O.Turčynovas: Rusija pradėjo atvirą agresiją prieš Ukrainą (video, tiesioginė transliacija) (117)

O.Kriučkovo nuotr.

O.Kriučkovo nuotr.

Vasario 28 d. vakarą laikinai einantis Ukrainos Prezidento pareigas, Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas pareiškė, kad Rusija prisidengusi karinėmis pratybomis pradėjo atvirą karinę agresiją prieš Ukrainą.

A.Turčynovas  pareiškė, kad šiais veiksmais Rusija provokuoja Ukrainoje karinį konfliktą. „Mūsų žvalgybos duomenimis, jie vykdo analogišką abchaziškąjam scenarijų. Kuomet išprovokavę konfliktą, jie pradėjo teritorijos aneksiją“,– sakė O.Turčynovas

Jis taip pat pažymėjo, kad nors Ukrainos kariškiai  atlieka savo pareigas, bet nepasiduoda provokacijoms ir nesivelia į karinį konfliktą, kad nekiltų pavojus civiliams  Krymo gyventojams.

O. Turčynovas kreipėsi asmeniškai į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ragindamas  nutraukti provokacinius veiksmus Kryme, atšaukti kariškius iš Autonominės Krymo respublikos ir laikytis pasirašytų susitarimų.

„Mes įsitikinę, kad Ukraina išsaugos savo teritoriją, Ukraina apgins savo nepriklausomybę“, – sakė O. Turčynovas.

Pranešama, kad  Kryme neveikia laidinis telefoninis ir iš dalies mobilusis ryšys taip pat ir internetas. Taip pat paskelbta, kad ginkluoti žmonės užgrobė Valstybinę televizijos ir radijo kompaniją „Krym“.

Vasario 28 d. Į Simferopolį įvažiavo šarvuočių kolona. Vakare prie Ukrainos karino jūrų laivyno kranto apsaugos pajėgų štabo Krymo sostinėje Simferopolyje  atvažiavo karinis sunkvežimis be skiriamųjų ženklų ir numerių. Jį saugo apie apie 10 ginkluotų vyrų su kaukėmis. Toks pat sunkvežimis su 10 ginkluotų karių atsirado ir prie Ukrainos kranto apsaugos karinio dalinio. Taip pat buvo pranešta, kad  ir prie valstybinės televizijos bei radijo bendrovės „Krym“ budi maskuojamomis uniformomis vilkintys vyrai.  Netoli Simferopolio gyvenvietės buvo pastebėta  apie 10-12 sunkvežimių važiuojančių  link Kirovskoje kuriame yra karinis aerouostas.

Ukrainos parlamento narys Tarasas Čornovilis pranešė, kad buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius naktį iš penktadienio į šeštadienį gali būti iš Rusijos atgabentas į Krymo sostinę Simferopolį.

Primename, kad vasario 27 d. apie 4 val. ginkluoti asmenys užgrobė Krymo autonominio parlamento ir vyriausybės rūmus. Grobikams saugant įvyko autonominės srities Rados sesija kurioje buvo atstatydinta Krymo vyriausybė vadovaujama Anatolijaus Mogiliovo. Rados Prezidiumas nusprendė surengti referendumą dėl Krymo priklausomybės.

Vaizdo įrašas – kaip Kryme ginkluoti smogikai užėmė parlamento pastatą:

Naktį iš 27-os į 28 d. buvo užimtas ir netoli nuo Sevastopolio esantis Belbeko oro uostas. Paryčiais įsibrovėliai iš aerouosto pastato išėjo, bet ir toliau liko budėti netoli nuo oro uosto. Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenijus Avakovas pareiškė, kad tai Rusijos kariškių darbas.

Taip pat buvo pranešta, kad nežinomi asmenys trimis sunkvežimiais atvyko į centrinio Simferopolio oro uostą. Įvažiavimo keliai į Krymą buvo užtverti saugomais kontrolės postais. Kai kuriuose tokiuose postuose plevėsuoja Rusijos vėliavos.

Tiesioginė transliacija ir naujienos iš ATR televizijos

PILDOMA:

Kovo 3 d. 

23:30 val. Europos Sąjunga Rusijai davė laiko iki kovo 6 dienos, kad būtų nutraukta agresijos prieš Ukrainą eskalacija. Kitu atveju Rusija sulauks atitinkamų sankcijų.

23:00 val. Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose Vitalijus Čirkinas pranešė, kad nušalintasis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino panaudoti karines pajėgas, kad Ukrainoje būtų atkurta tvarka.

21:50 val. Pranešta, kad į Krymą per pasienio punktą Kerčėje prasibrovė du mikroautobusai ir trys sunkvežimiai, pilni ginkluotų asmenų. Apie šį pažeidimą pranešė Ukrainos pasienio tarnyba. Į tai, kad per sieną vežti šaunamųjų ginklų draudžiama, ginkluoti asmenys nekreipė dėmesio. Užėmė kovinę padėtį ir prasmuko pro pasienio postą.

21:00 val. Antradienį NATO valstybės renkasi į skubų posėdį dėl Ukrainos krizės. Lenkijos užsienio reikalų ministras Radekas Sikorskis socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė, jog Ukrainos situacija bus vertinama 4-ojo Vašingtono sutarties straipsnio kontekste. Toks posėdis yra vos ketvirtasis Aljanso istorijoje.

19:50 val. Europos Sąjungos lyderiai Briuselyje ketvirtadienį rinksis į nepaprastąjį posėdį dėl Ukrainos, pranešė pirmadienį Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompėjus.

18:50 val. Rusija inicijuoja Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį. Skelbiama, jog trečiasis Saugumo Tarybos posėdis krizei dėl Ukrainos spręsti turėtų įvykti antradienio naktį, kovo 4 d. Tikimasi, jog posėdis bus atviras.

18:30 val. Pirmoji iš Europos Sąjungos valstybių – Austrija – paskelbė sąrašą asmenų, kuriems bus taikomos ekonominės sankcijos, praneša „DELFI“.

Sąraše skelbiama 18 pavardžių:

1. Viktoras Janukovyčius, buvęs prezidentas;
2. Oleksandras Janukovyčius, prezidento sūnus;
3. Mykola Azarovas, buvęs ministras pirmininkas;
4. Andrejus Kliujevas, buvęs prezidento kabineto vadovas;
5. Sergejus Abruzovas, buvęs ministras pirmininkas;
6. Michailas Dobkinas, Charkovo srities gubernatorius;
7. Genadijus Kernes, Charkovo meras;
8. Oleksandaras Klimenko, buvęs mokesčių ministras;
9. Olena Lukaš, buvusi teisingumo ministrė;
10. Vitalijus Saratšenko, buvęs vidaus reikalų ministras;
11. Eduardas Savitskio, buvęs energetikos ministras;
12. Valerijus Koriakas, Kijevo policijos vadas;
13. Oleksnadras Popovas, buvęs Kijevo valdytojas;
14. Viktoras Pšonka, buvęs generalinis prokuroras
15. Stanislavas Šuljakas, buvęs policijos generolas;
16. Vladimiras Sivkovičius, buvęs viceministras pirmininkas
17. Oleksandras Jakimenko, buvęs slaptųjų tarnybų vadas
18. Jurijus Ivanjuščenko, Aukščiausios Rados narys.

18:00 val. Rusijos Juodosios jūros karinis laivynas nurodė Kryme dislokuotoms ukrainiečių pajėgoms pasiduoti iki antradienio 5 val. ryto vietos laiku, arba laukti karinių veiksmų.

17:00 val. Odesos apskrities pastatą užėmė prorusiškai nusiteikę asmenys ir paskelbė Kijevo valdžia neteisėta. Šalia pastato esanti milicija nesikiša.

Comments.ua nuotr.

Comments.ua nuotr.

16:20 val. Odesoje prie apskrities administracijos pastato vyksta Maidano ir prorusiškų nuotaikų žmonių mitingas. Susirinkę apie 2 tūkst. mitinguotojų ginčijasi, šaukia vieni ant kitų – padėtis įtempta.

15:40 val. Visame Krymo pusiasalyje nutraukta didžiausio nepriklausomo regioninio kanalo „Černomorsky“ transliacija, Ukrainos „Radio Svoboda“ sakė šio kanalo vyriausioji redaktorė Oleksandra Kvitko. Pasak jos, regioninio televizijos ir radijo transliacijų centro atstovai jai paaiškino, kad taip pasielgti buvo priversti jėga.

15.22 val. Rusija siūlo atjungti Krymo energetikos sistemą nuo Ukrainos. Apie tokias kaimynų ambicijas Radoje pranešė Ukrainos energetikos ir anglies pramonės ministras Jurijus Prodanas.

14:00 val. Simferopolyje vyksta moterų protesto akcija prieš galimą karą. Jos skanduoja „Krymo moterys prieš karą“, „mes nenorime karo“, „stop karui“.

Simferopolio moterys sukilo prieš Putino agresiją

Simferopolio moterys sukilo prieš Putino agresiją

13:30 val.  Rusijos Dūmos deputatai pateikė įstatymo projektą, kurio prašoma keisti Rusijos konstituciją, kad būtų galima Krymą priimti į Rusijos federacijos sudėtį.

13:00 val. Ukrainos gynybos ministerija skelbia, kad Sevatsopolyje buvo sužeisti du ukrainiečių kariai, kai į juos buvo mesta garsinė granata. Incidentas įvyko prie taktinės aviacijos ginkluotės sandėlio budintys rusų kariai sviedė granatą į ukrainiečius.

Tuo tarpu prie Belbeko oro uosto budintys Rusijos kariškiai ukrainiečiams iškėlė ultimatumą – iki šios dienos 16 val. pasiduoti arba bus imtasi griežtų priemonių.

13:40 val. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį griežtai sukritikavo grasinimus „sankcijomis ir boikotais“ dėl jo šalies vaidmens gilėjančioje krizėje Ukrainoje. „Tie, kas mėgina traktuoti situaciją kaip tam tikrą agresiją ir grasina sankcijomis bei boikotais, patys pastoviai skatino (ukrainiečius) atsisakyti dialogo ir galiausiai poliarizavo Ukrainos visuomenę“, – sakė Rusijos diplomatijos vadovas, kalbėdamas Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos susitikime Ženevoje.

12:30 val. Vidurdienį prie Rusijos ambasados Vilniuje susirinko pora šimtų protestuotojų, kurie lietuvių, rusų, ukrainiečių ir anglų kalba išreiškė nepasitenkinimą tuo kas vyksta Ukrainoje.

„Šalin rankas nuo Ukrainos!“, „Nužudyk savyje V.Putiną!“ – tokius šūkius skelbė protestuotojų laikomi plakatai.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

11:15 val. Seastopolyje buvo bandyta užgrobti Ukrainos Karo laivyno štabą. Apie  tai pranešė naujasis Ukrainos karo laivyno štabo viršininkas kontradmirolas Sergejus Gaidukas (Sergej Gaiduk). Ukrainos 5 TV kanalui S.Gaidukas sakė, kad  grupė ginkluotų vyrų buvo įsiveržusi į štabo teritoriją, tačiau ją apsupo ir iš teritorijos išprašė ukrainiečių kariškiai.

Taip pat pranešama, kad prieš tai į štabą buvo atvykęs buvęs Ukrainos karo laivyno štabo viršininkas Denisas Berezovskis, kuris buvo nušalintas nuo pareigų už tai, kad perėjo į separatistų pusę.

10:00 val.  Nepatikrintais duomenimis, Alkas.lt redakcijos gautais iš  patikimų šaltinių, Rusija perdislokavo tankų dalinius prie Ukrainos sienos ties Černigovu.

09:15 val. Kryme naktį iš kovo 2 į 3 d. buvo užpulti keletas Ukrainos karinių dalinių. Sisteminius išpuolius vykdė ginkluotos Rusijos karių grupės kuriose buvo apie 100 karių.

Pranešama, kad prie kelto „Krymas-Kaukazas“ telkiami rusų šarvuočiai. Tai pat stebimas Rusijos karinių Juodosios jūros ir Baltijos jūros laivyno laivų judėjimas Juodosios jūros ekvatorijoje  prie jūros vartų į Sevostopolį. Tai yra grubus Rusijos ir Ukrainos sutarties dėl Juodosios jūros laivyno buvimo Ukrainos teritorijoje pažeidimas.

08:25 val. Šaukiamas bendras neeilinis NSGK ir URK komitetų posėdis įvykiams Ukrainoje aptarti. Kovo 3 d., pirmadienį, 10 val. šaukiamas bendras neeilinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos ir Užsienio reikalų komitetų posėdis įvykiams Ukrainoje aptarti. Į posėdį kviečiami Užsienio reikalų ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai.

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

08:20 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šį ryt sušaukė aukščiausius Lietuvos valdžios ir kariuomenės vadovus, premjerą Algirdą Butkevičių, krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką, Seimo atstovus Gediminą Kirkilą, Petrą Auštrevičių, Andrių Kubilių, Benediktą Juodką bei Lietuvos kariuomenės vadą Arvydą Pocių, padėties Ukrainoje aptarimui.

08:10 val. Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šiandien dalyvaus neeilinėje ES Užsienio reikalų taryboje, kuria sukviesti nusprendė ES vyriausioji įgaliotinė užsienio ir saugumo politikai Katerina Ašton (Catherine Ashton) reaguodama į įvykius Kryme. Taryboje bus svarstomas vienintelis klausimas – padėtis Ukrainoje.

07:55 val. Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis šiandien sušaukė neeilinį Nacionalinės saugumo tarybos posėdį. „Padėtis labai rimta, jei ne dramatiška. Turime reikalą su 4-ojo Šiaurės Atlanto chartijos straipsnio pažeidimu“, – B.Komorovskį cituoja „Radijo Svoboda“.

07:25 val. Lietuvos Ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas šį ryt Lietuvos radijui sakė, kad padėtis Ukrainoje nesikeičia ir, kad karinė Rusijos intervencija vyksta kol kas tik Kryme. Pasak ambasadoriaus, neramumus kituose Ukrainos regionuose kelia iš artimiausių Rusijos rajonų atvykstantys priešiškai nusiteikę asmenys.

05:58 val. JAV prezidentas Barakas Obama ir ir Didžiosios Britanijos premjeras Devidas Kameronas kalbėdami telefonu priėjo išvados, kad Rusijos veiksmai Krymo teritorijoje yra nepriimtini. Jiedu perspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad jei Rusijos kariuomenė nepasitrauks iš Krymo artimiausiomis valandomis, tai Rusija susidurs su „esminiais praradimais“.

03:46 val. Septynios didžiosios šalys (G7) bendru pareiškimu pasmerkė Rusijos įsiveržimą į Ukrainos teritoriją ir atšaukė pasirengimą Sočyje suplanuotam „Didžiosios septyniukės“ susitikimui šių metų birželio mėnesį.

02:07 val. JAV finansų ministras Džekas Lju pareiškė, kad jo šalis padės Ukrainai išeiti iš ekonominės krizės suteikdama maksimalią finansinę pagalbą.

01:40 val. SNO spaudos tarnyba pranešė, kad SNO Generalinis sekretorius Pan Gi Munas pasiuntė į Ukrainą savo pirmąjį pavaduotoją Janą Eliasoną, kad tas vietoje įvertintų padėtį ir praneštų SNO sekretoriui apie galimus tolimesnius organizacijos veiksmus galinčius padėti „deekskaluoti susidariusią padėtį“.01:10 val. Buvusi Ukrainos premjere Julija Tymošenko pareiškė netikinti, kad Rusija pradės karą prieš Ukrainą. Pasak jos Rusijos prezidentas Vladimiras Putinassuvokia, kad skelbdamas karą Ukrainai jis skelbia karą ir JAV bei Didžiajai Britanijai/

00:50 val. Rusijos specialieji daliniai, naudodami garsinės ir šviesos granatas, užgrobė beveik visus karinio dalinio 4515 pastatus Belbeke. Dalinio kariškiai, negavę vadovybės nurodymo priešintis, sudėjo ginklus.

 

Kovo 2 d.

23:55 val. JAV valstybės sekretorius Dž.Keris antradienį vyksta į Kijevą

23:00 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Jungtinės Karalystės Ministru Pirmininku Davidu Kameronu ir aptarė situaciją Ukrainoje, galimas pasekmes regiono ir visos Europos saugumui bei derino Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijas dėl neatidėliotinų priemonių konflikto sureguliavimui.

Lietuvos vadovė ir Jungtinės Karalystės premjeras griežtai pasmerkė Rusijos agresijos aktus Ukrainoje, pabrėždami, kad tarptautinė bendruomenė turi mobilizuotis ir ieškoti bendrų sprendimų bei išeičių iš šios grėsmingos situacijos.

Prezidentės teigimu, tai kas vyksta prie ES išorinių sienų yra nepateisinama ir gali turėti rimtų pasekmių viso regiono saugumui bei įtakos Europos ateičiai, todėl būtina kaip galima greičiau sustabdyti dirbtinį konflikto eskalavimą ir užkirsti kelią karinės jėgos panaudojimui.

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicijos sutampa dėl planuojamų priemonių ES ir NATO lygmenyje. Pasak Prezidentės, šioje sudėtingoje situacijoje transatlantinė bendrija turi derinti pozicijas ir veikti kartu. ES ir NATO turi pasiųsti aiškų signalą, kad visi, taip pat ir Rusija, privalo gerbti tarptautinius įsipareigojimus ir jų laikytis.

Rytoj dėl situacijos Ukrainoje Prezidentė kviečia pasitarimą nacionalinio ir regioninio saugumo klausimais. Pasitarime dalyvaus Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo vicepirmininkas ir Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, opozijos lyderis Andrius Kubilius ir Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius.

22:20 val. Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Steinmeieris sekmadienį perspėjo neišmesti Rusijos iš prestižinės Didžiojo aštuoneto (G-8) grupės reaguojant į Maskvos veiksmus Ukrainoje.

Jo komentarai pasirodė po to, kai JAV valstybės sekretorius Džonas Keris perspėjo Maskvą, kad ji rizikuoja dėl Ukrainos krizės prarasti savo vietą G-8.

21:30 val. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pasakė, kad Rusijos piliečiai ir rusakalbiai Ukrainoje susiduria su „nemažėjančia ultranacionalistų grėsme“. Taip pat, kad priemonės, kurių ėmėsi Maskva, yra visiškai deramos atsižvelgus į „ypatingą situaciją“.

Pasak Vokietijos vyriausybės atstovo Georgo Sreiterio, V. Putinas sutiko pradėti dialogą dėl situacijos Kryme. Kada bus pradėtas dialogas kol kas neskelbiama. 

20:30 val. Tūkstančiai Dnepropetrovsko mitinguotojų sugiedojo Ukrainos himną, remdami šalies vientisumą. Panašūs mitingai šiandien surengti ir Charkove, Luganske, Odesoje, Donecke.

httpv://youtu.be/7R_O-XRZLis

20:00 val. Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Denisas Berezovskis paskelbė, kad perėjo į Krymo pusiasalio prorusiškos valdžios pusę. Tai įvyko kitą dieną po to, kai jį laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas paskyrė į šias pareigas. Jis iš karto atleistas iš pareigų ir užvesta byla dėl valstybės išdavimo.

httpv://youtu.be/Zt9efnLV4UY

19:30 val. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Džonas Keris interviu televizijai ABC teigė, jog JAV svarsto visas priemones, kurių būtų galima imtis prieš Rusiją dėl agresijos Kryme. Tarp galimų priemonių – ne tik ekonominės sankcijos, apie kurias jau buvo paskelbta anksčiau, bet ir kariniai veiksmai.

18:30 val. BBC praneša, kad Ukrainos pasienio tarnybos padalinys Simferopolyje užgrobtas grupės nežinomų ginkluotų vyrų. Jie esą vilkėjo civilių drabužiais, neperšaunamas liemenes ir šalmus. Vėliau prie jų prisijungė rusų kariai.

18:00 val. Rusijos gera draugė Kinija atsukė nugarą. Sekmadienį ji išreiškė susirūpinimą ir paragino problemą spręsti derybomis. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pareiškė, kad šalis laikosi principo nesikišti į jokios šalies vidaus reikalus ir gerbia Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą. Šiuos Pekino žodžius pasauliui perdavė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua”.

17:30 val. Šarūnas Matulevičius, esantis Kijeve „InfoTV“ televizijai sako, kad Maidane yra Lietuva ir Lenkija labiausiai gerbiamos šalys.

16.30 val. Jungtinė Karalystė dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje nutraukia pasiruošimą Didžiojo aštuoneto (G8) susitikimui, kuris suplanuotas birželio pradžioje Sočyje.

Jungtinė Karalystė – jau ketvirtoji G8 valstybė, kuri ruošiasi boikotuoti susitikimą. Apie pasiruošimo G8 susitikimui nutraukimą jau anksčiau prabilo JAV, Kanada ir Prancūzija.

16:20 val. Interneto pagalba Maidano žmonės klausėsi Vytauto Landsbergio kalbos. Po to susirinkusi minia tris kartus skandavo „labai dėkui“. Tarp kitų vėliavų atsirado ir Lietuvos valstybinė vėliava.

Š.matulevičiaus nuotr.

Š.matulevičiaus nuotr.

16:00 val. Virš Ukrainos yra uždrausta skraidyti tiek kariniams, tiek keleiviniams lėktuvams.

15:30 val. NATO vadovas Andersas Foghas Rasmusenas sekmadienį paragino Rusiją sustabdyti savo karinę veiklą ir grasinimus Ukrainos atžvilgiu, ir sakė, kad Maskvos veiksmai kelia grėsmę „taikai ir saugumui Europoje“.

httpv://youtu.be/TneVqCJ5iUE

15:20 val. Maskvoje vyksta valdžios surengtas mitingas prieš dabartinę Ukrainos valdžią.

E.Feldmano nuotr.

E.Feldmano nuotr.

15:00 val. Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Lenkijos prezidentu.

„Šiandien dėl padėties Kryme telefonu kalbėjau su Lenkijos Prezidentu Bronislawu Komorowskiu. Ukrainos teritorinis vientisumas yra esminė sąlyga tarptautiniam saugumui. Rusijos dalinių kovinė parengtis NATO pasienyje kelia pavojų visam regionui. Su Lenkijos Prezidentu pasisakome, kad būtų nedelsiant surengtos NATO konsultacijos pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4 –ąjį straipsnį“ – rašoma prezidentės „Facebook“ paskyroje.

14:35 val. Charkove vyksta daugiatūkstantinis mitingas už Ukrainos vientisumą.

Charkovas. S.Sherman nuotr.

Charkovas. S.Sherman nuotr.

 

14:30 val. Kijevo Maidane kalba buvęs Gruzijos prezidentas M.Sakašvilis. Laisvės aikštėje plazda Ukrainos, Gruzijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių vėliavos.

14:00 val. Poltavo mieste susirinko daugiatūkstantinė minia, kad palaikytų Ukrainos vientisumą.

Mitingas Poltave

Mitingas Poltave

13:40 val. Simferopolio mieste nuimamos visos Ukrainos vėliavos ir iškeliamos Krymo bei Rusijos.

13:30 val. Krymo laisva ATR televizija praneša, kad šalyje yra užblokuoti visi Ukrainos kariuomenės padaliniai. Padėtis labai įtempta. Rusijos armijos atstovai kategoriškai reikalauja sudėti ginklus.

13.15 val. „Ukraina liko viena pati su grėsme priešakyje, nes kitų šalių žmonės pasišalino nuo pasirašytų sutarčių, kai nuginklavo nuo branduolinio ginklo Ukrainą. Žmonės nusiteikę tam, kad neturime ginklo. Tikimės, kad viskas bus gerai“, – LRT televizijos naujienų tarnybai sakė Dnepropetrovsko lietuvių kultūros ir verslo centro „Gintaras“ direktore Galina Chmel-Dunaj.

13.05 val.  „Būtina situaciją Ukrainoje spręsti politinio dialogo būdu, nes kitas kelias yra  konfrontacija. Norėtųsi įtikinti Rusiją kalbėtis su Ukraina“, – LRT televizijos naujienų tarnybai sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

13:00 val. Prie Rusijos ambasados Vilniuje vidurdienį surengtas piketas. Protestas numatomas ir Klaipėdoje prie Rusijos konsulato.

T.Baranausko nuotr.

T.Baranausko nuotr.

12:50 val. Ukrainos Aukščiausioji Rada nenagrinėjo klausimo dėl nepaprastosios ar karinės padėties įvedimo visoje Ukrainoje.

Liudininko nuotr.

12:30 val. Maskvoje, Maniežo aikštėje, policija suima demonstrantus, kurie pasisako prieš karą su Ukraina. Pareigūnai per garsiakalbį prašo susirinkusių žmonių palikti aikštę.

Rusijos valdžios rengiamas piketas planuojamas 15 val. Lietuvos laiku.

Ukrainos kariškiai nepasiduoda Rusijos karinėms pajėgoms:

httpv://youtu.be/hATWhBURl2A

12:20 val. Sevastopolio Nachimovo karo akademijos kariškiai atsisakė sudėti ginklus, ko reikalauja Rusijos karinės pajėgos.

„Mes esame savoje žemėje ir davėme priesaiką ištikimybei Ukrainos žmonėms“ – pranešė Ukrainos kariškiai.

12:00 val. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad iš Maskvos konsultacijoms atšaukiamas Lietuvos ambasadorius Rusijoje Renatas Norkus.

„Sprendimas priimtas dėl neteisėtų Rusijos veiksmų prieš Ukrainos suverenitetą bei teritorinį vientisumą”, – teigiama pranešime.

11:50 val. Liga,net praneša, kad laikinai Ukrainos prezidento pareigas einantis A.Turčinovas pavedė šalies karines pajėgas laikytis pilnos karinės parengties.

11:30 val. Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT) Vitalijus Čurkinas šeštadienį per JT Saugumo Tarybos posėdį dėl Ukrainos sakė, kad situacijai toje šalyje išspręsti reikia grįžimo prie vasario 21-osios susitarimų.

„Šis reikalas turėtų būti grąžintas į politinį kelią, į konstitucinius pagrindus. Reikia grįžti prie vasario 21-osios susitarimo ir nacionalinės vienybės vyriausybės formavimo. Bandymai kalbėti su oponentais jėgos kalba turi būti sustabdyti“, – sakė jis.

„Radikalai turi būti pažaboti, Ukrainos opozicijos figūros ir tie, kas atsidūrė Kijeve, dabar turi atsiriboti nuo radikalų, o ne leisti jiems paimti viršų Ukrainos teritorijoje, nes tokie veiksmai gali nuvesti prie labai grėsmingo įvykių kurso, kuriam Rusijos Federacija bando užkirsti kelią“, – sakė ambasadorius.

10:40 val. Karinio laivyno pajėgų štabas Sevastopolyje yra kontroliuojamas Ukrainos karinių pajėgų ir yra pavaldus paskirtąjam Karinių jūros pajėgų kontradmirolui Denisui Berezovskiui. Laivyno spaudos tarnyba praneša, kad visi Ukrainos jūros pajėgų daliniai esantys Kryme yra kontroliuojami Ukrainos vadovybės.

Pranešama, kad grupė ginkluotų rusų karių užpuolė Ukrainos laivyno mokymo centrą Sevastopolyje ir jėga pagrobė ir išvežė sunkvežimiu „Kamaz“ daugiau nei 200 šaunamųjų ginklų.

10:00 val. Aukščiausioje Radoje Kijeve vyksta uždara sesija susijusi su Rusijos karine agresija Kryme.

9:00 val. Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorius Džonas Keris Rusijos veiksmus Ukrainai priklausančiame Kryme pavadino invazija ir Ukrainos teritorijos okupacija, pranešama oficialioje JAV Valstybės departamento svetainėje.

„Jungtinės Valstijos smerkia Rusijos Federacijos invaziją ir Ukrainos teritorijos okupaciją bei Ukrainos suvereniteto ir teritorinio integralumo pažeidimą, kuris visiškai prieštarauja Rusijos įsipareigojimams Jungtinių Tautų Chartijai, Helsinkio aktui, 1997 m. susitarimui su Ukraina dėl karinės bazės ir 1994 m. Budapešto memorandumui. Šie veiksmai yra grėsmė taikai ir saugumui Ukrainoje bei platesniame regione“, – teigia Dž.Keris

3:00 val. Ukrainos Aukščiausios Rados atstovas Andrejus Parubijus pareiškė, jog sekmadienio rytą Ukrainos Nacionalinis gynybos ir saugumo komitetas rinksis į posėdį, kuriame bus aptartas mobilizacijos planas. Pasak jo, mobilizaciją planuojama skelbti visoje Ukrainos teritorijoje. Apie tai A. Parubijus paskelbė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook”.

01:17 val. JAV prezidentas Barakas Obama JAV kalbėjo su Rusijos prezidenetu Vladimirui Putinui telefonu. JAV prezidentas pareiškė, kad Ukrainos suvereniteto pažeidinėjimas atsilieps Rusijos padėčiai tarptautinėje arenoje ir gali sukelti Rusijos izoliaciją.

01:15 val. Dnepropetrovske tūkstančiai miestiečių išėjo į antiputinišką maršą.

01:00 val. Dėl Rusijos agresijos NATO šiandien surengs skubų posėdį Briuselyje esančioje aljanso būstinėje.

Kovo 1 d.

00:00 val. Paskelbtas vaizdo įrašas kaip rusų okupantai apsupo Ukrainos pasieniečių bazę Balaklavos gyvenvietėje šalia Sevastopolio:

23:10 val. Rusijos kariai keliausiantys į Ukrainą yra taikdariai ir jų „misija“ yra skirta užtikrinti Ukrainos žmonių teisę į tapatybę.  Tai pareiškė Rusijos stačiatikių bažnyčia (RSB), į kurią kovo 1 d. kreipėsi Ukrainos styačiatikių bažnyčia prašydma Maskvos patriarchato padaryti įtaką Rusijos vadovybei nusprendusiai  siųsti Rusijos kariuomenę į Ukrainą.

Pasak Rusijos žiniasklaidos, RSB spaudos tarnyba pareiškė, kad „Rusijos liaudis yra padalinta nacija savo istorinėje teritorijoje, kuri turi teisę susijungti vieningame valstybės kūne“. „Tikėsimės, kad Rusijos karių misija apsaugoti šių žmonių laisvę ir tapatybę bei jų gyvybę nepatis įnirtingo pasipriešinimo, kuris sukels didelio masto susirėmimus“, – pridūrė Rusijos Cerkvė vadovaujama patriarcho Kirilo .

23:00 val. CNN paskelbė, kad Kryme neoficialias duomenimis šiuo metu jau dislokuota 15 tūkst. rusų okupacinės armijos kareivių.

22:40 val. Laikinasis Ukrainos prezidentas O.Turčynovas pareiškė, kad Rusijos valdžios teiginiai, jog yra iškilęs pavojus Ukrainos rusakalbiams ir šalyje esantiems Rusijos piliečiams, yra „išgalvoti“.

21:15 val.   Ukrainos Nacionalinis saugumo ir gynybos komitetas Ukrainoje paskelbė pilna kovinę parengtį.

21:1o val. Kalbėdamas per neplaninę LRT Edmundo Jakilaičio laidą Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasakė, kad įvykiai Ukrainoje nekelia Lietuvai tiesioginės grėsmės. Laidos vedėjui paklausus dar kartą – ar tikrai nekelia? – L.Linkevičius nuo atsakymo išsisuko  nukreipdamas pokalbį kita tema…

20:10 val. Valstybės Dūmos Federacijos susirinkimo pirmininkas Sergejus Naryškinas per pokalbį telefonu su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Oleksandru Turčynovu pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi karinei agresijai prieš Ukrainą tuo atveju „ jei prieš taikius Ukrainos piliečius gyvenančius Krymo ir Rytų Ukrainos teritorijoje bus naudojama jėga.”

19:45 val. Kryme užblokuota visa laisvoji žiniasklaida. Vis dar tebeveikia tik laisvas  nacionalinis  TV kanalas ATR TV. Būgštaujama, kad naktį iš kovo 1-os į 2 d. smogikai gali užgrobti ir šio kanalo studiją.  Lietuvos LRT ir toliau transliuoja smagias pramogines laidas.

19:35 val Simferopolyje aidėjo šūviai. Ginkluoti asmenys užpuolė Profsajungų rūmų pastatą, sumušė jauną vyrą ir išsitempė jį į lauką. Gatvėje aidėjo automatų šūviai. Vyrai dėvėjo civilių rūbus, ryšėjo Ukrainos vėliavos spalvų raiščius.

19:25 val.  Atšventusi Rumšiškėse Užgavėnes  pagaliau atsibudo ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pareiškė esanti „labai susirūpinusi“ dėl padėties Kryme: „Esu labai susirūpinusi dėl įvykių eigos Kryme: teritorinis integralumas yra tarptautinio saugumo pagrindas“, – tokią frazę D.Grybauskaitė įrašė socialinio tinklo „Twitter“ „sienoje“…

19:00 val. Smogikai su komufliažinėmis uniformomis ir „Berkut“ kariškiai su automatais užblokavo įvažiavimą į Krymą.

18:45 val. Ukrainos judėjimo Dešinysis sektorius („Pravyj Sektor“) centrinis štabas paskelbė skubią mobilizaciją ir ginklavimąsi.

„Suvokdamas visus sunkumus, kurie tvyro virš Ukrainos valstybingumo, Dešiniojo sektoriaus centrinis štabas įsako visiems savo daliniams vykdyti skubią mobilizaciją ir ginkluotis, o taip pat atsižvelgiant į konkrečią padėtį regione, maksimaliai koordinuoti savo veiksmus su  Ukrainos ginkluotomis pajėgomis, Ukrainos saugumo tarnyba ir Vidaus reikalų ministerija“ – sakoma pareiškime.

„Primename visiems Ukrainos piliečiams, nepriklausomai nuo jų tautybės, rusams taip pat, kad mūsų kova yra antiimperinė, o ne rusofobiška. Rusijos imperija bus sugriauta. Kviečiame Kaukazo pasipriešinimo judėjimą, o taip pat visus išsivadavimo judėjimus Rusijoje, aktyvuoti savo veiksmus”, – skelbiama štabo pareiškime.

18:30 val. Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba nutarė sušaukti į skubų posėdį. Skubų posėdį sušaukė ir Ukrainos Nacionalinio saugumo taryba. Rytoj, kovo 2 d. į posėdį rinksis ir Ukrainos Auksčiausioji Rada.

18:10 val. JAV valstybės sekretorius Džonas Keris (Johnas Kerry) telefonu kalbėdamas su Oleksandru Turčynovu pareiškė, kad JAV gins Ukrainos interesus. (Tik įdomu kaip? Žodžiais ar darbais – Alkas.lt redakcija).

18:05 val.Ukrainos karinio laivyno flagmanas, laivas „Hetman Sageidačnyj” paliko pagrindinę bazę Sevastopolyje. Iš Sevastopolio bazės išplaukė visi šeši kranto apsaugos karo laivai. Manoma, kad jie gali būti perdislokuojami į Odesą.

18:00 val. Rusų politologas ir orientalistas Aleksejus Malašenko vertina Rusijos sprendimą okupuoti Ukrainą:

17:23 val. Rusijos Federacijos Taryba (RFT) „jedinoglasno“ vienbalsiai nubalsavo dėl Rusijos kariuomenės įvedimo į Krymą, kad būtų apginti Rusijos piliečiai ir rusų kariai dislokuoti Ukrainoje. RFT taip pat buvo pasiūlyta atšaukti Rusijos ambasadorių iš „blogio imperijos“ (tikriausiai turėta omenyje JAV).

16:30 val. Maskvoje vyksta skubiai sušauktas Rusijos Federacijos tarybos posėdis. Svarstomas oficialaus rusų kariuomenės įvedimo į Ukrainos teritoriją klausimas.

15:50 val. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į  Rusijos Federacijos Tarybą dėl ginkluotųjų pajėgų siuntimo į Krymą. Tai reiškia, kad Rusija oficialiai paskelbė karą Ukrainai.

15:40 val. Krymo televizijai ATR yra atvirai grasinama. Sklinda žinios, kad bus bandoma užimti ir nutildyti objektyviai žinias perteikiančius žurnalistus. Į pastatą atvyko buvusio „Berkut“ milicijos padalinio pastiprinimas.

15.20 val. Ukrainos Aukščiausioji Rada nepripažįsta Krymo AR sprendimo nauju Premjeru išrinkti Sergejų Aksenovą. Skelbiama, kad sprendimas pažeidžia Ukrainos ir Krymo AR konstitucijas.

15:00 val. Ukrainos rytiniame Charkovo mieste naująją šalies valdžią palaikantys aktyvistai šeštadienį susirėmė su prorusiško mitingo dalyviais Laisvės aikštėje, pranešė žiniasklaida.

Prorusiško mitingo „Už Charkovą“ dalyviai prasiveržė pro euromaidaniečius į srities administracijos pastatą. Stebintieji šį susirėmimą tai sutiko džiugiais šūkiais: „Charkov, Rossija“. Pastate ir kieme girdėti šūviai.

Virš įėjimo iškeltos Rusijos ir Charkovo vėliavos. Vienas mitinguotojų užsiropštė ant stogo ir mojuoja Rusijos vėliava.

Kaip anksčiau nurodė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, susirėmimo pradžioje priešiškų stovyklų aktyvistai svaidė vieni į kitus lazdas, grumėsi, liejo vandenį iš ugniagesių žarnos. Per muštynes taip pat buvo panaudotos ašarinės dujos.

14:00 val. Krymo ministras pirmininkas Sergejus Aksionovas pripažino, kad Rusijos Juodosios jūros laivyno kariai „saugo” svarbius objektus. Esą tai daroma bendradarbiaujant su vietos valdžia.

Skelbiama, kad ginkluoti žmonės mėgina užimti Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos Sevastopolio jūrinės apsaugos būrį. Jie skelbiasi, kad yra Rusijos jėgų atstovai.

13:45 val. Prasidėjo spaudos konferencija užimtuose Profsąjungų namuose esančiame  Žurnalistinių tyrimų centre Simferopolyje. Ant sienos iškabinta Rusijos vėliava. Jos metu pasakyta, kad „Krymo frontas“ surengė konferenciją, nes to paprašė jų pastatus užėmę ginkluoti asmenys. Aiškinama, kad užimtas žurnalistinis centras dėl to, kad iš čia skleidžiama „dezinformacija“. Konferencijos rengėjai sako, kad, pasak V.Janukovyčiaus, Ukrainoje įvyko valdžios nuvertimas, todėl jie turi saugoti Krymo autonomiją. Konferencijos metu skelbiama, kad, tariamai,  gyvai plaukia SMS žinutės su palaikymu dabartinei Krymo valdžiai, net iš Krymo totorių pusės

„Krymo fronto“ konferencija

„Krymo fronto“ konferencija

13:30 val. ATR televizija praneša, kad nežinoma grupuotė „Krymo frontas“, padedami kariškių, užėmė  Profsąjungų namuose esančio  Žurnalistinių tyrimų centrą Simferopolyje. Tai – viena svarbiausių internetinių naujienų tarnybų Kryme. Čia užpuolikai greitai surengs spaudos konferenciją.

13:15 val. Kryme ginkluoti asmenys mėgina užimti Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos Sevastopolio jūrinės apsaugos būrį. Ginkluotos grupės vadas sakė vykdąs Rusijos gynybos ministerijos įsakymą užimti pasienio karinę dalį.

13:00 val. Rusijos Užsienio reikalų ministerija į kaltinimus atsakė kaltinimais.

„Naktį į kovo 1-ąją nežinomi ginkluoti žmonės, atsiųsti iš Kijevo, mėgino užimti Krymo autonominės respublikos Vidaus reikalų ministerijos pastatą“, – sakoma Rusijos URM pranešime, paskelbtame šios žinybos tinklalapyje.

12:40 val. Krymo premjeras Sergejus Aksionovas paskelbė, kad referendumas dėl teritorijos ateities paankstinimas greičiausiai iki kovo 30 d.

12:30 val. Ukrainos gynybos ministras Igoris Teniuchas šeštadienį pareiškė, kad Rusija „neseniai“ į Ukrainą įvedė papildomai 6000 karių ir kad Ukrainos kariškiams Krymo regione paskelbta padidinta parengtis.

11:30 val. Rusijos televizija įvykius, kaip ir tikėta, parodė iškraipytus. Jie paėmė vaizdus iš vasario 26 dienos susirėmimų Simferopolyje ir net iš Kijevo Maidano ir visa tai pateikė, kaip šių dienų situaciją Krymo sostinėje. Tokiu būdu bandoma supriešinti Krymo totorius ir iš Rusijos kilusius pusiasalio gyventojus.

11:00 val. Rusijos dujų bendrovė „Gazprom“ užsiminė apie tai, kad gali atšaukti Ukrainai taikomas nuolaidas už gamtines dujas.

„Palaikome gerus santykius su Ukraina; tranzitas veikia, tačiau ji tiesiog turi susimokėti už dujas. Skola yra 1,549 mlrd. dolerių – ji didžiulė“, – „Gazprom“ atstovas Sergejus Kuprijanovas sakė naujienų agentūrai „RIA Novosti“.

10:30 val. Užimtame Krymo Ministrų Tarybos pastate yra rengiamasi pravesti konferenciją. Aplink pastatą vaikšto gerai ginkluoti asmenys, pašalinių asmenų neįleidžia.

Ministrų Tarybą saugo gerai ginkluoti asmenys

Ministrų Tarybą saugo gerai ginkluoti asmenys

10:20 val. Ukraina atsisako jėga reaguoti į Rusijos provokaciją neramiajame Kryme, pareiškė šeštadienį ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas po pranešimų, kad rusų kariai dislokuojami tame regione.

10:00 val. Krymo televizija ATR praneša, kad Simferopolio gyventojai yra sunerimę dėl neaiškių ginkluotų asmenų užimamų pastatų. Kuriamos savisaugos grupės. Jau saugoma ATR televizija, kuri visam pasauliui perduoda objektyvias naujienas apie padėtį Kryme. Taip pat imta saugoti Krymo totorių tankiai gyvenamus rajonus.

9:30 val. Sevastopolio oro uostas nutraukia skrydžius – taip pranešama oro uosto tinklalapyje. Atšaukta 16 skrydžių į Kijevą, Maskvą, Stambulą.

09:00 val. Krymo vyriausybės vadovas Sergejus Aksonovas padarė tiesiogiai jam atsakingus milicijos, kariuomenės ir karinio laivyno dalinius. Maža to – prašoma Rusijos prezidento Vladimiro Putino pagalbos.

Apie tai praneša Krymo informacinė agentūra, su nuoroda į Krymo Aukščiausio Rados spaudos tarnybą.

„Aš, Krymo AR pirmininkas, realizuodamas įgaliojimus, man suteiktus Krymo AR Aukščiausiosios Tarybos, priimu sprendimą laikinai skirti Vidaus reikalų ministerijos, Ukrainos saugumo tarnybos, ginkluotųjų pajėgų, Nepaprastųjų situacijų ministerijos, laivyno, mokesčių inspekcijos, pasieniečių jėgos struktūrų susivienijimų ir dalinių pavaldumą tiesiogiai man. Visiems vadams vykdyti tik mano įsakymus ir nurodymus. Nesutinkančiųjų prašau pasitraukti iš tarnybos“, – sakoma S. Aksonovo pareiškime, kurį naujienų agentūra „Interfax“ gavo iš Krymo Aukščiausiosios Rados sekretoriato.

Naujasis Krymo premjeras nurodė klausyti tik jo nurodymų, kitu atveju siūloma atsistatydinti.

Pranešimo pabaigoje. S. Aksonovas kreipiasi į Rusijos prezidentą V. Putiną, prašydamas pagalbos normalizuojant situaciją Kryme.

„Įvertinus susiklosčiusią situaciją, suprantant savo atsakomybę už piliečių gyvybes ir saugumą, aš kreipiuosi į Rusijos Federacijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl veiksmų užtikrinant taiką ir ramybę Krymo autonominės respublikos teritorijoje”, – rašoma pranešime.

7:30 val. Rusija Kryme veikia pagal pasirašytą susitarimą su Ukraina, pareiškė Rusijos atstovas  prie Jungtinių Tautų Vitalijus Čiurkinas.

„Mes esame susitarę su Ukraina dėl Juodosios jūros laivyno dislokavimo Sevastopolyje ir mes veikiame šito susitarimo rėmuose”, – žurnalistams teigė V. Čiurkinas.

6:00 val. Naktį Simferopolyje buvo matomas ne menkas karinių pajėgų judėjimas. Liudininkai patvirtino, kad sunkvežimiai su kariais buvo pažymėti rusiškais numeriais.

Sunkvežimiai su kariais pažymėti rusiškais numeriais

Sunkvežimiai su kariais pažymėti rusiškais numeriais

00:55 val. JAV prezidentas Barakas Obama pareiškė, kad išspręsti situaciją Kryme galima tik esant nedelsiamam tarptautiniam tarpininkavimui. B.Obama pakartojo, kad yra „labai susirūpinęs“ dėl to kas vyksta Ukrainoje. Amerikos prezidentas perspėjo Rusiją, kad jai „brangiai kainuos bet koks karinis įsikišimas Ukrainoje“. JAV palaiko Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, pabrėžė JAV prezidentas.

Pagal vadinamąjį Budapešto memorandumą už tai, kad Ukraina atsisakė branduolinio ginklo jai 5 valstybės užtikrino teritorinio vientisumo garantijas. Šios valstybės yra: JAV, Rusija, Britanija, Prancūzija, ir Kinija.

Tiesioginė Espreso TV transliacija iš Maidano ir kitų vietų:

Tiesioginė Ukrainos 24-to kanalo transliacija:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

117 komentarų

 1. pilietis:

  panašu, kad putininė Rusija prades griūti. Paskraidis tie malūnsparniai kaip karkvabaliai ir iskris. Pas mus irgi lygiai tas pats buvo. Skraide, gasdino, mėtė kazkokius lapelius, o kur jie dabar?

  • N:

   Propaganda praplovė smegenis? Ar bent žinai, ką rašo kai kuri žiniasklaida ES? Jei Rusija įsivels į karą Ukrainoje, jos armija sustos tik Lisabonoje. Dar viena “gera” žinia apie ES šalių armijų kovingumą – D. Britanijos kariai atsisakė dalyvauti bendrose pratybose Norvegijoje, nes per šalta (-20 laipsnių) ir… nėra lauko tualetų…

   • tampax'as:

    Bičiuli, ES ne karinė struktūra. Turbūt kalbi apie NATO? Skiri šias dvi org-jas? Atrodo, nelabai…

    • N:

     Atrodo tu turi problemų su elementaraus teksto analize. Tau į pradinę mokyklą reikia… ES šalys turi savo armijas. Nežinojai to? NATO armijos nėra, yra atskirų šalių, kurios yra NATO narės, tame tarpe ir ES šalys, armijos.

     • one:

      Tamsta irgi turi problemų su suvokimu aks yra šiuolaikinė armija. Rusija tokios iš vis neturi – ten yra mėsa. O prieš 1000 mėsos elementų gali kovoti 20 gerai apmokytų ir tinkamai aprūpintų tikrų kareivių. Nebe tie laikai kai būtų kariaujama apkasas prieš apkasą.

      • N:

       Koks skirtumas, esmė tame, kad ji gali laimėti ir daug kartų yra laimėjusi – pasidomėk istorija. Tai, kad Rusija neturi normalios armijos yra tik propagandinis mitas, skleidžiamas Rusijos provakariečių liberastų. Bet tik vidaus vartojimui – liberastai varo Vakarų apmokamą propagandą, kurios tikslas įkalti nepilnavertiškumo kompleksą rusams, nepasitikėjimo savo valstybe jausmą ir t.t. Suvok, kad analogišką propagandą, tik su kitais objektais, liberastai varo ir Lietuvoje. Tikslas vėlgi tas pats – demoralizuoti Lietuvos piliečius, įkalti nepilnavertiškumo kompleksą ir nepasitikėjimą savo šalimi.

   • www:

    “sustos Lisabonoje” – juokiausi. Iki Lvovo nedaeitų, kur jau ten Varšuva, Berlynas.

  • Bronius:

   Visa bėda, kad Turčinovas tik baptistų pastorius, o Radoje – apsišaukėlis, pūčistas. Demokratinių valstybių
   tokios valdžios yra chuntomis vadinamos.

  • Bronius:

   Labai greitai maidano fašistai atbegs prašytis prieglobsčio į Lietuvą.

 2. Kažin:

  O kas ta “ES žiniasklaida” per šventuolė – ji, kaip ir apskritai pasaulis, skleidžia miesčionio lygio pramanytas žineles, kurios tėra tik juokeliai, skirti masiniai auditorijai. Tokiomis ir yra čia “N” paminėtosios iš ES žiniasklaidos. Juk reikia duoti temas savaitgalio pokalbiams prie alaus bokalo…

  • N:

   Juk pas mus aklai tikima, kad – Vakarų (taigi ir ES) žiniasklaida yra šventa ir visuomet rašo tik tiesą, o Rusijos (Baltarusijos ir pan.) visuomet tik meluoja ir skleidžia propagandą… Tai jei šventa, tai tegul ir tiki viskuo, ką rašo. Net ir apie Rusijos tankus Lisabonoje.

   • tampax'as:

    durakelis tu N. Niekas taip “aklai netiki ES žiniasklaida”, tu čia iš kirvio košę verdi…Bet jeigu tu težiūri Rusijos TV (pvz. Krymo klausimu), tai ir eswi aklas kačiukas… O dėl NATO armijos tu vėl klysti, oficialiai Aljanso ginkluotosios pajėgos YRA, pažiūrėk jų oficialų portalą.

    • N:

     Tampaksas besmegenis. Pas tamponą smegenys? Aš žiūriu tiek Vakarų, tiek ir Rusijos žiniasklaidą ir susidarau tikresnį vaizdą to, kas vyksta, nei tie, kurie informaciją semia tik iš kastruotos, Vakarų (taip pat ir Lietuvos) žiniasklaidos. NĖRA NATO pajėgų. NATO pajėgas sudaro šalių narių pajėgos. O pats NATO turi tik tam tikrus įvairius koordinacinius, žvalgybinius ir pan. centrus, greito reagavimo būrius ir pan., kurie sudaromi iš šalių narių deleguojamų karinių junginių ir pan.

     • one:

      Nu iš kur tokių dundukų atsiranda?
      Vakarai tei ne Rusija, kad būtų tik viena nuomonė. Vakaruose yra įvairiausių partijų, kurios turoi įvairių nuomonių, yra ir palaikančių Rusiją, kaip kad pvz tamsta, čia tą darote.
      O kaip manote Rusijoje yra? Manote yra UKR arba ES palaikančių oficialių veikėjų ar organizacijų? Jie ten užtildyti arba susodinti. Ar Rusija retransliuoja ES arba LT televijzijas? Aišku akd ne. Tuo tarpu mūsų demokratijoje retransliuoja rusškas TV skleidžiančias putino mąstyseną.

      • N:

       Aš irgi nežinau, iš kur tokių dundukų kaip tu atsiranda. Jei “vartoji” tik Lietuvos žiniasklaidą, tai toks vaizdas apie Rusiją tikrai gali susidaryti. Deja, Rusijoje kur kas daugiau žodžio laisvės nei Vakaruose. Jei pasidomėtum, tai sužinotum, kad Rusijoje laisvai galima ir dergti Staliną, ir jį aukštinti, galima laisvai dergi sovietmetį ir jį šlovinti, galima laisvai neigti holokaustą, reikalauti šaudyti žydus, koneveikti negrus ir pederastus. Rusijoje laisvai reiškiasi tiek liberalai, tiek liberastai, tiek ir komunistai ar stalinistai. Vakaruose jokios pliuralizmo laisvės nėra. Prieita iki to, kad pedetastai reikalauja kai kurių viešų ar žinomų asmenų viešai išreikšti lojalumą LGBT “vertybėms”, jei ne – dergia žiniasklaidoje.

   • Kažin:

    Ką reiškia “pas mus aklai tikima”… Didžiuma žmonių nežino ir negali žinoti nei tų pasaulinės politikos, nei žiniasklaidų virtuvių. Jiems rūpi buitiniai reikalai, kaip pragyventi. Tad išprusęs žmogus neturėtų būti jų atžvilgiu piktavalis, jo pareiga dalintis su tokiais žmonėms savo išmanymu, padėti jiems susigaudyti pasaulio vyksme.

    • N:

     Iš savo patirties žinau, iš bendravimo su žmonėmis turinčiais aukštajį išsilavinimą ir mokslinius laipsnius. Net ir jie retai susigaudo tame, kas vyksta… Vakare pažiūri “Panoramą” ar žinias ir tiki tuo, ką ten pamatė…

   • Bronius:

    Gebelsas buvo tipiškas vakarų žiniasklaidos atstovas, tarytum LRT dirbęs.

 3. Grynas vanduo:

  Kaukazas, Ukraina, Baltijos valstybės – Putinas nesustos, paaukos Janukovičių ir velsis į karinį konfliktą, tikslas – Krymo Autonominė Respublika. Pasaulis apsiribos jau mums girdėtais pareiškimais bei tarpusavy pasidalins įtakų sferomis – RUSIJAI atiteks Krymas, o NATO bus palikta Sirija.

  • Šviesulys:

   Pagyvensim – pamatysim kas kam atitiks. Ramiai žiūrėkite į tokius dalykus.

   • one:

    Žiūrėsim ramiai ir miegosim, o pabudę netikėtai pamatysime, kad Rusija nenusprendė “gelbėti” Visagino rusus…

   • Amelija:

    “Ramiai žiūrėkite”…Tariamasis šviesuly, o iš tikro juodas tamsuly, pažiūrėk ramiai į Holodomorą, į ukrainiečių kalbos naikinimą viešajame gyvenime, galiausiai į kepurių vagį šikanuose ir moterų prievartautoją Janukovyčių (jo kaltė įrodyta teisme, už tai jis atbuvo bausmę). Putinui reikia “parištų” lyderių, jis pats yra baisiosios KGB kareivis, tos sistemos, kuri gaudydavo prisidirbusius ir statydavo juos vadais kaip “parištus”.

    Labai šlykštu, kad daug Alko skaitytojų lieka Rusijos pusėje. Broliai, ar ne jus smaugė KGB už dainą “Sėk, sesute, žalią rūtą'”, ar ne jus mėtė iš univerkės už nacionalistines pažiūras, ar ne mes buvome sąraše “nevyjezdnyje”. Nenoriu kalbėt apie prorektorių Sudavičių, kitus stukačius, bet mano laikais VU buvo baisi institucija, kur tik durneliu apsimetęs Erlickas ar tėvo nuopelnais prisidengęs A. A. Jonynas galėjo kalbėti alegorijų kalba. Kas jūs esate, tariamieji patriotai? Kas iš jūsų sėdėjo už savo pažiūras kaip anglistė Vida Bielskutė, per Sergiejaus Kovaliovo teismą ištempta iš salės ir įkalinta? kas iš jūsų dirbo Isotirijos fakulteto dekanate, kaip vienuolė Elenutė, gelbėdama nuo pašalinimo rezistentus? Atsiprašau, esate politinis mėšlas, ir to neapgins nei dr. L.Milčius, nei prof. R. Ozolas, nei prietranka signataras Z. Vaišvila.

    Dovanokit, ką užgavau, bet Ukraina yra lakmusas mūsų laisvės testui. Labai apgailestauju, kad pragmatinis, savanaudiškas mąstymas ima viršų komentaruose. Ateis diena – ji gal jau ir netoli, kai rusų tankai įvažiuos į Lietuvą. Karštieji patriotai, kas skaitėte Baliukevičiaus-Dzūko dienoraštį?

    • N:

     Tavo virkavimai niekam neįdomūs.
     Ukrainoje žlugo mobilizacija, paskelbta vakar. Niekas nenori eiti kariauti. Štai geriausiais įrodymas, kokia valdžia dabar Ukrainoje ir koks jaunimo daugumos požiūris. Saujelė išgamų, parsidavėlių, penktakolininkų, kriminalinių nusikaltėlių ir fašistų užgrobė jėga valdžią Ukrainoje, palaikant Vakarams. Bet jie nėra dauguma. Jie tik superagresyvi mažuma. Janukovyčius nusikaltėlis, nes jis nesuvaldė situacijos ir jo neveikimas (nusikalstamas neveikimas) privedė šalį prie politinės krizės, perversmo ir pilietinio karo.

  • N:

   Rusija Krymu neapsiribos, jai reikia visos Ukrainos.

 4. Pranas:

  Ateis laikas,kai Alka uzgniaus ES.

 5. diedukas Anūpras:

  Mano babytė, grįžusi iš bažnyčios šiandien sakė, kad doleris-tai “žalia makulatūra”, kuri padengta amerikonų lėktuvnešiais ir bombomis, kad tai gryniausias oras, o amerika-pasaulio parazitas, suryjantis 40 proc. pasaulio BVP, o pagaminantis tik 20 proc.
  Aišku, aš, po šieniku pasikišęs pundelį “žalių”(kad boba nesužinotų), labai persigandau, kad rūsai nebebijo amerikono, šiaušiasi, kai anie sugalvojo jiems klinan(ar Kryman?) įspirti. Rokuoju, kad jeigu niekas amerikonų nebebijo, gal ir jų tos ” žalios makulatūros” nebeims ir į Litą nebekeis? Nutariau žaliuosius pakeisti į Eurus,
  bet kol prieijau kantorių pagalvojau:
  – O jei rusai ir Briuselį sugalvos pulti? Juk tenykščiai gėjai su visais pederastais, tikrai nesipriešins. Gal, sakau,
  Landsbergis anūką Briuselin ir siunčia, kad jis ten, kaip senelis kažkada, marksizmą-leninizmą dėstytų, nes be
  šito žydų mokslo rūso niekaip nesustabdysi.

 6. Naujas:

  Lietuvos perspektyvos liūdnokos. Jei Rusijos – Ukrainos karas įgautų didelį mastą, ir ypač jei dar NATO įsikištų, spėju, kad “mūsų” valdžia paprašytų Lenkijos pagalbos potencialiai grėsmei iš Rusijos atremti. Lenkija aišku sutiktų ir į Lietuvą būtų įvesta jos kariuomenė. Aišku kaip NATO narės ir gavus suprantama, visus NATO vadovybės sutikimus. Ką tai reikštų Lietuvai, manau nereikia aiškinti. Realiai tai būtų paprasčiausia Lietuvos okupacija su visom iš to išplaukiančiom pasekmėmis.

  • remiux:

   Taip, taip. Mažiausiai,- Vilniaus krašto, netektumėm. Na, tikėkimės, apseisime be lenkų.

  • Nesakysiu:

   Lenkija yra naturali Lietuvos sajungininke pries maskolius. Taip yra del kaiminystes, o ne del kazkokios meiles, tai neisvengiama. Labai blogai, kad del kulturiniu-ideologiniu priezasciu neturime geru santykiu su kaimynais. Primenu, kad Lenkija yra ES ir NATO nare, kaip ir mes, todel skelbti panika del lenku okupacijos yra kvaila. Geriau padaryti kompromisus del paprasciausiu kulturiniu dalyku, susijusiu su kalba, ir pabandyti susidraugauti. Taip butu daug naudingiau paciai lietuviu valstybei ir tautai.

   • Naujas:

    Tai, kad Lenkijai lietuviškai kalbančios lietuvių tautos nereikia. Be abejo, Lenkija sutiktų su “litviniška” lietuvių tauta ir jos “valstybingumu”. Jei pačiam tokia priimtina ir jei pats jautiesi tokios tautos atstovu, tada viskas ok.

    • Nesakysiu:

     Lenkai negali pasipriesinti faktui, kad lietuviskai kalbanti tauta ir valstybe egzistuoja beveik 100 metu (jei iskaitysime lietuviska kalbejima po sovietais). Klausimas yra tik del lenkiskai kalbanciu autochtonu aplink Vilniu. Cia reikia surasti kompromisus, o nacionalistine retorika tam trukdo, tuo paciu trukdo tureti svarbu sajungininka.

     • Naujas:

      Pats matyt esate gerokai nutolęs nuo inteletualinio Lietucos gyvenimo ir nežinai sąmoningų pagrindinių Lietuvos akademinių instorijos mokslo institucijų veiklos, keičiant lietuvių tautinę sąvimonę. Pasidomėkite bent kiek. Ir suveskite į vieną įvairus kultūrinius, demografinius ir geopolitinius procesus: milžiniška lietuvių emigracija (pati didžiausia Europoje ir viena didžiausių pasaulyje), ir su tuo susijęs demografinis lietuvių nukraujavimas, lietuivų tautinės savimonės silpnumas ir milžiniškas Lenkijos spaudimas. Darykit išvadas.

   • amelija:

    Atėjo laikas ne ieškoti priešpriešos, o veikti drauge. Ukrainiečiai – mūsų LDK broliai.

    • Šviesulys:

     LDK broliai? Hm… Ukrainai ir jos kalbai tik 96 metai, o LDK buvo prieš kelis šimtmečius. Kaip čia taip gaunasi? 🙂

     • :):

      Tamsulys tu ne šviesulys:) Lietuva kaip tautinė valstybė taip pat egzistuoja tik 96 metus:) Apie tautos kalbą, šiuo atveju ukrainiečių, sakyti, kad ji egzistuoja 96 metus – iš viso ABSOLIUTUS idiotizmas:) Tokie lenkų “šviesuliai” kaip tu tvirtina, kad lietuvių kalba taip pat yra yra dirbtinai sukurta rusų caro ir vokiečių kaizerio XIX a. gale siekiant žemaičius supykdyti su lenkais. Pasiekei tokių “šviesulių” lygį. Ukrainiečiai savo valstybę turėjo tada, kai lietuviai savos valstybės neturėdami duoklę ukrainiečių valstybei mokėjo medžių žieve, nes daugiau neišgalėjo juo mokėt:)

      • N:

       Tu pats nesąmones rašai. Ukrainiečiai niekada neturėjo valstybės. Nes nebuvo tokios tautos kaip ukrainiečiai. Galiausiai pirmą kartą istorijoje Ukraina atsirado tik komunistų dėka po revoliucijos Rusijoje.

    • Liepa:

     LT valdžia padeda tik liežuviais…

 7. Rusijos valdžia kaimyninių valstybių atžvilgiu vykdo atvirai imperialistinę agresyvią politiką, kuri anksčiau ar vėliau bus jos pačios gėdingo žlugimo priežastimi. Vertėtų prisiminti istorines pamokas. O jos tokios: “Хотят ли русские войны? Хотят ли русские войны? Не спрашивай у тишины, Не спрашивай у тех солдат, В мемориалах, что лежат. Спроси у цинковых гробов, В которых молодых сынов С земель соседских привозили Старухам, чтоб те слезы лили. Спроси у бравых тех ребят, В Кремле которые сидят, К погонам звезды пришивая, Дубиной «мирною» махая. Спроси у патриотов с бритыми главами, Как «мирно» темными ночами, Они «мочили» молдаван и греков, Кавказцев разных и узбеков. Спроси у Польши и Литвы: Им о России снятся сны? У пражской ты спроси весны: Хотят ли русские войны? Спроси у венгров, как когда-то На танках русские солдаты, По Будапешту рассекали, Вугорцев к миру «приучали». Тебе ответит старый финн, Проживший много — до седин, Как «мирно» русские войска Рвались сквозь зиму и снега. Есть что сказать и белорусу коренному, Тому, чьи предки из литвин, Какою жуткою ценою Им мир и братство подарил москвин. Когда Суворова орда Палила села, города… Спроси, спроси у Куропат, Там непокорные лежат. Спроси, что Украине братской, Заверенной в любви славянской, Из цепких рук большого брата, Зачем защит искать у НАТО? Спроси всех западных славян, Как миру их учил Иван… Миролюбив солдат Иван Бомбил Кабул, Афганистан. В их кишлаки и города Не мир пришел — пришла беда. Спроси у вдов, детей Чечни, Хотят ли русские войны? Кто такой русский «миротворец», Тебе ответит всякий горец. Грузин, улыбчивый всегда, Сквозь слезы просто промолчит. От миролюбия соседа Сейчас его земля горит. Хотят ли русские войны? И от Китая до Литвы Найдется ль хоть один сосед, Который твердо скажет,- «НЕТ!»? “

  • diedukas Anūpras:

   Labai blogai, kad Lietuvoje buvo ruošiami maidano smogikai. Mūsų valdžios nusikaltimai brangiai mums
   kainuoja, o dar brangiau gali kainuoti perspektyvoje.

   • one:

    O kur buvo ruošiami “sausio 13-osios smogikai”, kurie nusmogė tarybinę armiją? 😀
    Žoždiu baik žiūrėt pervyj baltyskyj kanalą.

    • N:

     Gal nereikia varyti demagogijos. Sausio 13-ąją beginkliais žmonės stovėjo prieš tankus, o Ukrainoje molotovo kokteiliais, šautuvais, granatomis ir automatais ginkluoti banditai su neperšaunamomis liemenėmis ir šalmais patys puolė valdžios įstaigas, miliciją ir nuvertė teisėtą piliečių išrinktą valdžią, o ne okupacinę kariuomenę

  • Kemblys:

   Tavo teisybė rodo labai rimtą rusų tautos nelaimę – jie negali ramiai gyventi. Priežastis, manau, nukariavę daug tautų, jie susimaišė su visais ir prarado save, kaip tautą. Rusijoje dabar gyvena rusakalbiai gyventojai. Karingumas juos išsekins, bus kaip mongolams, vokiečiams, romėnams, graikams. Tik pasaulėžiūra juos nuramintų, bet savo protingus žmones rusai išpjovė.

 8. Atgalinis pranešimas: Tautininkų sąjunga pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir paragino Lietuvos valdžią veikti ryžtingiau | Alkas.lt

 9. Arūnas:

  karą pradėjusioje Rusijoje negali vykti 2014 m. kovo 7–16 dienomis numatytos parolimpinės žaidynės. Pats laikas jas perkelti į taikią šalį, kad dėl sporto nebūtų Putinui suteiktas propagandinis šansas kaip tai buvo Hitleriui. Tai gali padėti sustabdyti ir Lietuvos olimpiečiai

 10. Merik:

  ”Rusijos Federacijos Taryba leido okupuoti Ukrainą” – nenuostabu kad profasistiniai alko redaktoriai palaiko labai panasius i save fasistus Ukrainoje…

 11. Rimantas - SOS !:

  Atsiprašau, bet čia truputis Lietuvos reikalų.

  Faceboke ką tik perskaičiau
  LABAI BLOGAS NAUJIENAS
  IR PAGALBOS ŠAUKSMĄ iš Zigmo Vaišvilos rėmėjų puslapio.
  Dalinuosi jį čia :

  REIKALINGA JŪSŲ PAGALBA!

  Mieli šio puslapio gerbėjai, visi laukiantys signataro Zigmo Vaišvilos registravimosi į kandidatus Prezidento rinkimams, laukiantys ir norintys už jį pasirašyti, norintys už jį balsuoti rinkimuose ir tikintys, kad su jo vienintelio kandidatūra galėtume pasipriešinti Lietuvą užvaldžiusios amoralios sisteminės politikos atstovams.
  Jau visą savaitę laukiame gerbiamo Signataro galutinio apsisprendimo dalyvauti Prezidento rinkimuose. Liko savaitė. Didžioji dauguma pretendentų jau visa savaitė sėkmingai renka rėmimo parašus, o mes ir toliau prarandame brangų laiką.

  Yra neoficialių žinių, kad gerbiamas Zigmas PASIRUOŠĘS ATSITRAUKTI… AR MES TO NORIME? AR TOKS MŪSŲ TIKSLAS? PADĖKIME JAM APSISPRĘSTI !

  Šis puslapis- Zigmą Vaišvilą palaikančių ir remiančių žmonių susibūrimo vieta. Todėl labai prašome bendromis jėgomis SUSIVIENYKIME ir KIEKVIENAS PAPRAŠYKIME gerbiamą Signatarą nebedelsti ir apsispręsti dalyvauti rinkiminėje kovoje. Rašykime prašymus, palaikymo, padrąsinimo laiškus į asmeninį jo FB puslapį (tiek viešai, tiek asmeniškai)

  https://www.facebook.com/zigmas.vaisvila

  o taip pat į jo viešąjį – “visuomenės veikėjo” “Zigmas Vaišvila” FB profilį

  Tikėkime, kad dar ne viskas prarasta ir viskas yra mūsų rankose. Nebūkime abejingi sau ir savo ateičiai, savo sprendimams, savo viltims, kurios buvo atsiradusios pastarosiomis savaitėmis, išreikškime palaikymą ir pasitikėjimą gerbiamu Signataru.
  Dėkojame visiems, kurie esate pasiruošę į pagalbą Signatarui.
  ————————————————————

  Gerbiami ALKIEČIAI, rašykime prašymus Vaišvilai- kitaip mes su rinkimais pražuvę…

  • Kęstutis:

   Pasikartosiu – Z.Vaišvila šiuo metu geriausias kabdidatas į prezidentus. Bet jei jis nuspręstų, kad dėl pergalės tenka ir aukotis, ir pasiaukotų dirbdamas kažkurio tai kandidato rinkimų štabe, balsuočiau už tą kitą kandidatą. Nesisteminių kandidatų košelieną naudinga tik Grybauskaitei ir Balčyčiui…

   • one:

    O kaip tam “geriausiam kandidatui” sekėsi kurti lietuviško traktoriaus gamyklą? Girdėjau kad gavo ES paramą ir sužlugo. Kitaip sakant ES skirti pinigai lietuviškam verslui nuėjo šuniui ant uodegos. Gal kas papasakos plačiau, jei jau taip pažįstat Vaišvilą?

  • amelija:

   Tai jau pražuvę – ką padarysi… Galvot reikia ne arklį kinkant, o jį iš ganyklos vedant.

 12. nesakysiu:

  jus čia alkas.lt lojat ir lojat ant “priešų” lenkų, pūvančios Europos ir Vakarų, o geriau pagalvokit kas su mumis galėtų stoti petys į petį kai rusas su savo armija pradės “ginti” rusakalbių teises Baltijos šalyse, kaip dabar Ukrainoje? Manot taip negali būti? Hahaha… Tai gal Pilėnus čia organizuosim, vieni būdami, be sąjungininkų?

 13. Arūnas:

  Merik: ir nesakysiu- ar jūs giminės, ar draugai, kad tokie vieningi. Neskaitykit jums akis badančio Alko, nes galutinai apaksit

 14. Doc (Vilniaus universitetas):

  MANAU, KAD VAKARŲ ŠALYS NEDELSIANT TURĖTŲ PRADĖTI TAIKYTI VISIŠKĄ RUSIJOS EKONOMINĘ IR POLITINĘ BLOKADĄ. jei prireiks – ir karinę intervenciją, kad iėvyti tuos Rusijos niekšus iš rymo! Taip pat būtina išduoti tarptautinį arešto orderį tam Napoleono kompleksu sunkiai sergančiam niekšeliui, pavarde “putka”. JO VIETA NE PREZIDENTI KRĖSLE, O TEISIAMŲJŲ SUOLE. MANAU, KAD TAIP IR BUS. Dar ir už Čečėnijos okupaciją ir žmogausteisių pažeidimus joje reiktų pridėti!

  • rulis:

   Nuoširdžiai pasiūlyčiau pačiam išjungti TV, radiją, internetą, į stiklinę vandens įislašinti kelis lašus valerijono, giliai įkvėpti…. Kai nervai šiek tiek atslūgs, tai galima ir istorijos vadovėlį pavartyti…. Tokia isterija prie gero neprives… Taip netyčiom galima atsidurti įstaigoje kur ir “docentai” ir “napoleonai” ilsisi.
   O šiap tai net net nejuokinga. Gavot kaip šunes kaulą….. Lietuvoje jau JOKIŲ problemų nėra. Turim puikiausią, nekorumptuotą valdžią, aukščiausią pragyvenimo lygį, sirai neplūsta į mūsų šalį… Beliko tik viena problema… Russians is coming.

 15. Atgalinis pranešimas: Tautininkai kviečia protestuoti prieš Rusijos agresiją Ukrainoje prie Rusijos ambasados | Alkas.lt

 16. Kęstutis:

  Tas komjaunuolis Linkevičius ne tik subinlaižys,bet dar ir idiotas ,jei sako, kad Rusijos agresija nekelia grėsmės Lietuvai.

 17. emigrante:

  panasu kad tu paciu jegu atsovai kaip ir Kryme baigia okupuoti portala Delfi.lt is kur ne tik skelbiama klaidinanti informacija apie ivykius Kryme bei Ukrainoje bet ir komentarai blokuojami.
  Kas tai? Kaip suprasti?

 18. A.Mikūta:

  Pilnai matau dalį ukrainos Rusijos sudėtyje ir ten žmonės bus turtingesni, mokės mažiau už dujas ir nevadovaus žydrieji

  • VAŠA RODINA:

   Spasibo dorogoj tovarišč! Goriacio celuju.
   Potomok Brezneva.

  • one:

   O jūsų nestebina,kad Suomija be naftos ir be Rusijos prieglobsčio gyveno geriau už visą CCCP imperiją?

   • Šviesulys:

    Ir kaip ji tai padarė? Iš ko ėmė energetinius išteklius?

   • N:

    Cha, cha, cha. Jos gerbūvis didele dalimi priklausė nuo TSRS. Ši pirko visokį šlamštą iš Suomijos, taip leisdama jai uždirbti… O gi galėjo Suomija išdidžiai pareikšti, kaip jau 24 metus daro Lietuva, kad Rusija (TSRS anuomet Suomijos atveju) yra okupantė, tokiai ir anokia ir mes nenorime jokių reikalų turėti… Įdomu, koks tas Suomijos gerbūvis būtų buvęs tuomet? Kitas dalykas, kad Suomijoje pačioje buvo įdiegtas socializmas, bet ne laukinis kapitalizmas, kas užtikrino visų piliečių gerovę. Gaila, kad galiausiai pederastinės ir liberastinės idėjos užvaldė (bet gal tai kaina už per daug gerą gyvenimą), ir šalis, nors vis dar materialiai gerai gyvena, morališkai yra žlugusi, sėdi gilioje demografinėje duobėje…

  • amelija:

   Varyk į Karaliaučių: ten visi laimingi Rusijos sudėtyje. Traukinys dar šįvakar, sudie amžiams.

   • Šviesulys:

    O galėjo būti Karaliaučius lietuvių, jei ne Sniečkus.

    • N:

     Geriau kad nėra. Jau tuomet jame gyveno virš pusės milijono rusų. Jų niekas nebūtų leidęs iškelti atgal, o lietuvių tiek nebuvo, kad būtų kraštas apgyvendintas lietuviais. Galiausiai į ištuštėjusią Lietuvą, jei masiškai lietuviai būtų persikėlę į Kaliningrado sritį, būtų atsikėlę rusai, baltarusiai, lenkai, ukrainiečiai. Galiausiai 1991 m. Kaliningrado srityje geriausiu atveju pusė gyventojų būtų buvę lietuviai, realiau kad ketvirtadalis ar trečdalis, o dauguma gyventojų būtų pareiškusi norą pereiti į RF sudėtį. Gal netgi ir iki karinio konflikto visa tai galėjo išvirsti, iki pilietinio karo.

   • N:

    Nepatinka tiesa? Dėl tokių veikėjų Lietuva neturi normalių pragmatinių santykių su Rusija. Kai kitos šalys, nepriklausomai nuo praeities, juos turi. Temokate tik šaukti “rusai puola” ir etiketes klijuoti. Nors dar didelis klausimas, ar susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, neitumėte tarnauti Rusijos okupaciniam režimui…

    • Kęstutis:

     Paskutinius 200 metų daugumai kurie turi normalius, pragmatinius santykius ir sienas su rusija santykiai baigiasi kariniais konfliktais…

     • N:

      Nesąmonė. Visos šalys tarpusavyje kariavo istorijos bėgyje, viena kitą užpuldavo, o po to vėl kurdavo taikius santykius iš naujo.

      • Kęstutis:

       … ir kariaus toliau ir jokie pragmatiniai, normalūs santykiai, o dar su rasieja, o dar ir valdant putkinui – neįmanomi…

       • N:

        Ir vėl nesąmonės ir kliedesiai. Normalių pragmatinių santykių laikotarpį keičia karai, o juos vėl nauji pragmatiniai santykiai. Ciklai kartojasi. Dėl Rusijos – propagangos sukurtas baubas, mitas. Rusija nėra nei blogesnė nei geresnė nei kitos šalys.
        Kokie iš viso normalūs santykiai įmanomi su pederastais, pedofilais ir zoofilais Vakaruose, juos valdančiais???

        • Kęstutis:

         Jei parašiau 200 metų, vadinasi ne šiaip sau… Su kokiomis kaimynėmis Lietuva neturėjo paskutinius 200 metų karinių konfliktų? Su tomis ir galimi normalūs santykiai… Ar galimi normalūs, pragmatiški santykiai su rusija, jei jos įdeologijoje pabaltijis tik prarastos teritorijos ??? Vakarai kita tema, nesiblaškyk…

         • N:

          Tu neapsiribok tik 200 metų ir neapsiribok tik Lietuva ir Rusija. Žiūrėk plačiau, nes žvelgdamas tik siauru kampu tu matai iškreiptą vaizdą. Kalta tik Rusija, o kitų kaltininkų nėra… Apgailėtina. Landsberginė propaganda tau smegenis praplovė. Ir matai tik juodai baltą vaizdą. Dogmatizmas neleidžia mąstyti ir pažvelgti ne iš savo kiemo teritorijos, o pakilus virš jo.

          • Kęstutis:

           ….suprantama, pavasaris avitaminozė, sunku sutelkti dėmesį, suprasti kas ką sako… Pamėgink B grupės vitaminų pavartot. Be to, kai per ilgai užsisėdi prie kompo (matosi, kad dviem pamainom varai) labai svarbu pasimankštint, kad kraujas smegenis aprūpintų maistu ir deguonimi, turėtų padėt…

          • N:

           Vienžo, nėra argumentų, tai imi kliedėti apie vitaminus…

          • Kęstutis:

           … jei jau manai, kad pas patį labai “svarūs” argumantai… cituoju: -.. Apgailėtina. Landsberginė propaganda tau smegenis praplovė. Ir matai tik juodai baltą vaizdą. Dogmatizmas neleidžia mąstyti ir pažvelgti ne iš savo kiemo teritorijos, o pakilus virš jo… tada jau vitaminai ir mankšta nipadzės, klausimas ar tai apskritai pagydoma…

 19. Atgalinis pranešimas: Prie Rusijos ambasados įvyko tautininkų piketas prieš Rusijos karą Ukrainoje (nuotraukos, pareiškimas) | Alkas.lt

 20. Gintautė:

  Aš prieš karą. Kažkodėl atrodo, kad ne tik Rusija, bet ir ES labai kalta dėl to kas vyksta Ukrainoje.

  • N:

   Pamiršai JAV. Be jos ES būtų tik pakvaksėjusi, bet nieko nedariusi. Karo tikriausiai nebus. Rusijos armija, jei bus įvesta, nueis iki Kijevo be pasipriešinimo. Ukrainos laivyno vadas admirolas D. Berezovskis, kurį tik vakar į pareigas paskyrė laikinasis Ukrainos prezidentas, ką tik prisiekė prorusiškam Krymui. Tačiau fašistai ir banditai gali pradėti pilietinį karą Vakarų Ukrainos provincijoje. Juos tikrai parems Vakarai – juk reikia kažkaip destabilizuoti padėtį.

  • prašalaitis:

   Tokio karo, kaip mes įsivaizduojame, nebus. Įvairių suinteresuotų šalių spec.tarnybos naudoja privačias karines kompanijas, kurios organizuoja ir dalyvauja lokaliuose susidūrimuose.Tos PKK samdo įvairių šalių karininkus tam tikrom užduotim atlikti, verbuoja įvairiose šalyse samdinius smogikus, kurie ir nešioja “demokratiją” po visą pasaulį. Tų PKK pelnai fantastiniai. Be to tos PKK atlaisvina nuo atsakomybės už padarytą bardaką konkrečią su jomis susijusią šalį, juk matom, kaip gėjropos vadovai mykia ir kažką neaiškiai niurna, kaip katinai į miltus prišikę. Nei vienas nenori prisipažinti, užvirtos košės srėbti, Ukrainai padėti. Pasigirsta tik niekuo neįpareigojantys pareiškimai ir atodūsiai. Juk aišku, kad ne Ukrainos gerovė jiems rūpi, bet teritorija prie Rusijos sienų. Rusai siunteresuoti neleisti amerams kurti prie savo sienų karines bazes. Geopolitikos žaidimuose skurdžių ir mažų valstybių pavadinimai net nefigūruoja, svarbu tik teritorija, kaip interesų ir įtakos zona.

 21. Arūnas:

  ELTA ir lrytas.lt inf. 2014-03-03 10:48: Dėl agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje britų vyriausybė boikotuos Sočio parolimpines žaidynes. Tai „Twitter“ tinkle pareiškė ministras pirmininkas Davidas Cameronas.
  Vytautas Kvietkauskas- Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentas savo požiūrio neišsako: ar vykstant karui tinka rengti olimpiada šalyje agresoriuje. Gal jam reikėtų skubiai stengtis parolimpines žaidynes perkelti į neutralią šalį.
  O Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisija su savo pirmininku Juru Požėla atrodo patenkinti kai Ukrainą krauju laistančioje valstybėje vyks olimpinės (tegul ir parolimpinės) žaidynės.
  Tai kurie iš jūsų lydėsit į žaidynes olimpiečius? Ir ar verti pagarbos bus tie olimpiečiai? Gal gausit ir Putino apdovanojimus? O ukrainiečių kraujas kris ir ant jūsų sąžinės, jei tokią turite…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė