Užgavėnės Vilniaus mokytojų namų kiemelyje ir jaunam, ir senam… (0)

Morė | Šilutės muziejaus nuotr.

Morė | Šilutės muziejaus nuotr.

Kovo 4 d. (antradienį) – tikrąją Užgavėnių dieną, Vilniaus mokytojų namai užgavėti ir vyti žiemą lauk kviečia visus vilniečius: nuo jauniausio iki vyriausio.

10 val. Užgavėnių švęsti ir žiemos varyti į Vilniaus mokytojų namų kiemelį „sugužės“ Vilniaus ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai ir jų pedagogai. Išradingiausi pedagogai paruoš smagią programėlę „Žiema žiema, bėk iš kiemo“. Personažai Čigonė, Daktaras, Lašininis ir Kanapinis trauks kartu su auklėtiniais dainelę „kepė močia blynus“, šoks lietuvių liaudies šokius: „Čigonėlis“, „Čeverykai“, „Oira“, „Gūda dūda“, „Trepsiukas“. Pasižadės iki Šv. Velykų nevalgyti mėsos patiekalų.

O vakare, nuo 18 val. kiemelį užplūs tikras Užgavėnių šurmulio gūsis. Iš visų Vilniaus pašalių: iš rytų ir vakarų, iš šiaurės bei pietų keliaus pačiomis gražiausiomis kaukėmis pasirėdę vilniečiai smagiai vyti žiemos, deginti Morės, apkeliavusios visą Lietuvą ir, be abejo, smagiai pasilinksminti. Kaip bebūtų, artimiausios linksmybės tik… po 7 savaičių. Čia gerą nuotaiką užtikrins kapelija „Ratilai“ (vad. D. Mockevičius), Vilniaus mokytojų namų folkloro ansamblis „Srauna” (vad. A. Vervečkaitė) bei viso šėlsmo gaspadorius Darius Mockevičius. Taip pat matysime aktyvią kovą tarp Lašininio ir Kanapinio.

Žiemą išvaryti atskirai ne taip ir lengva, tad jeigu ją vysime lauk visi kartu – seksis geriau. Tad apsiginklavę gera nuotaika – pirmyn į Užgavėnes, į Mokytojų namų kiemą.

Nuo 17 val. prie Mokytojų namų, Vilniaus gatvėje bus galima rimtai pavalgyti sočių tradicinių ir ne visai tradicinių blynų.

Nuo vasario 25 d. iki kovo 6 d. vyksta Vilniaus ikimomyklinių įstaigų auklėtinių ir jų pedagogų sukurtų eksponatų UŽGAVĖNIŲ PERSONAŽAI paroda. Parodoje dalyvauja virš 30 Vilniaus miesto ikimokyklinių įstaigų, sukūrti 35 eksponatai įvairiais pavadinimais. Čia atvykę Jūs pamatysite: „Čigonėles“, „Raganaites“, „Mores“, „Velnius“, „Daktarus“, „Ubagus“, „Gerves“, „Gaspadines“, „Lašininius“, „Kanapinius“, „Ožius“, „Žydelius“ ir kitus tradicinius ir netradicinius Užgavėnių personažus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė