V.Janukovyčius atsiprašė tautos, bet dabartinės valdžios nepripažįsta ir save laiko tikruoju Ukrainos prezidentu (video) (5)

Sustabdyta įrašo akimirka

Sustabdyta įrašo akimirka

Šiandien, vasario 28 dieną, nuverstas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Rusijos mieste Rostove prie Dono surengė spaudos konferenciją ir paaiškino kodėl jo kurį laiką nebuvo Kijeve ir ką jis ketina daryti.

„Atėjo laikas man papasakoti mums, kad aš noriu pratęsti kovą už Ukrainos ateitį, prieš tuos, kurie bando ją užgrobti“, – tokiais žodžiais spaudos konferenciją pradėjo V.Janukovyčius.

Jis sakė, kad jo niekas nenuvertė ir jos pasitraukimas į Rusiją yra susijęs su grėsme jo gyvybei.

Naujosios valdžios priimamus sprendimus jis vadina neteisėtais, o kruvinus išpuolius – nacionalistiškai nusiteikusių profašistinių pažiūrų jaunuolių valdžios užgrobimą.

Anot politiko, vienintelė išeitis iš susidariusios situacijos – susitarime, pasirašytame vasario 21 d. V. Janukovyčiaus ir opozicijos, nurodomų įsipareigojimų laikymasis. Jis taip pat pareiškė, kad būtina nedelsiant pradėti vykdyti šalies Konstitucijos reformą, kurią būtina baigti iki šių metų rugsėjo mėnesio.

Jis tvirtina nebėgęs iš šalies, o iš Kijevo pervažiavęs į Charkovą.

„Kai dar buvau Kijeve, mane apšaudė iš automatinio ginklo. Mašina, kuri mane pridengė, buvo sušaudyta. Važiavau ne vienas ir niekur nebėgau. Buvom priversti tai padaryti. Kai atvykom į Charkovą, vasario 22 d. saugos tarnyba pranešė apie tai, kad į Charkovą atvyksta radikaliosios grupės. Čia ne baimė buvo. Baimės nebuvo jokios. Čia buvo saugumo reikalavimai, kuriuos reikėjo numatyti. <…> Negalėjau rizikuoti savo šeimos saugumu“, – sakė V. Janukovyčius.

Situaciją Kryme jis apibūdino kaip visiškai natūralią vietos gyventojų reakciją į tai, kas įvyko Kijeve. Jakukovyčiaus manymu, krymiečiai nepakluso ir nepaklus naujai Ukrainos valdžiai.

Jis taip pat pabrėžė, kad dar nebuvo susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Pridūrė, kad yra prieš bet kokią kaimyninės šalies įsiveržimo galimybę, tačiau už tai, kad Rusija padėtų pabaigti dabar (pasak V.Janukovyčiaus) Ukrainoje vykstantį chaosą ir terorą.

„Aš grįšiu į Ukrainą, kai tik bus užtikrintos sąlygos mano saugumui ir mano šeimos saugumui“, – į klausimą, ar prašys Rusijos karinės pagalbos, atsakė V. Janukovyčius.

V. Janukovyčius pareiškė, kad nepripažįsta gegužės 25 dieną numatytų Ukrainos prezidento rinkimų ir neketinąs juose dalyvauti.

„Apie gegužės 25-osios rinkimus – aš manau, kad jie neteisėti, ir aš juose nedalyvausiu“, – sakė jis per spaudos konferenciją ir pridūrė, kad visi rinkimai Ukrainoj turi vykti laikantis įstatymų ir šalies konstitucijos.

„Norėčiau kreiptis į tuos, kurie save vadina Ukrainos valdžia. Noriu pasakyt: apsigalvokit ir baikit betvarkę, nes turėsit prisiimti atsakomybę. Dabar pabaiga yra aiški: tauta nesutiks gyvent su jumis tokioje valstybėje. Eikite ir nepriveskit iki dar didesnės nelaimės Ukrainos tautos“ – sakė V.Janukovyčius.

„Noriu kreiptis į Ukrainos tautą: pirma – noriu atsiprašyt visų, kas nukentėjo ir kenčia. Antra – viskas, ką galėsiu padaryt, padarysiu iki gyvenimo pabaigos, kad būčiau su tauta. Ne su šitas šunsnukiais, ne su „banderininkais“, o su tauta. Jei būčiau Ukrainoje, nusilenkčiau prieš kiekvieną, nesvarbu, kurioje barikadų pusėje jis stovėjo“, – tokiais žodžiais spaudos konferenciją baigė V. Janukovyčius.

httpv://youtu.be/GkFyw6AtEUg
Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė