Prie Rusijos ambasados įvyko tautininkų piketas prieš Rusijos karą Ukrainoje (nuotraukos, pareiškimas, video) (23)

Prie Rusijos ambasados įvyko tautininkų piketas prieš Rusijos karą Ukrainoje | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Prie Rusijos ambasados įvyko tautininkų piketas prieš Rusijos karą Ukrainoje | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Kovo 2 d. vidurdienį prie Rusijos ambasados Vilniuje prieš rusų veiksmus Ukrainoje protestavo tautininkai. Dvi grupelės tautininkų po 15 žmonių priešais Rusijos ambasadą sustoję su trispalvėmis ir Tautininkų sąjungos vėliavomis bei transparantais lietuvių ir rusų kalbomis perskaitė kreipimosi į  Rusijos valdžią.

Susirinkusieji laikė plakatus lietuvių, rusų, ukrainiečių ir anglų kalbomis: „Putinai, šalin rankas nuo Ukrainos! Stop Rusija!“,„Rusija šalin rankas nuo Ukrainos!“, „ES prioritetas – homoseksualų teisės, JAV gins tik Izraelį. LIETUVA – SU TAVIMI UKRAINA!“, „LEN IN, STAL IN, PUT IN, GIVE IN? UKRAINE NEEDS YOUR SUPPORT!“…

Priešais ambasadą esančio tvenkinio šlaite piketuotojai iš žvakučių išdėliojo žodį UKRAINA.

Deja, piketo dalyviams nepavyko įteikti pareiškimo Rusijos ambasados atstovams, nes visį įėjimai į ambasadą buvo uždaryti ir į skambučius prie vartų niekas neatsiliepė. Apėję ratą aplinkui ambasados pastatą piketo dalyviai bandė pareiškimą priklijuoti prie ambasados tvoros vartų, tačiau to padaryti neleido policija. galiausiai buvo nuspręstą kreipimąsi ambasadai išsiųsti registruotu laišku.

Kovo 1 d. vakare Rusijai priėmus sprendimą okupuoti Ukrainą Tautininkų sąjunga (TS) išplatino operatyvų pareiškimą smerkiantį agresyvius ir tarptautinę teisę pažeidžiančius Rusijos veiksmus ir ragindama Lietuvos valdžią imtis atitinkamų priemonių aukščiausiu valstybiniu lygiu: sukviesti „Gynybos Tarybą ir  imtis veiksmų Lietuvos nacionaliniam saugumui apginti, kreiptis į Jungtinių tautų organizaciją, Europos Sąjungos šalis ir NATO dėl neatidėliotinų veiksmų Europos ir pasaulio saugumui apginti, Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą sustabdyti“.

„Tautininkai nuosekliai stebėjo įvykius Ukrainoje nuo pat įtampos šioje šalyje pradžios. Pernai, gruodžio 12 d., Tautininkų sąjungos atstovai kartu su latvių tautininkais buvo nuvykę į Maidaną paremti brolių ukrainiečių kovos prieš jų korumpuotą valdžią ir Kremliaus diktatą. Vasario 27 d. Tautininkų sąjungos Politikos komiteto pirmininko iniciatyva ir Seimo nario Ryto Kupčinsko pastangomis Seime buvo surengtas apskritojo stalo diskusija-seminaras skirtas paremti Ukrainai. Šio seminaro vardu G.Songaila išplatino pareiškimą dėl paramos Ukrainai“, – akcijos prie Rusijos ambasados išvakarėse sakė TS pirmininkas Julius Panka.

Skelbiame Rusijos ambasadai skirto Tautininkų Sąjungos pareiškimo tekstą:

Nusikalstamo Rusijos režimo paskelbtas karas Ukrainai – tai grėsmė visam pasauliui

Kovo 1 d. Rusija pradėjo atvirą karinę agresiją prieš Ukrainą. Tai yra precedento neturintis agresijos aktas, keliantis grėsmę ne tik Ukrainai, bet ir taikai visoje Europoje bei pasaulyje. Artimiausiu metu NATO valstybės turės apsispręsti dėl savo laikysenos šio konflikto atžvilgiu. Tėra tik du pasirinkimai – apsimesti, kad nieko rimto nevyksta ir bandyti paveikti Rusiją formaliomis diplomatinėmis priemonėmis (kurių ji demonstratyviai nepaiso), arba kuo skubiau suteikti Ukrainai veiksmingą karinę pagalbą ir išstumti agresorių iš jos teritorijos.

Pirmasis kelias – tai 1938-ųjų Miuncheno suokalbio kelias. Tik paviršutiniškai žvelgiant jis yra taikesnis ir nuosaikesnis pasirinkimas. Tokiu keliu einant galima išvengti konflikto išaugimo į platesnį karinį konfliktą artimiausiais mėnesiais, bet jis veda į didesnį karinį konfliktą tolimesnėje perspektyvoje. Istorinė patirtis rodo, kad agresorius, kuriam deramai nepasipriešinama pačioje agresijos pradžioje, praranda saiko ir realybės jausmą. Jam ima atrodyti, kad jam viskas leistina, ir tai skatina jį plėsti agresiją į kitas šalis. Ukrainos sutriuškinimas reikštų, kad Rusija nebaudžiama pradėjo imperijos atkūrimo procesą. Tokiu atveju jau artimiausiu metu iškiltų tiesioginė grėsmė visoms iš šios imperijos išsivadavusioms šalims ir tautoms, tame tarpe ir Lietuvai.

Lietuvos Respublika negali šioje situacijoje būti pasyvi. Turime reikalauti aktyvių savo sąjungininkų veiksmų ir karinės pagalbos agresijos auka tapusiai Ukrainai. Tik greitas ir veiksmingas atkirtis agresyviems Rusijos veiksmams gali ją sulaikyti nuo tolesnės agresijos ir išgelbėti pačią Rusiją bei kitas šalis nuo įsitraukimo į naują kruviną karą.

Todėl Tautininkų sąjunga ragina atsakingas Lietuvos valdžios institucijas tarptautinėje arenoje aktyviai pasisakyti už kuo greitesnę NATO šalių karinę pagalbą Ukrainai.

2014-03-02

Tautininkų Sąjungos pirmininkas
Julius Panka

Tautininkų Sąjungos pareiškimas rusų kalba | (Заявление Союза Народников Литвы: Объявление войны Украине преступным режимом России – это угроза всему миру)

Tomo Baranausko nuotraukos:

Ričardo Garuolio nuotraukos:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė