Paviešinti KGB planai ir ataskaitos (1)

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras svetainėje www.kgbveikla.lt skelbia naujus dokumentus iš Lietuvos ypatingojo archyvo. Tai LSSR KGB Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos miestų bei Kapsuko ir Telšių rajonų KGB skyrių planai ir ataskaitos, taip pat KGB kontržvalgybos 2-osios valdybos bei ideologinės kontržvalgybos 5-ojo skyriaus metiniai planai ir ataskaitos.

Pateikiami sąrašai asmenų, kurie KGB buvo stebimi ar jiems buvo užvestos operatyvinės bylos. Šie naujai viešinami dokumentai atskleidžia KGB vykdytą operatyvinę veiklą, buvusių politinių kalinių, disidentų, dvasininkų ir tikinčiųjų sekimą, antisovietinius veiksmus įvykdžiusių asmenų paiešką. Taip pat parodomas operatyvinių-techninių ir psichologinių priemonių taikymas prieš režimui neva nusižengusius asmenis. Nemaža dokumentų dalis atskleidžia KGB slaptų bendradarbių veiklą miestuose ir rajonuose. Tai pat pristatomi dar nepublikuoti KGB rajonų, miestų veiklos planai ir ataskaitos, kurie atspindi sovietinio saugumo veiklą pertvartos ir nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu. Šiuose dokumentuose atsispindi KGB veikla prieš sąjūdį ir agentūrinis darbas.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras tikrina, analizuoja ir skelbia buvusios SSRS specialiųjų tarnybų dokumentus, vadovaudamasis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymu.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro informacija

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Su abejonėmis:

  05:58 val. (2014-03-03)
  {“JAV prezidentas Barakas Obama ir ir Didžiosios Britanijos premjeras Devidas Kameronas kalbėdami telefonu priėjo išvados, kad Rusijos veiksmai Krymo teritorijoje yra nepriimtini. Jiedu perspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad jei Rusijos kariuomenė nepasitrauks iš Krymo artimiausiomis valandomis, tai Rusija susidurs su „esminiais praradimais“.}
  Žinia galėtų liesti
  ir jų pačių pirmtakų į s i p a r e i g o j i m u s 1945 m. Potsdame;
  tačiau,
  “de jure” ne/praRastąją Prūsijos dalį administruoja p a s k i r t a s i s tam CCCP president M. Gorbačiov,
  1945 m. paskyrimo nei JAV prezidentas Barakas Obama ir ir Didžiosios Britanijos premjeras Devidas Kameronas
  n e k e t ę …regis??

  O gal
  TYRIMO CENTRAS ir apie tai
  Gorbatshow-Putin “vokiškąsias-ameriko/angliškąsias priedangas” žino ką…
  nors..?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė