Ženevoje pasirašytas susitarimas dėl istorinių Lietuvai svarbių dokumentų išsaugojimo (2)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Kovo 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro Ženevoje ambasadorius Rytis Paulauskas ir JT biuro vadovas Mihaelis Moleris (Michael Møller) pasirašė memorandumą dėl Tautų Lygos archyvuose saugomų Lietuvai svarbių dokumentų išsaugojimo juos perkeliant į skaitmenines laikmenas.

Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro Ženevoje ambasadorius Rytis Paulauskas ir JT biuro vadovas Mihaelis Moleris kovo 3 dieną pasirašė memorandumą dėl Tautų Lygos archyvuose saugomų Lietuvai svarbių dokumentų išsaugojimo juos perkeliant į skaitmenines laikmenas.

„Su Lietuvos veikla tarptautinėse organizacijose susijusių archyvinių dokumentų skaitmeninimas leis išsaugoti Lietuvos daugiašalės diplomatijos paveldą. Tai taip pat pratęsia ankstesnius mūsų darbus šioje srityje – Tautų Lygos pastate esame restauravę ir įrengę Lietuvos kambarį“, – iškilmėse sakė R. Paulauskas.

JT biuro vadovas itin teigiamai įvertino šią iniciatyvą ir paskatino ja pasekti kitas savo diplomatijos istoriją įamžinti ir taip prie organizacijos tikslų prisidėti norinčias šalis.

JT bibliotekoje Ženevoje saugoma istoriniu požiūriu svarbi medžiaga, susijusi su Lietuvos naryste Tautų Lygoje, įtvirtinanti jos valstybingumą 1920–1921 m., taip pat dokumentai, atspindintys Lietuvos ir Lenkijos, Klaipėdos krašto bylas, svarbios dvišalės bei daugiašalės sutartys.

Užsienio reikalų ministerijos remiamą ir kartu su Lietuvos centriniu valstybės archyvu vykdomą projektą planuojama įgyvendinti 2014 m. Pirmajame bendradarbiavimo etape jau suskaitmeninti labiausiai pažeisti 56 žemėlapiai.

Skaitmeninės kopijos ne tik išsaugo nykstančius dokumentus, bet padaro juos prieinamesnius tyrinėtojams ir atveria galimybes juos išvysti visiems besidomintiems.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė