Birštonas pristatė naująjį ženklą (0)

Birštono logotipasVasario 28 d. Birštono savivaldybė pristatė naująjį ženklą ir siekį tapti pirmuoju sveikatinimo kurortu Lietuvoje, taikančiu unikalią Kneipo sveikatos filosofijos metodiką. Iki šiol Birštonas neturėjo logotipo, todėl visoje komunikacinėje veikloje naudojo miesto herbą. Naujasis logotipas ir išskirtinė filosofija nuo šiol taps pagrindiniais miesto komunikacijos elementais.

Iki šiol Birštonas buvo Lietuvos miestų sąraše, kurie neturi savo logotipo. Daugiausia komunikacijoje buvo naudojamas miesto herbas, tačiau nuolat atsinaujinančiam ir besiplėtojančiam kurortui buvo nutarta sukurti ir logotipą, geriausiai atspindintį kurorto dvasią ir suteikiantį galimybę juo puošti Birštoną pristatančią atributiką.

Naujasis Birštono ženklas sudarytas iš keturių elementų – Nemuno kilpų, versmės ir medžių, kurie susijungia į simbolinę karūną. Ženkle dominuojančios žalia ir mėlyna spalvos simbolizuoja gamtą, gyvybę ir sveikatą – raktinius kurorto dvasią atskleidžiančius žodžius. Pasirinkti logotipo elementai ir spalvos atskleidžia gyvybingo, nuotaikingo, jaukaus, o kartu ir saugaus kurorto įvaizdį.

Kurortas savo lankytojus pasitiks naujuoju šūkiu – „Birštonas – tavo istorijos harmonija“. Įvairiai interpretuotinas ir daug prasmių slepiantis šūkis kviečia žmones atvykti į Birštoną ir pajusti visapusišką sveikatos, dvasinę, emocinę bei vidinę harmoniją.

„Birštonas yra sparčiai augantis ir modernėjantis bei atsinaujinantis kurortas. Viliuosi, jog Birštono bendruomenės nariai su džiaugsmu priims naują logotipą, o vieninga kurorto komunikacija padės jam tapti dar labiau matomu ir atpažįstamu tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Naujieji Birštono logotipas ir šūkis – tai dar vieni svarbūs žingsniai, kuriant ir plėtojant kurorto įvaizdį“, – teigė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Birštono planuose – siekis tapti pirmuoju sveikatinimo kurortu Lietuvoje, taikančiu unikalią Kneipo sveikatos filosofijos metodiką, kurioje apjungiami penki natūralaus sveikatinimo elementai: vaistažolių ir vandens terapija, subalansuota mityba, judėjimas bei  harmonija. Birštonas – ideali vieta vystyti natūraliems organizmo atstatymo metodams. Naujasis logotipas ir Kneipo filosofija nuo šiol taps pagrindiniais miesto komunikacijos elementais.

Sebastiano Kneipo sveikatos  filosofija

Sebastianas Kneipas buvo vokiečių pastorius ir natūropatas 19 a. sukūręs holistinį gydymo modelį, kuris iki šiol sėkmingai naudojamas kaip prevencinės ir natūralios medicinos gydymo metodas. Holistinis požiūris į sveikatą remiasi tuo, kad fizinė, psichinė ir dvasinė būklės yra susijusios, todėl organizmo problemas reikia spręsti, atsižvelgiant į fizinius, psichinius ir socialinius aspektus. Tam S. Kneipas sukūrė unikalią gydymo metodiką, apimančią penkis sveikatinimo elementus: subalansuotą mitybą, vandens terapiją, vaistažolių terapiją, judėjimą ir harmoniją. S. Kneipo organizmo grūdinimo metodai yra nuodugniai ištirti ir priskiriami natūraliems organizmo atstatymo metodams.

Šį gydymo modelį pastorius sukūrė po to, kai jaunystėje susirgo džiova. Liga greitai progresavo ir gydytojai jau niekuo nebegalėjo jam padėti – jaunuolis atsidūrė ant mirties slenksčio. Kaip tik tada į S. Kneipo rankas papuolė knyga, kurioje buvo aprašyti paprasti natūralaus gydymo vandeniu metodai – jais vadovaudamasis jis įveikė savo ligą. Vėliau S. Kneipas ištobulino paprastą bet efektyvią metodiką, susidedančią iš apsipylimų šaltu vandeniu, vonių, kompresų, vaikščiojimo basomis po vandenį, rasą, akmenis ir kitų sveikatingumo procedūrų.

Sebastianas Kneipas geriausiai žinomas kaip gydomosios vandens terapijos – hidroterapijos – kūrėjas ir pradininkas, o jo unikali gydymo vandeniu metodika plačiai naudojama ir mūsų laikais. S. Kneipas atrado, jog ligų profilaktika ir organizmo grūdinimas vandeniu bei vaistiniais augalais padeda išvengti ligų, stiprina visas organizmo sistemas, aktyvina imuninę sistemą ir yra unikali priemonė išsekusiai nervų sistemai.

Pasitelkiant S. Kneipo metodus yra atstatomas visas organizmas, o ne kuris nors vienas organas. Todėl tokiu būdu stiprinti organizmą patartina net ir tada, kai visiškai pasveikti yra neįmanoma. Fizinio pasipriešinimo metu sukaupiamos jėgos bei imuninės sistemos suaktyvėjimas daro stebuklus – tai puikiai žino ne vien  praktikuojantys S. Kneipo pasekėjai, bet ir šių dienų mokslininkai.

Penki natūralūs sveikatinimo elementai pagal S. Kneipą

Vandens terapija. Apsipylimas vėsiu ar šaltu vandeniu ne vienam padeda išsivaduoti nuo įvairiausių ligų – gydo kraujotakos sutrikimus, osteochondrozę, skoliozę, nervų sistemos ligas, nemigą. Reguliarios šalto vandens procedūros sugrąžina prarastą atletiškumą, energiją, stiprina imuninę sistemą. Vos pradėjus užsiimti apsipylimais išnyksta mieguistumas, pradeda mažėti antsvoris, atsigauna suglebusi oda. Egzistuoja daugiau nei šimtas įvairiausių vandens terapijos gydymo būdų, kuriuos nuosekliai kartojant atgaunamos fizinės ir dvasinės jėgos.

Judėjimo terapija. Jos metu derinamas fizinis krūvis ir poilsis. Tai stimuliuoja širdies ir kraujagyslių darbą, geriną protinę veiklą bei padeda atsigauti psichologiškai. Šios terapijos metu atliekami pratimai prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo. Moderni judėjimo terapija yra derinama su skirtingais masažo būdais ir įvairiais aktyviais užsiėmimais, pavyzdžiui, važinėjimu dviračiu, plaukimu, golfu, tenisu ir kt.

Vaistažolių terapija. Šis gydymo būdas, pasitelkiant įvairius augalinius preparatus, gali būti labai plačiai pritaikomas, pasižymi švelniu efektu ir idealiai tinka ilgalaikiam sveikatos gerinimui. Gydymas vaistažolėmis yra žinomas jau nuo Antikos laikų, nors jo efektyvumas buvo įrodytas tik pradėjus taikyti naujesnius mokslinius tyrimus. Medicininiai augalai yra pritaikomi naudojimui kaip arbata, sultys, pastilės, vonios esencija, eteriniai aliejai ar kremai.

Subalansuotos mitybos terapija. Žmogaus dieta yra ideali, kai organizmas proporcingai gauna reikiamą kalorijų ir visų būtinų maistinių medžiagų kiekį. Tai turi svarbios įtakos organizmo struktūrai ir funkcionavimui, medžiagų apykaitai. Blogi mitybos įpročiai gali lemti daugelį ligų, todėl subalansuotos mitybos terapija naudinga geresniam organizmo funkcionavimui.

Harmonijos terapija. Holistinės S. Kneipo terapijos esmė – harmoninga turi būti tiek žmogaus veikla, tiek jo mintys ir aplinka. Įvairių rizikos faktorių, nesveiko maisto vengimas yra tiek pat svarbus, kiek ir emocinio balanso išlaikymas. Todėl šios terapijos metu pasitelkiamos įvairios atsipalaidavimo ir psichikos stiprinimo technikos, tokios kaip joga, kvėpavimo terapija ir kt.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė