Rusijos stačiatikių cerkvė laimina Ukrainos okupaciją? (13)

V.Putinas ir Kirilas | AP nuotruaka.

V.Putinas ir Kirilas | AP nuotruaka.

Kovo 1 d. Rusijos Federacijos Tarybai prirėmus oficialų sprendimą leisti Rusijos kariuomenei peržengti Ukrainos sieną ir okupuoti Ukrainą, Maskvos patriarchato Ukrainos stačiatikių cerkvė (USC) kreipėsi į Rusijos stačiatikių cerkvės (RSC) patriarchą Kirilą prašydama paveikti Rusijos prezidentą Vladimirą  Putiną, kad būtų išvengta karo Ukrainoje.

„Jei Maskva įves kariuomenę, Ukrainos ir Rusijos žmonės bus įtraukti į brolžudišką  karą“, –  rašė laikinasis USC administratorius Onufrijus.

„Rusijos kariai keliausiantys į Ukrainą yra taikdariai ir jų „misija“ yra skirta užtikrinti Ukrainos žmonių teisę į tapatybę“ – taip atsakė RSC vadovybė.

Pasak Rusijos žiniasklaidos, RSC spaudos tarnyba be kita ko pareiškė, kad „Rusijos liaudis – yra nacija padalinta savo istorinėje teritorijoje, kuri turi teisę susijungti vieningame valstybės kūne“. „Tikėsimės, kad Rusijos karių misija apsaugoti šių žmonių laisvę ir tapatybę bei jų gyvybę nepatirs įnirtingo pasipriešinimo, kuris sukeltų didelio masto susirėmimus“, – pridūrė Rusijos Cerkvė vadovaujama patriarcho Kirilo.

Parengta pagal news.liga.net informaciją

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė