Pilietiškumo projektuose dalyvauja jaunimas iš visos Lietuvos (0)

kuriamekartu.lt nuotr.

kuriamekartu.lt nuotr.

Iki kovo 14 d., atsižvelgdami į mokyklų prašymus, organizatoriai pratęsė registraciją į nacionalinius pilietiškumo projektus „Atgal į ateitį“, „Auginkime vieni kitus“ ir „Skaidrumo laboratorija“.

Projektas „Kurkime respubliką“ – tai pilietinės iniciatyvos programa, skirta Lietuvos mokyklų bendruomenėms padėti mažinti atotrūkį tarp mokykloje pateikiamų pilietinio ugdymo teorinių žinių ir praktikos, įgauna vis didesnį pagreitį. Prie jo prisijungė per 2 000 mokinių iš daugiau kaip 300 mokyklų, pasiryžusių kovoti su korupcija, gaivinti gimtojo krašto istoriją, spręsti patyčių bei susvetimėjimo problemas.

„Džiaugiamės, kad projektuose panoro dalyvauti mokiniai beveik iš visų Lietuvos savivaldybių. Šis apsisprendimas dar kartą patvirtina, kad jaunoji karta neabejinga savo bendruomenių ir visos valstybės problemoms, o projektų temos daugeliui aktualios“, – sako Ieva Petronytė, Pilietinės visuomenės instituto direktorė.

Anot jos, dalis ugdymo įstaigų jau išbandė įvairias priemones bendruomenių ryšiams stiprinti, gimtojo krašto istorijai ir kultūrai puoselėti, tačiau pavienės iniciatyvos kol kas nėra plačiau pasklidusios. Nacionaliniais pilietiškumo projektais siekiama sukurti aktyvių, išvien veikiančių mokyklų tinklą.

„Mokyklos taps partnerėmis: dalysis patirtimi, mokysis vienos iš kitų, turės daugiau galimybių paskleisti ir įgyvendinti savo idėjas, – tikina I. Petronytė. – Tikimės, kad jos tęs bendras iniciatyvas arba imsis naujų net ir nacionaliniams projektams pasibaigus.“

Linos Jasaitės, nacionalinio projekto „Skaidrumo laboratorija“ vadovės, teigimu, mokyklos intensyviai ieško bendraminčių. Pavyzdžiui, siekdami skatinti sąžiningą elgesį, jėgas suvienijo kelių Anykščių rajono mokyklų jaunuoliai, kurie organizuos bendrą renginį.

„Nacionaliniais projektais siekiama ne tik stiprinti mokyklų ryšius, bet ir puoselėti draugiškus mokinių bei mokytojų santykius. Pirmajame projekto „Kuriame Respubliką“ etape, kai 120 mokyklų sprendė opiausias savo bendruomenių problemas, geriausiai sekėsi būtent tiems mokiniams, kuriais pedagogai pasitikėjo ir suteikė kūrybos laisvę“, – pasakoja Pilietinės visuomenės instituto direktorė.

Vasario mėnesį nacionalinių projektų organizatoriai aplankė beveik 50 mokyklų. Susitikimuose mokiniai ir mokytojai dažniausiai teiravosi, ar projektai bus tęstiniai, kokiais būdais juos viešinti, įtraukti kuo daugiau gyventojų, partnerių ir t. t.

„Artimiausiu metu susisieksime su visomis komandomis, kurios užsiregistravo dalyvauti nacionaliniuose projektuose, ir aptarsime tolesnius darbus. Kai kurios komandos jau žino, kokias iniciatyvas ir kaip įgyvendins, kitos – tariasi ir renkasi, trečios – laukia mūsų paraginimo“, – tikina L. Jasaitė.

Registracija į projektus pratęsta iki kovo 14 d. Mokiniai, norintys dalyvauti viename ar keliuose nacionaliniuose projektuose, turėtų suburti komandą ir užregistruoti ją interneto tinklalapyje. Netrukus šiame tinklalapyje bus paskelbta, kokios mokyklos kokius nacionalinius projektus įgyvendina, kad kiekvienas norintis galėtų prie jų prisijungti.

Kol kas aktyviausios Vilniaus ir Kauno miestų, taip pat Šilalės rajono mokyklos. Nacionaliniuose projektuose dalyvauja ir gausus būrys partnerių, tarp jų: Kauno jaunųjų turistų klubas, pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“, profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ ir „Baltoji banga“, „Transparency International“ Lietuvos skyrius, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybinė mokesčių inspekcija ir kiti.

Daugiau informacijos apie projektus „Skaidrumo laboratorija“, „Auginkime vieni kitus“ ir „Atgal į ateitį“ rasite interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė