei už darbų ciklą „Fenomenologiniai lietuvių literatūros tyrimai (1998-2012)“ bei Arūnui Sverdiolui už darbų ciklą „Hermeneutinė kultūros filosofija (2002-2012)“.

Fizinių mokslų srities premijas pelno Pavelas Bogdanovičius, Gediminas Gaigalas ir Alicija Kupliauskienė už darbų ciklą „Atomo teorijos metodų plėtra ir taikymai (1998-2012)“ bei Eugenijus Butkus ir Sigitas Tumkevičius už darbų ciklą „Naujų karbociklinių ir heterociklinių organinių medžiagų sintezės metodų kūrimas, struktūros, savybių tyrimai ir taikymas (1998-2012)“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse pripažinimo sulaukė Aurelija Žvirblienė už darbų ciklą „Naujų antikūnų kūrimas, tyrimai ir taikymas imunodiagnostikai (1998-2012)“. Apdovanojimą taip pat pelnė taikomosios mokslinės veiklos darbas – Algimanto Petro Matusevičiaus, Antano Stankevičiaus, Arūnas Rupšio ir Vytauto Špakausko darbų ciklas „Veterinarinių preparatų kūrimas, jų ikiklinikinis-klinikinis ištyrimas ir gamybos įteisinimas“.

Technologijos mokslų srityje apdovanojamas Gintaris Kaklauskas už darbų ciklą „Inovatyvūs armuoto betono kompozito fizikinio modeliavimo būdai ir jų taikymas skaitiniuose projektavimo metoduose (1998-2012)“.

Lietuvos mokslo premijas įsteigė  Vyriausybė, jas konkurso būdu skiria Lietuvos mokslo premijų komisija. Premijos dydis – 101 400 litų. Į Lietuvos mokslo premijas gali pretenduoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje aktyviai dirbantys mokslininkai. Šiemet premijų konkursui iš viso buvo pasiūlyta 27 mokslo darbų.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė