Trys tautos žodžiai iš palydovo „LitSat-1” pirmąkart nuskambėjo Brazilijoje (1)

„LitSat1“. KTU nuotr.

„LitSat1“. KTU nuotr.

Šiandien 12:25 val. Lietuvos laiku iš kosmoso į Žemę atskriejo trys tautos išrinkti lietuviški žodžiai: „Lietuva myli laisvę“. Pirmieji lietuviškus žodžius iš kosmoso „išgirdo“ brazilai – patvirtinimą apie užmegztą signalą ir visą iškoduotą informaciją Kauno technologijos universitetui (KTU) atsiuntė radijo ryšio mėgėjas iš Brazilijos. Ryšį su palydovu „LitSat-1” jam pavyko užmegzti, kai palydovas jau skriejo antrąją orbitą.

Brazilui Roland ir dar dviem radijo ryšio mėgėjams iš viso pasaulio, kurie pirmieji užmezgė ryšį su palydovu „LitSat-1”, bus padovanota speciali ryšį patvirtinanti QSL kortelė su LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka už bendradarbiavimą Lietuvai žengiant pirmuosius žingsnius kosmose.

Netrukus po Brazilijos, patvirtinimą apie pagautą signalą su trims lietuviškais žodžiais atsiuntė ir radijo ryšio mėgėjas iš Vokietijos.

Maždaug tuo pat metu „LitSat-1” palydovo signalas užfiksuotas ir Liepiškių stotyje prie Vilniaus bei naujoje KTU ryšio stotyje. Pirmas signalas pagautas palydovui apskriejus orbitą nepilnus du kartus.

Užmegztas ryšys su palydovu „LitSat-1

Užmegztas ryšys su palydovu „LitSat-1

Kito lietuviško palydovo  „LituanicaSAT-1“  signalą pagavo Vokietijos radijo mėgėjas ir apie tai paskelbė savo tinklaraštyje. Netrukus su palydovu užmegztas radijo ryšys iš Vilniaus universitete Matematikos ir informatikos fakultete įrengto misijos kontrolės centro.

Du pirmieji lietuviški palydovai iš Tarptautinės kosminės stoties į orbitą buvo išleisti šiandien 9:30 val. Lietuvos laiku. Pirmasis į atvirą kosmosą išleistas Kauno technologijos universiteto „LitSat-1” palydovas ir iš karto po jo – Vilniaus universiteto „LituanicaSat-1“.

Kadangi ryšys su „LitSat-1” palydovu užmegztas, jį bus galima ištestuoti: išbandyti tiesinį transponderį, GPS imtuvą, parsiųsti jutiklių signalus ir kitus pagrindinius palydovo parametrų įrašus.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

 1. Brazilijai:

  Siautulingo Užgavėnių šėlsmo Rio 🙂
  Mes irgi turėsim Užgavėnes –
  savo laiku!
  Kada, tai ir pranešim Jums, – Pietų Amazonijos žemyno žemiečiai..
  Su Meile!!!
  Už Meilę!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė