Šilutiškiai surengė Morių parodą po atviru dangumi (nuotraukos) (0)

Šilutės muziejaus nuotr.

Šilutės muziejaus nuotr.

Artėjant Užgavėnėms Šilutės muziejus surengė Morių gaminimo renginį. Į alėją prie Šojaus dvaro plūdo gausybė miestelėnų su pačių pasigamintomis Užgavėnių kaukėmis, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Sugalvojęs kiek netradiciškai švęsti Užgavėnes, Šilutės muziejus miestelio bendruomenę prieš mėnesį pakvietė gaminti Mores. XVII -XVIII amžiuje šiame krašte buvo švenčiama tik Šiupinio šventė. Švęsti Užgavėnes, kurių atributas Morė, buvo uždraudęs anuomet kraštą valdę Prūsijos karaliai.

„Morė yra tai kas vaisingumo duoda žemei, nuo seniausių laikų būtina išreikšti moteriškąsias kūno dalis. Tai yra išreiškiama krūtinė, sėdmenys, pilvas, t.y. motina žemė ir kadangi ji turi sužaliuoti ir turi ateiti nauja augmenija. Ir turi būt viskas gerai“, – pasakojo Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė.

Per mokomuosius užsiėmimus, norintys buvo mokomi kaip gaminti Mores, tačiau daugelis jas kūrė patys. mMiestelio gyventojai sako tokią gausybę Morių vienoje vietoje matantys pirmą kartą.

Kovo 4 vakarą Morių eisena patrauks iki Šilutės tvenkinio, čia jos bus sudegintos. Taip pagal Užgavėnių tradicijas su žiemos simboliu, sudeginamos visos šalčio negandos, praėjusios žiemos negerovės.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė