VRK neregistravo R. Pakso kandidatu į prezidentus (5)

R.Paksas. Partijos tinklapio nuotr.

R.Paksas. Partijos tinklapio nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neregistravo partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko europarlamentaro Rolando Pakso, penktadienį įteikusio pareiškinius dokumentus, pretendentu būti kandidatu į prezidentus.

VRK taip pat nusprendė atsisakyti išduoti parašų rinkimo lapus dėl to, kad R. Paksas neatitinka Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų įstatyme numatytų reikalavimų būti kandidatu į prezidentus. Už tai balsavo 10, prieš buvo 4 VRK nariai.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigė, kad dėl R. Pakso Seimas neatliko namų darbų.

„VRK vadovaujasi įstatymais, Konstitucija ir Konstitucinio Teismo sprendimais. Įstatyme yra išlikusi formuluotė, kad kandidatu negali būti tas asmuo, kuris yra apkaltos būdu pašalintas iš pareigų. Seimas nėra priėmęs atitinkamų pakeitimų, kad nustatytų, kiek metų jis negali būti, esamoje formuluotėje proporcingumo principas neišlaikomas ir bandoma priimti konstitucinį pakeitimą, bet Konstitucijos pakeitimas nėra priimtas“, – VRK sprendimą R. Pakso neregistruoti pretendentu būti kandidatu į prezidentus aiškino jis.

Parengta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

5 komentarai

 1. Grybauskaites rėmėju "darbai" Lietuvai:

  Seimo pirmininkė Irena Degutienė turėtų dėkoti likimui – nors visuose archyvo nuotraukose, pasirašant sutartį dėl “Mažeikių naftos” privatizavimo, būtent jai ranką bučiuoja “Wiliams Lietuva” vadovas Rendy Majors, tačiau pati I.Degutienė į teisiamųjų suolą dėl šio privatizavimo nesėdo. Vietoj savęs ji ten pasiuntė ministrus Sigitą Kaktį, Antaną Bartulį ir Rimantą Didžioką. “Mažeikių naftos” privatizavimo byloje I.Degutienė apklausta tik kaip liudininkė. Kaip žinia, minėti ministrai buvo teisiami už tai, kad parafavo ir pasirašė sutartis, kuriomis “Mažeikių naftos” valdytojai “neatsakys už jokius šiai įmonei padarytus nuostolius nepaisant taikytinos teisės ar teisingumo principų”. Tik nusikaltimų senaties terminas išgelbėjo minėtus ministrus nuo kalėjimo. Tam, kad nuslėpti šiuos nusikaltimus nuo visuomenės, buvo nutarta jas įslaptinti, ir apie sutarčių turinį visuomenė sužinojo tik 2004 m., kai “Williams” jau buvo pasitraukusi iš Lietuvos.
  Banko Snoras visi reikalai po konservatoriu chuntos 2011-11-16 įvykdyto banko uzgrobimo bei “nacionalizavimo” irgi slepiami nuo visuomenes. Nejaugi ir dabar kubiloidai išvengs baudžiamosios atsakomybes ir nejaugi ju nepasodins i teisiamųjų suolą ??!

 2. Kemblys:

  Įdomu, ką tas Borisovas sumąstė, jei Paksą vėl grūda į prezidentus?

  • bartas:

   Manau, kad Borisovas priminė Lolašvili pranašystę. Paksui reikia antrą kartą būti prezidentu. Juk generolo antpečiai, Šeimininkui, iš prezindentuko rankų neįteikti. O kiek lauko teniso treniruočių praleista . Taigi -“skola ne rona – neužgis”.

 3. Klemas:

  Pakso nepraleido, Grybauskaitę-burokevičiūtę ponulis Lansbergis įvedė į VRK pro atsargines duris. Labai negražu, bet kaip mokslinio komunizmo dėstytoją, bandau jį suprasti. Gal stosiu į konservatorių partiją, gaila sudeginau savo komjaunimo bilietą maždaug 81 metais,( taip kad tikrai čia ne Virgilijaus Čepaičio įtakoje ), gal priims.

 4. Pranas:

  Vienu liberalu maziau bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė