Lietuvoje sukurta internetinė kapaviečių priežiūros sistema (0)

priziurek.lt nuotr.

priziurek.lt nuotr.

Šiuo metu Klaipėdos mieste gyvenantis Algirdas Sabaliauskas projekte „Misija Sibiras“ dalyvavo prieš dvejus metus. „Vaikščiodamas po taigą už kelių tūkstančių kilometrų nuo gimtinės prisimeni, jog kartais sunku prižiūrėti savo artimųjų kapavietes kitame mieste Lietuvoje“, – sako Algirdas.

Grįžus iš ekspedicijos jam ir bičiulių kompanijai gimė idėja įkurti kapų priežiūros sistemą internete. „Sistemos idėja nėra naujiena – jau daugiau nei dešimtmetį paprastesnę sistemą turi kaimynai lenkai. Mane asmeniškai imtis darbų pastūmėjo tiek kelionė į Tomską, tiek turbūt kiekvienam pažįstama situacija, kuomet ne visada pavyksta nuvykti į kitą miestą ir ten prižiūrėti artimo žmogaus kapą“, – pasakoja jis.

Sistema, pasiekiama internetiniu adresu, buvo kuriama ilgai (nuo pat 2012-ųjų) – reikėjo bendradarbiauti su visomis savivaldybėmis, Kultūros ir Aplinkos apsaugos ministerijomis, specialių rekomendacijų turėjo ir Valstybinė mokesčių inspekcija.

Kapų priežiūros sistemoje gali registruotis prižiūrėtojai iš visos Lietuvos ir teikti savo paslaugas. Tuo tarpu vartotojai čia galės rinktis dangą, augalus bei kitus reikiamus aksesuarus ir taip sukurti norimą kapavietės vaizdą. „Nors realius darbus atliks prižiūrėtojai, sprendimą ką ir kaip tvarkyti priims užsakovas. Man pačiam būtų sunku leisti kažkam kitam nuspręsti, kas ir kaip turėtų būti sutvarkyta, todėl, manau, sistema leis išlikti arti kapavietės“, – sako prižiūrėk.lt įkūrėjas A. Sabaliauskas.

Dabar svetainę administruojančioje UAB „Prižiūrėk“ darbuojasi 3 žmonės, kitais metais tikimasi sukurti dar 3 darbo vietas – bus siekiama įdarbinti neįgaliuosius. „Beje, prižiūrėk.lt nematyti jokių kryžių ar juodumos, priešingai, buvo kuriamas toks dizainas, kuris gebėtų į kapines „įpūsti“ gyvybės, stiprintų prižiūrėjimo džiaugsmą“, – aiškina sprendimo kūrėjas su komanda.

Sistemoje jau gali registruotis prižiūrėtojai, o vartotojai – rinktis prižiūrėtojus bei projektuoti kapavietes visoje Lietuvoje. Realius darbus prižiūrėtojai pradės vykdyti jau gegužę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė