Vakarams stebint Rusija toliau okupuoja Ukrainą (tiesioginė transliacija, video) (73)

bm.img.com.ua nuotr.

bm.img.com.ua nuotr.

Vakarų šalims posėdžiaujant, diskutuojant, kalbantis telefonais ir žadant imtis „atitinkamų“ priemonių Rusija sistemingai diena iš dienos okupuoja Ukrainą. Kol kas Rusijos agresija nukreipta prieš Krymo autonominę respubliką, tačiau jau sutelkta karinė technika ir karių daliniai pasiruošę pulti ir sausuma – Kijevo kryptimi.

Kovo 3 d. duomenimis Rusijos karinės pajėgos iš Rusijos teritorijos pusės  telkiamos palei Charkovo, Lugansko bei Donecko sričių sienas.

Nepaisant Maskvos propogandinės mašinos skleidžiamo melo apie Rusijos karių taikdarišką misiją ir įtakingų pasaulio valstybių žodinių pagrūmojimų Maskvai, Ukrainos gynybos ministras Igoris Teniuchas pareiškė, kad Rusija savo karių skaičių Kryme padidino iki 16 tūkst. karių: „Apie 5,5 tūkst. spec. pajėgų kareivių perdislokuota iš Rusijos Federacijos į Ukrainą. Taip, Rusijos kareivių kiekis padidintas iki 16 000“, – sakė jis  kalbėdamas per „Inter“ TV kanalą.

Kovo 3 d. Rusijos Federacijos Juodosios jūros laivynas Ukrainos kariuomenei iškėlė ultimatumą – iki vasario 4 d.  antradienio 5 val. ryto pereiti į Krymo valdžia pasiskelbusių perversmininkų pusę arba sudėjus ginklus išsiskirstyti. Priešingu atveju rusų okupantai pažadėjo pradėti karo veiksmus visame Kryme.

Tačiau, Ukrainos kariškiai paskelbė liksią ištikimi savo Tėvynei Ukrainai duotai priesaikai ir ištikimi Ukrainos valdžiai ir valstybei.

Vasario 3 d. karininkai susirinkę Ukrainos karinio laivyno pajėgų štabe iškilmingai patvirtina savo ištikimybę priesaikai:

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija (VRM) išplatino pranešimą, kad naktį iš kovo 3 į 4-tą galimos Rusijos kariaunos provokacijos, esą, ketinama nužudyti tris ar keturis Rusijos kareivius.

Pasak Ukrainos VRM viceministro Mikolos Veličkovičiaus, tokiais veiksmais bus siekiama pateisinti didžiulių Rusijos karinių pajėgų įvedimą į Krymo autonominę respubliką:

Pranešama, jog rusų kariai atiminėja šaunamuosius ginklus iš Kryme dislokuotų Ukrainos karinių pajėgų. Manoma, kad atimti ginklai vėliau provokatorių gali būti panaudoti prieš Rusijos kariuomenę ir specialiai paliekami nusikaltimų vietose, kad pagal jų numerius būtų galima įrodyti, jog ginklai priklauso Ukrainos kariškiams.

Tiesioginė ATR TV transliacija iš Krymo

Tiesioginė Espreso TV transliacija:

Tiesioginė Ukrainos 24-to kanalo transliacija:

Hromadske.tv tiesioginė transliacija:

Tiesioginė transliacija iš Maidano:

PILDOMA:

Kovo 4 d. 

21:40 val. Pranešama, kad kovo 3 d. vakare (20 val. 10 min. Lietuvos laiku) iš pietinės Astrachanės srities prie Kaspijos jūros Rusija paleido raketą „RS-12M Topol“, kuri gali nešti branduolinius užtaisus. Mokomoji raketos galvutė smogė taikiniui Kazachstane esančiame kariniame poligone. Raketa buvo paleista iš Kapustin Jaro karinio poligono, kuris yra netoli Volgos upės, maždaug už 450 kilometrų į rytus nuo sienos su Ukraina.

httpv://youtu.be/JbdBPJ8RIgA

21:25 val. Kijevo apylinkės administracinis teismas Krymo Aukščiausios Rados  sprendimą paskirti Sergejų Aksionovą Krymo Autonominės respublikos Ministrų Tarybos pirmininku pripažino esant neteisėtu. Neteisėtu pripažintas taip pat ir sprendimas surengti referendumą  dėk autonominės srities teisių išplėtimo.

20:36 val.  Ukrainos gynybos ministerijos spaudos centras pranešė, kad Ukrainos Karinio jūrų laivyno pajėgų laivo „Slavutičiaus“ įgula atrėmė ginkluotų užpuolikų antpuolį. Ginkluoti užpuolikai bandė išsilaipinti laive ir užgrobti jį abordažu, tačiau laivo įgula pasipriešino ir apsigynė.

Ukrainos gynybos ministerijos duomenimis Rusijos Federacijos Juodosios jūros laivyno laivai Kryme tebetęsia Ukrainos karinio jūrų laivyno laivų blokadą.

Pranešama, kad visi Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų kariniai daliniai ir kariniai laivai, dislokuoti Krymo autonominės respublikos teritorijoje, vykdo Gynybos ministerijos ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo įsakymus.

18:40 val. Švedijos ginkluotosios pajėgos atsakydamos į Rusijos didelio masto karines pratybas Baltijos jūroje, pasiuntė papildomas oro gynybos pajėgas į Gotlanto salą.

16:05 val. Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pareiškė, kad kruvinas skerdynes Kijeve išprovokavo „neukrainietiška trečioji jėga”. Jis sakė, kad vyksta rimtas tyrimas ir pažadėjo, kad ateis laikas, kuomet bus išsiaškinta ir paskelbta kas šaudė ir pagal kieno komandas tai buvo daroma.

„Galiu pasakyti viena: pagrindinis faktorius, lėmęs šiuos susirėmimus, kurie peraugo į kruviną susidorojimą, apvertusį šalį aukštyn kojomis ir įstūmusį į šoko būseną, buvo trečioji jėga. Ir ta jėga – ne ukrainietiška”, – sakė ministras.

16:00 val. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nesantaiką kurstančiu šmeižtu pavadino Rusijos prezidento Vladimiro Putino kaltinimus Lietuvai ir Lenkijai, esą jos rengė kovotojus Kijeve.

„V.Putino kaltinimai Lietuvai yra pagrindo neturinčios insinuacijos, kuriomis siekiama pateisinti agresiją ir paskatinti neapykantą prieš lietuvius Rusijoje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ministras.

15:40 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su JAV viceprezidentu.

„Ką tik kalbėjau telefonu su JAV viceprezidentu Džo Baidenu (Joe Biden). Aptarėme Ukrainoje susiklosčiusią situaciją ir jos keliamas grėsmes regiono saugumui. Šiuo metu visos tarptautinės bendruomenės dėmesys yra nukreiptas į Krymą, o Vakarų šalys glaudžiai bendradarbiauja derindamos savo poziciją ir veiksmus. Lietuva remia pasiūlymą į Krymą siųsti tarptautinę stebėtojų misiją ir yra pasiruošusi pati tokioje misijoje dalyvauti“ rašoma Prezidentės „facebook“ paskyroje.

15:30 val. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį sakė, kad grasinimai įvesti sankcijas Maskvai duoda priešingus rezultatus ir nepakeis jos pozicijos Ukrainos krizės klausimu.

15:00 val. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje, kuris vieši Simferopolyje, sako, kad Krymo totoriai, kurie sudaro 14 proc. Krymo gyventojų, lieka lojalūs Ukrainai ir jos konstitucijai, bei nepasiduoda provokacijoms. Totorius bandyta papirkti ir iniciatyva sklinda iš Rusijos pusės. Ambasadorius paminėjo, kad Kryme nėra saugu, jei tu pasirodysi gatvėje nepritariantis dabartinei situacijai.

14:58 val. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija Migracijos departamentui pateikė sąrašą buvusios Ukrainos valdžios pareigūnų, kuriems bus taikomos Lietuvos sankcijos – draudimas atvykti į šalį. Sąraše – 18 asmenų, įtariamų žmogaus teisių pažeidimais, prievartos ir jėgos prieš taikius protestuotojus panaudojimu.

Buvusios Ukrainos valdžios atstovai bus įtraukti į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, nacionalinį sąrašą. Sąrašas nėra galutinis ir bus pildomas gavus naujos informacijos.

Sankcijas siūloma taikyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 133 straipsnio 3 dalimi. Taip pat atsižvelgiama į vasario 20 dienos Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos išvadas.

13:00 val. Vykstančioje V.Putino spaudos konferencijoje, Rusijos prezidentas Ukrainos valdžios pasikeitimą vadina ginkluotu perversmu. Jis nepatingėjo pakartoti, kad Maidano protestuotojai buvo rengiami Lietuvoje ir Lenkijoje.

httpv://www.youtube.com/watch?v=raHFAlaOjRc

Ukrainos parlamentą V. Putinas vadino teisėtu, bet ne vyriausybę ir laikinąjį prezidentą. Tuo metu vienintelis teisėtas Ukrainos prezidentas esą yra Viktoras Janukovyčius.

„Dėl kariuomenės įvedimo – tokios būtinybės nėra. Bet galimybė išlieka“, – sakė V.Putinas, kartodamas, kad Rusijos armijos pratybos su Ukraina neva nesusijusios. Jis sakė, kad kariauti su Ukraina nežada.

Komentuodamas galimas sankcijas Rusijai, V. Putinas paragino dusyk pagalvoti prieš jas taikant.

Galimo Vakarų lyderių boikoto G8 susitikimui Sočyje jis nedramatizuoja – esą jei jie nenori, gali ir neatvykti.

12:30 val. ATR televizijos žurnalistas praneša, kad Balbeko kariniame oro uoste vėl iškelta Ukrainos vėliava, ten kartu dirba Rusijos ir Ukrainos kariškiai. Anksčiau Rusijos kariškiai buvo pradėję šaudyti į orą, kai maždaug 300 Ukrainos kariškių, anksčiau dirbusių tame oro uoste, pabandė sugrįžti į savo tarnybos vietą.

httpv://youtu.be/iDR7gxeJXGI

12:20 val. Atsakydama į Rusijos armijos įsiveržimą į Ukrainą JAV į Juodąją jūrą pasiuntė savo lėktuvnešį USS George H.W. Bush skirtą ilgalaikiams stebėjimams arba atakoms. Jį lydi 17 kitų laivų ir trys povandeniniai laivai. Lėktuvnešis USS George H.W. Bush talpina 90 lėktuvų, tame tarpe įvairių tipų malūnsparnius ir keletą naikintuvų F- 22 Raptors, laikomų pačiais perspektyviausiais kariniais  lėktuvais planetoje. Kiekviename pasiųstų povandeninių laivų yra 24-ios raketinės šachtos skirtos raketoms su branduolinėmis galvutėmis.

12:00 val.  Turkų žiniasklaidos praneša, kad kovo 4 d rytą pro Bosforo sąsiaurį Stambule į Juodąją jūrą praplaukė Rusijos kariniai laivai „Saratov“ ir „Jamal“.

10:50 val. Simferopolio mieste prie Muitinės apsaugos pastato visą naktį budėjo būrelis miestiečių, daugiausia jaunuolių, norėdami apsaugoti jį, praneša Krymo televizija ATR.

Prieš valandą buvo privažiavęs sunkvežimis su ginkluotais asmenimis ir pareiškė, kad žada užblokuoti muitinės būstinę. Po kurio laiko jie išvažiavo. Prie pastato buriuojasi pora dešimčių vyrų.

10:15 val.  Rusijos valdininkai tyčiojasi iš vakarų šalių grasinimų sankcijomis. Vienas iš Kremliaus patarėjų pareiškė, kad jei JAV paskelbs sankcijas Rusijai, tai Rusija nebenaudos dolerio kaip atsargų valiutos ir atsisakys išmokėti skolas JAV bankams. O jeigu JAV nuspręs įšaldyti Rusijos verslo įmonių ir asmenų sąskaitas, tai Rusija visiems JAV valstybinių obligacijų turėtojams pasiūlys jas parduoti.

10:00 val. Rusijos okupantai vienoje iš užgrobtų karinių oro pajėgų bazių Krymo regione Belbeke, pradėjo šaudyti į orą, kai maždaug 300 Ukrainos kariškių, anksčiau dirbusių tame oro uoste, pabandė sugrįžti į savo tarnybos vietą.

Prasidėjo derybos. Anot „Time“ žurnalisto, rusai kiek atsitraukė, leisdami dešimčiai Ukrainos karių užimti pozicijas Belbeke.

Remiantis naujausiais pranešimais, ukrainiečiai reikalauja, kad rusų pajėgos juos įsileistų į oro bazę, ir Rusijos ir Ukrainos pajėgos ją saugotų kartu. Rusijos karininkai esą pažadėjo atsakymą pateikti iki 12 val.

S.Šusterio nuotr.

S.Šusterio nuotr.

9:00 val. JAV įstatymų leidėjai pirmadienį nurodė pristatysiantys „kritinės“ ekonominės pagalbos paketą Ukrainai, pagal kurį būtų suteikta 1 mlrd. dolerių paskolų valstybei, įsitraukusiai į geopolitinę priešpriešą su Rusija.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pritarė pasiūlymui įkurti ir pasiųsti į Ukrainą specialią stebėtojų misiją.

8:30 val. Rusijos prezidentas, vyriausiasis karinių pajėgų vadas Vladimiras Putinas davė įsakymą baigti karinius bandymus ir grįžti į kareivines, pranešė šalies vadovo spaudos sekretorius Dmirtijus Peskovas.

Mil.ru nuotr.

Mil.ru nuotr.

8:00 val. Nė vienas karinis dalinys, gornizonas ar laivas per naktį nepasidavė Rusijos karinių pajėgų spaudimui ir nesudėjo ginklų. Tiesa, situacija iki šiol išlieka sudėtinga, nepaisant to, kad bandymų šturmuoti karinus Ukrainos dalinius nebuvo.

7:45 val. Kaip informuoja unian.net, Sevastopolio Strelecko įlankoje, kur dislokuoti Ukrainos karinių jūrų pajėgų Sevastopolio karinės jūrų bazės laivai, antradienio rytą ukrainiečių jūreiviai pastebėjo apie 20 povandeninių diversantų. Apie tai unian.net informavo šaltiniai karinėse pajėgose Sevastopolyje.

Specialiai apmokyti ir parengti specialios paskirties dalinių kariai, dar vadinami „koviniais plaukikais“, nesislapstydami kelias minutes plūduriavo vandens paviršiuje, o tada dingo.

Manoma, kad taip norėta psichologiškai paveikti laivų įgulų narius.

7:30 val.  Lietuvos ir Latvijos ambasadoriai pirmadienį išvyko į Krymą derybų. Jie yra pirmieji diplomatai iš Europos Sąjungos po kilusio konflikto pusiasalyje.

„Galėčiau palyginti Simferopolį su buvimu uragano akyje – už akies ir aplinkui siaučia baisus šturmas, o pačioje akyje apgaulingai viskas yra ramu“, – sako Lietuvos ambasadorius Kijeve Petras Vaitiekūnas, kuris šiuo metu yra Simferopolyje, praneša lrt,lt.

Jis teigia, kad tiesioginių susitikimų su Ukrainos atstovais dar nebuvo, kol kas su jais bendravo tik telefonu, tačiau tikimasi artimiausiu laiku susitikti ir gauti detalesnę informaciją apie tai, kas vyko.

06:00 val. Suėjus rusų okupantų paskelbtam ultimatumo terminui Kryme iki kurio esą turėjo pasiduoti du Ukrainos karo laivai, nei viena pusės nesiėmė jokių veiksmų ir jokie susirėmimai nevyko.

 

04:45 val. Kinija palaiko Ukrainos teritorinį vientisumą ir pasisako už nesikišimą į šalies vidaus reikalus. Tai pareiškė nuolatinis Kinijos liaudies respublikos atstovas Jungtinėse tautose Lju Czejus Saugumo tarybos posėdyje sakė.

04:30 val. JAV skelbiasi stabdanti visas derybas su Rusija prekybos ir investicijų srityje kol nebus išspręstas „konfliktas Ukrainoje“.

03:40 val. Rusija toliau propagandiškai tikina, kad yra pasiruošusi su vakarų valstybėmis svarstyti padėti Ukrainoje ir ieškoti išeities kelių iš krizės su sąlyga jei derybų procese dalyvaus platus Ukrainos politinių jėgų spektras kaip buvo numatyta opozicijos ir tuometinės Ukrainos valdžios vasario 21 d. pasiektame susitarime.

01:45 val. Ukrainos sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad pirmadienio vakare automatais ir kulkosvaidžiais ginkluoti Rusijos kariškiai su dviem mikroautobusais ir trimis „Kamaz“ automobiliais prasiveržė pro Ukrainos valstybinę sieną Kerčėje ir užėmė šį pasienio postą.

00:25 val. Lenkija į orą pakėlė F-16 naikintuvus, kovai paruošta ir karinė technika.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė