Klubas „Sūduvos Tauras“ kviečia į nepaprastai įdomius baltiškus renginius (5)

Ne pelno siekianti organizacija Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas „Sūduvos Tauras“ šiemet surengs du didelius renginius.

Pirmas iš būsimų renginių – tai net 9-ių savaičių trukmės mokomoji senovės baltų gyvensenos stovykla vaikams ir jaunimui „Tauro guolis“. Tai vienintelė tokio pobūdžio stovykla Lietuvoje ir užsienyje, kurioje dalyviai turės galimybę pagyventi tokioje aplinkoje, kokioje gyveno mūsų protėviai, kurioje bus supažindinti su senoviniais amatais, karyba, papročiais ir anų laikų pasaulėžiūra.

Antrasis renginys – tai XII-XIII a. Senovės Baltų Amatų ir Karybos šventė „Karo žirgas 2014“. Šis jau trečius metus iš eilės rengiamas renginys išsiskirs iš kitų panašia tema rengiamų renginių tuo, jog pagrindinis dėmesys jame bus skiriamas kario ir jo neatsiejamo kovos draugo žirgo panaudojimas kovose, bei žirginio inventoriaus (atkurto pagal archeologinius radinius) pristatymas plačiajai visuomenei. Šiemet šventės laikas yra parinktas rugsėjo 20-21 d. tam, kad būtų pabrėžta svarbi istorinė data – 1260 m. rugsėjo mėn 20 d. įvykęs mūsų brolių Prūsų sukilimas prieš okupantus – kryžiuočių ordino riterius. Šis sukilimas istorijoje žinomas kaip Didysis Prūsų Sukilimas.

Abu renginiai vyks Marijampolės apskrityje Šakių raj. Panemunių regioniniame parke.

Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas „Sūduvos Tauras“ pateikia trumpą abiejų renginių aprašymą ir kviečia registruotis renginių dalyviais:

STOVYKLA VAIKAMS IR JAUNIMUI „TAURO GUOLIS“ 2014 m.

Stovyklos rengėjų nuotr.

Stovyklos rengėjų nuotr.

Kviečiami vaikai ir jaunimas į išskirtinę istorinę stovyklą, įrengtą pagal X-XIII a. istorinę, archeologinę medžiagą. Tai vienintelė tokio tipo stovykla Lietuvoje ir pasaulyje, antrus metus kviečianti dalyvauti vaikus, jaunuolius, net ir šeimas.

Tai tarsi kelionė į praeitį, 1000 m. atgal. Tai ankstyvųjų viduramžių stovykla, su senoviniu apipavidalinimu. Tai tarsi gyvos istorinės pamokos vaikams apie laikus, kada jūrose ir sausumose viešpatavo vikingai, o mūsų ir aplinkinėse žemėse pastoviai grėsė grobikiškieji išpuoliai iš nedraugiškų kaimynų.

Ši stovykla bus surengta pagal baltų genčių gyvensenos papročius. Tai sunkūs laikai, kada turėjai būti pasiruošęs susidurti su priešu ir apginti savo artimuosius bei savo bendruomenę.

Šiais metais stovykloje bus kuriama labai archaiška ir tikroviška aplinka. Viskas kas naudojama stovykloje (indai, įrankiai, ginklai, kiti buities apyvokos daiktai pagaminti pagal archeologinę medžiagą iš Lietuvos kapinynų, pagal X-XIIIa. laikotarpį. Visi stovyklos dalyviai gaus senovinius rūbus, apavą, apsiaustus, pagamintus pagal tuos laikus. Stovykloje bus įrengta įvairių patalpų, palapinių miegojimui, pašiūrių užsiėmimas ir kitokių pagalbinių pastatų. Stovyklos kiemas aptvertas gynybine siena su sargybos bokšteliu.

Sumanyta daug įvairių užsiėmimų pagal stovyklos dalyvių amžių, todėl ir grupės bus sudaromos pagal dalyvių amžių.

Stovykloje bus mokoma senovinių amatų. Daugiau nei 20 skirtingų amatininkų, kiekvienoje grupėje po keturis meistrus (kalvystė, puodininkystė, drabužių siuvimas, pynimas iš vytelių, kaulo-rago-gintaro apdirbimas, dailidė, maisto ruošimas ir t.t.) mokys vaikus įvairaus amato, atsižvelgiant į vaikų amžių.

Jaunuoliai įrenginės gynybinius įtvirtinimus, darys kelių užtvaras miškuose.

Visi dalyviai pamatys įvairius senovinės žvejybos būdus su bučiukais ir žeberklais.

Stovykloje profesionalus žirginio sporto instruktorius mokys jodinėti žirgais.

Karybos instruktoriai mokys šaudyti iš lanko ir arbaleto, svaidyti ietis, mokys kovoti artimos kovos ginklais su to laikmečio šarvuote.

Taip pat dalyvių lauks įvairios rungtys, žaidimai ir varžytuvės.

STOVYKLOS PROGRAMA:

Birželio mėnesio 8 d.

8- 14 d. I stovyklos grupė (vaikų amžius 8-11 m.)

15-21 d. II stovyklos grupė (vaikų amžius 11-14 m.)

22-28 d. III stovyklos grupė (jaunuoliai 14-18 m., ir vyresni)

Liepos mėnesio 6 d.

6- 12 d. IV stovyklos grupė (vaikų amžius 8-11 m.)

13-19 d. V stovyklos grupė (vaikų amžius 11-14 m.)

20-26 d. VI stovyklos grupė (jaunuoliai 14-18 m., ir vyresni)

Rugpjūčio mėnesio 3 d.

3-9 d. VII stovyklos grupė (vaikų amžius 8-11 m.)

10-16 d. VIII stovyklos grupė (vaikų amžius 11-14 m.)

17-23 d. IX stovyklos grupė (jaunuoliai 14-18 m., ir vyresni). Stovyklos pabaiga.

2013-ųjų metų vasaros vaikų stovyklos „Tauro guolis“ varžytuvės:

Kiekvieną vakarą vyks dienos išgyventos stovykloje aptarimai ir įvairūs pokalbiai prie laužo senovės, istorijos, papročių, tradicijų ir kt. temomis. Kiekviena grupė pasiruoš švęsti išsirinktą kalendorinę ar reikšmingos istorinės datos minėjimo šventę, kurią surengs savarankiškai (pins vainikus, kraus laužus). Vakarais stovyklautojai linksminsis dainuodami bei šokdami.

Laukia žygiai ir gamtos pažinimas. Stovyklos dalyviai rinks iš savo tarpo geriausius, visas stovyklos užduotis įvykdžiusius dalyvius, kurių lauks įspūdingi apdovanojimai.

Jaunimas dalyvaudamas stovykloje bus mokomas pažinti savo protėvių gyvenimo būdą, jų stiprybę ir savo tautos praeitį.

„Registruokis iš anksto ir pasinaudok įvairiomis nuolaidomis, nes kuo vėliau, tuo labiau brangs stovyklos dalyvio mokestis“, – ragina stovyklos organizatoriai.

ŠVENTĖ „KARO ŽIRGAS“ 2014 m.

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Šiais metais, mūsų organizuojamas festivalis iš vasaros pradžios, birželio 8-9d., perkeliamas į rugsėjo 20-21 d.

Kiekvieno organizatoriaus užduotis ir tikslas yra kuo geriau kasmet suorganizuoti tęstinius projektus. Šiemet mūsų renginys bus dar įdomesnis ir svarbesnis, bei išskirtinesnis. Mūsų renginys tarp kitų istorinių, archaiškų renginių – išskirtinis Lietuvoje. Jis skirtas iki šių dienų išlikusiam mūsų gyvajam kultūros paveldui – istoriniam mūsų krašto (Lietuvos) žirgui, šiandien žinomam, kaip žemaitukų veislės žirgas. Jis, kaip ir praėjusiais metais, liks renginio pagrindu, ašimi ir tam planuojama išskirtinė programa.

Kadangi festivalis yra istorinis, archaiškas, mums labai norėjosi ir buvo svarbu, jog renginys dar pabrėžtų ir svarbią, reikšmingą visos Lietuvos istorinę datą. Todėl, 2014 m. „Karo Žirgas“ organizuojamas rugsėjo mėn. 20-21 d. Tai data, kada 1260 m. rugsėjo mėn. 20 d. įvyko mūsų brolių Prūsų sukilimas, prieš juos engusius kryžiuočių ordino riterius. Istorijoje jis žinomas kaip Didysis Prūsų Sukilimas.

Dar daugiau, ši data – rugsėjo 20-21 d. – sutampa su dar viena labai svarbia, sena senovės lietuvių švente – rudens lygiadieniu, kuris mūsų renginyje bus taip pat gaivinamas iš užmaršties.  Tai progai taip pat bus parengta išskirtinė programa.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė