Europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio komentaras dėl įvykių Ukrainoje (13)

Valdemaras Tomaševskis | Alkas.lt nuotr.

Valdemaras Tomaševskis | Alkas.lt nuotr.

Skelbiame Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderio Valdemaro Tomaševskio komentarą apie padėtį Ukrainoje ir atkreipiame dėmesį į – ne pirmą kartą sutampančią Lietuvos autonomininkų lyderio ir Rusijos autoritarinio vadovo retoriką. Prieš korupcinį oligarchinį režimą sukilusio Maidano lyderiai – Ukrainoje realaus suverenumo ir demokratijos siekiančios jėgos, pagal laiko patikrintas sovietines propagandines klišes, yra kaltinami tariama tautine neapykanta ir antisemitizmu.

Neseniai pasirodžiusio Virginiajus Savukyno komentaro kontekste šis atviras prorusiškos laikysenos demonstravimas ir kėsinimosi į Ukrainos teritorinį vientisumą teisinimas yra itin informatyvus ir atskleidžiantis, jog tiek imperinės Rusijos, tiek Pietryčių Lietuvos autonomininkų vadai nuosekliai ignoruoja objektyvius faktus, konstruoja demagoginius aiškinimus ir negali būti patenkinti net ir suteikiant nuolaidas jų nepagrįstiems reikalavimams. Nuolaidžiavimo tokioms agresyvioms ir antieuropietiškoms jėgoms siūlymai yra nesuderinami su Lietuvos nacionaliniais interesais ir provakarietiška raidos kryptimi.

Šiandien Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis pareiškė nepritariantis naujos Ukrainos valdžios sprendimui panaikinti tautinių mažumų įstatymą ir kai kuriuos Maidano lyderius apkaltino vadovaujantis „antilenkiška, antirusiška ir antisemitine ideologija“.

„Visuose šiuose įvykiuose, kaip jau sakiau, man nepriimtinas karinės jėgos naudojimas iš bet kokios pusės, juolab iš užsienio, tačiau negaliu pritarti ir naujos valdžios veiksmams, kurios pirmas žingsnis buvo tautinių mažumų įstatymo panaikinimas. Tai patvirtina neretai komentatorių išsakomą nuomonę, kad kai kurie Maidano lyderiai, Oleh Tiahnybok ir kiti, vadovaujasi nacionalistine Stepano Banderos ideologija, kuri buvo labai antilenkiška, antirusiška ir antisemitinė“, – išplatintame pranešime teigia V.Tomaševskis.

LLRA lyderis ragina Lietuvos politikus „labiau įsigilinti į konflikto esmę“, kuri, pasak V. Tomaševskio, „nėra vienareikšmiška“.

„Situacija ir politinę krizę Ukrainoje vertinu nevienareikšmiškai. Iš vienos pusės, smerktini yra bet kokie ginkluotų pajėgų veiksmai, juolab iš užsienio, iš kitos pusės, reikia pasakyti tiesą apie konflikto ištakas. Nesu revoliucijų šalininkas“, – sakoma V. Tomaševskio pranešime.

Vakar surengtoje spaudos konferencijoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tvirtino, kad Ukrainoje radikalai na­cio­na­lis­tai ir an­ti­se­mi­tai en­gia ten gy­ve­nan­čius ru­sus, todėl jei jiems kiltų pavojus Kryme, Rusija tu­rė­tų vi­sas tei­ses įves­ti ka­riuo­me­nę ne tik į šį pusiasalį, bet ir į ki­tas Ukrai­nos te­ri­to­ri­jas.

Artėjančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose LLRA dalyvaus kartu su politine partija – „Rusų aljansas“.

Kategorijos: Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė