Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtų veiksmų Z. Vaišvilos atžvilgiu (video) (26)

Z. Vaišvila dar 2003 m. kreipėsi į Valstybės kontrolę ir į prokuratūrą dėl galimai nusikalstamų Finansų ministerijos, kuriai tuo metu vadovavo ministrė D. Grybauskaitė, atstovų veikų. | Ekspertai.eu nuotr.

Z. Vaišvila dar 2003 m. kreipėsi į Valstybės kontrolę ir į prokuratūrą dėl galimai nusikalstamų Finansų ministerijos, kuriai tuo metu vadovavo ministrė D. Grybauskaitė, atstovų veikų. | Ekspertai.eu nuotr.

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos pareiškimą dėl galimai neteisėto jo sekimo. Jau pripažinta, kad teismuose dėl bendrovės „Oruva“ bankroto jo oponentai naudojo neteisėtai gautus duomenis.

Signataras įtaria, kad buvo kontroliuojamas jo susižinojimas internetu, slapta stebimi šeimos namai, pasiklausoma telefoninių pokalbių.

Be to, kad teismuose iš anksto, Z. Vaišvilai dar nepateikus procesinių dokumentų, būdavo žinomas jų turinys, buvo įsilaužta į automobilį ir, kaip spėja to įsilaužimo liudininkai, bandyta sumontuoti pasiklausymo įrangą.

Besirengdamas 2013 m. Seime vykusiam Sausio 13-osios minėjimui, kuriame pasakė prezidentei Daliai Grybauskaitei nemalonią kalbą apie iki šiol netiriamus kolaborantų nusikaltimus, signataras patyrė, kad jo elektroninis paštas gali būti kontroliuojamas. Prokurorams du kartus atsisakius pradėti ikiteisminį tyrimą, teismai abu kartus įpareigojo tai padaryti.

Tačiau į apklausą neseniai iškviestas Z. Vaišvila sužinojo netikėtą dalyką: byla pradėta ne dėl neteisėtų veiksmų jo atžvilgiu, bet dėl tarnybinių pareigų neatlikimo.

Prielaidą, kad signatarą neteisėtai sekė kažkuri iš teisėsaugos institucijų, sustiprina ir atsakymai, kuriuos jis gavo paklausęs, ar jo atžvilgiu buvo vykdomi operatyviniai veiksmai: Generalinė prokuratūra ir Policijos departamentas teigė negalį suteikti jokios informacijos.

Z. Vaišvilos manymu, neteisėti veiksmai jo atžvilgiu galbūt yra susiję su jo reikalavimu ištirti galimai nusikalstamas Finansų ministerijos veikas „Oruvos“ bankroto byloje tuo metu, kai šiai ministerijai vadovavo D. Grybauskaitė, taip pat jo viešu klausimu konservatorių partijai, kodėl 2009-aisiais ji pasirinko ir tautai pasiūlė remti būtent šią kandidatę, kuri Lietuvai paskelbus nepriklausomybę dar liko dirbti sovietų kolaborantų štabu tapusioje Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje.

Ekspertai.eu primena, kad apie neteisėtą savo ir savo šeimos narių sekimą yra kalbėję ir tokie aukšti pareigūnai kaip buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas, o dabar Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius. I. Degutienės galimai neteisėto sekimo istorija net nebuvo pradėta tirti, o V. Gailiaus prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtų veiksmų jo atžvilgiu prokuratūra atmetinėjo du kartus, kol teismas vis dėlto įpareigojo pradėti šią bylą.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

26 komentarai

 1. bardakas:

  kodėl po Alko straipsniu komunisto Balčyčio reklama? Tai ką Alkas remiat, atsiskleidėt?

 2. bardakas:

  o dabar kitas klausimėlis, tik nežinau, ar Alkui, gal tiksliau būtų ekspertų tv: jeigu yra trumpi vaizdo įrašų gabaliukai tai gal yra ir visas interviu? Noretume daugiau ir išsamiau tą pokalbį išgirsti.

 3. apgauk liaudį - įtikink:

  visi čia su tuo neva sekimu pjarą darosi

 4. Nagi:

  Seku seku pasaka, Zigmutis prarijo ašaka.

 5. Rasa:

  Kelintą dieną viename soc.tinkle bandau kai kuriems, apsimetantiems naivuoliais, paaiškinti “4 kandidatų” parašų rinkimo absurdiškumą. Deja, daugelis ir toliau skleidžia demagogiją- ” kaip gerai, kad keli “antisistemininkai” dalyvautų I ture, o jau po to vienas eitų į antrą turą”. Lyg rinkimai vyktų atskirai : vieni- sistemininkams, antri- nesistemininkams.
  Vakar vienas “kolega” komentare pasiūlė “išeitį”- tegu traukiasi Vaišvila, “nes jis labiau už kitus mąsto valstybiškai”- … Likau priblokšta… Atsakymas mano buvo toks:
  “Vaišvila nuosekliai eina link tikslo daugybė metų, kelerius paskutinius metus- ypač aktyviai ir aiškiai išdėstydamas savo poziciją Lietuvos valdžios atžvilgiu. Kiti gi išlindo “iš niekur”, vos prieš kelias savaites- vienas konservatorius, susimąstęs beviltiškai pasireklamuoti ir artistiškai pasitrankydama partijos durimis, kitas- buvo “ištemptas už ausų” vos per keletą dienų, jam pačiam net nepasvajojus, susivienijus keletui kauniečių ir kitų referendumininkų , kurių galimas tikslas- pakenkti ir pakišti “kiaulę” gerb. Vaišvilai. Klausimas -kodėl? Gal iš pavydo, kad referendumo reikalus ypač aktyviai ir profesionaliai apgynė būtent Vaišvila, o ne jų naivusis vadas Šliužas? Kerštas nepasidalijant “garbės” kovoje su VRK- kas nepavyko iniciatoriams, tas pavyko Signatarui? O gal dar nežinia kokios povandeninės srovės , gal net siekiančios LR AT laikus, kur Paulauskas toli gražu nebuvo teigiamai nusiteikęs Vaišvilos atžvilgiu? Apie kokia vienybę ir vietos rinkimuose užleidimą galime kalbėti, kai Paulausko atsiradimas rinkimų kovoje vienareikšmiškai yra mažų mažiausiai- provokacija? Ir kodėlgi Vaišvila turėtų trauktis, jūsų manymu? Tegu traukiasi provokatoriai. Apie kokias ambicijas kalbat? Paulausko ambicijos- asmeninės, Vaišvilos- tikras ir nuoširdus noras pagelbėti Lietuvai, na, o Puteikio – įsižeidusio vaiko noras pademonstruoti “raumenis” prieš savo partiją ir tik tiek…” Beje, apie kažkokį Ropę apskritai nediskutuoju- tai man nežinomas ir nepatikimas asmuo. Taigi- KAS TURI SUSIVIENYTI? Prieš Vaišvilą “pakišti” kandidatai nesitrauks- jiems to neleis asmeninės “Napaleono” ambicijos. Šį absurdą turime nutraukti mes- rinkėjai. Visi, kurie palaikome ir pritariame gerbiamo Vaišvilos kandidatavimui, turime PATYS PRIVALOME SUSTABDYTI PARAŠŲ RINKIMĄ už provokatorius Paulauską ir Puteikį. Kito kelio nėra.

 6. Getas:

  Jei ir toliau trys kandidatai nuo referendumininkų bus, tai į antrą turą pateks lenkomanas Tomaševskis su D. Grybauskaite.

 7. medus:

  Jei “nesisteminiai” nesugebės susivienyti ir palaikyti kovoje vieną, sistema laimės, galima sakyti, jau laimėjo. Neabejoju, kad šansų prieš dabartinę monarchę turi tik gerb. Z. Vaišvila. Jei jo nebus, jei paleisime turgų koks dabar vyksta, į rinkimus net eiti neverta – farsas masėms, nieko daugiau.
  P.S. Kas iš tiesų pavojingas sitemai, matome iš to kas bandoma padaryti su gerb. Signataru. Kaip žmonės to nesupranta?

 8. Nagi:

  Kaip gaila Kremliaus piktas špicas nebūs prezidentu/ Smūgis žemiau juostos tautiniams bolševikams ir Sąjūdžio kareiviui.

 9. albinas:

  kas pasakys,ar Z. Vaišvila yra įrašytas į kandidatų sąrašą, ar ne? Nieko nebesuprantu. Gal pats Zigmas galėtu atsakyti.

 10. Grybauskaites rėmėju "darbai" Lietuvai:

  Seimo pirmininkė Irena Degutienė turėtų dėkoti likimui – nors visuose archyvo nuotraukose, pasirašant sutartį dėl “Mažeikių naftos” privatizavimo, būtent jai ranką bučiuoja “Wiliams Lietuva” vadovas Rendy Majors, tačiau pati I.Degutienė į teisiamųjų suolą dėl šio privatizavimo nesėdo. Vietoj savęs ji ten pasiuntė ministrus Sigitą Kaktį, Antaną Bartulį ir Rimantą Didžioką. “Mažeikių naftos” privatizavimo byloje I.Degutienė apklausta tik kaip liudininkė. Kaip žinia, minėti ministrai buvo teisiami už tai, kad parafavo ir pasirašė sutartis, kuriomis “Mažeikių naftos” valdytojai “neatsakys už jokius šiai įmonei padarytus nuostolius nepaisant taikytinos teisės ar teisingumo principų”. Tik nusikaltimų senaties terminas išgelbėjo minėtus ministrus nuo kalėjimo.

 11. "Juodieji " konservatotoriu darbai Lietuvai:

  Tam, kad nuslėpti “Mažeikių naftos” aferos nusikaltimus nuo visuomenės, konservatoriu buvo nutarta sutartis su “Williams Lietuva” įslaptinti, ir apie sutarčių turinį visuomenė sužinojo tik 2004 m., kai “Williams” jau buvo pasitraukusi iš Lietuvos.
  Banko Snoras visi reikalai po konservatoriu chuntos 2011-11-16 įvykdyto banko uzgrobimo bei “nacionalizavimo” irgi slepiami nuo visuomenes. Nejaugi ir dabar kubiloidai išvengs baudžiamosios atsakomybes ir nejaugi ju nepasodins i teisiamųjų suolą ??!

 12. Rimantas - SOS !:

  Faceboke ką tik perskaičiau
  LABAI BLOGAS NAUJIENAS
  IR PAGALBOS ŠAUKSMĄ iš Zigmo Vaišvilos rėmėjų puslapio.
  Dalinuosi jį čia :

  REIKALINGA JŪSŲ PAGALBA!

  Mieli šio puslapio gerbėjai, visi laukiantys signataro Zigmo Vaišvilos registravimosi į kandidatus Prezidento rinkimams, laukiantys ir norintys už jį pasirašyti, norintys už jį balsuoti rinkimuose ir tikintys, kad su jo vienintelio kandidatūra galėtume pasipriešinti Lietuvą užvaldžiusios amoralios sisteminės politikos atstovams.
  Jau visą savaitę laukiame gerbiamo Signataro galutinio apsisprendimo dalyvauti Prezidento rinkimuose. Liko savaitė. Didžioji dauguma pretendentų jau visa savaitė sėkmingai renka rėmimo parašus, o mes ir toliau prarandame brangų laiką.

  Yra neoficialių žinių, kad gerbiamas Zigmas PASIRUOŠĘS ATSITRAUKTI… AR MES TO NORIME? AR TOKS MŪSŲ TIKSLAS? PADĖKIME JAM APSISPRĘSTI !

  Šis puslapis- Zigmą Vaišvilą palaikančių ir remiančių žmonių susibūrimo vieta. Todėl labai prašome bendromis jėgomis SUSIVIENYKIME ir KIEKVIENAS PAPRAŠYKIME gerbiamą Signatarą nebedelsti ir apsispręsti dalyvauti rinkiminėje kovoje. Rašykime prašymus, palaikymo, padrąsinimo laiškus į asmeninį jo FB puslapį (tiek viešai, tiek asmeniškai)

  https://www.facebook.com/zigmas.vaisvila

  o taip pat į jo viešąjį – “visuomenės veikėjo” “Zigmas Vaišvila” FB profilį

  Tikėkime, kad dar ne viskas prarasta ir viskas yra mūsų rankose. Nebūkime abejingi sau ir savo ateičiai, savo sprendimams, savo viltims, kurios buvo atsiradusios pastarosiomis savaitėmis, išreikškime palaikymą ir pasitikėjimą gerbiamu Signataru.
  Dėkojame visiems, kurie esate pasiruošę į pagalbą Signatarui.
  ————————————————————

  Gerbiami ALKIEČIAI, rašykime prašymus Vaišvilai- kitaip mes su rinkimais pražuvę…

 13. ugnis:

  GER. LIETUVOS ŽMONĖS – MALDAUJU, PRAŠAU JŪSŲ -Z. VAIŠVILA TAI PASKUTINĖ LIETUVOS VILTIS IR VISŲ LT ŽMONIŲ VILTIS -PRAŠAU ATSIBUSTI TŲ, KURIE NESUPRANTA TO DĖL MŪSŲ ŽINIASKLAIDOS MELAGINGOS POLITIKOS. VALDŽIOS KORIDORIUOSE TYLIAI NUOGĄSTAUJAMA IR LABAI BIJOMA TO, KAD Z.VAIŠVILA NETAPTŲ PREZIDENTU. PACITUOSIU KELIS PREZIDENTŪROS ATSTOVO ŽODŽIUS (SAKO ALGI!! ĮSIVAIZDUOK JEIGU PREZIDENTU TAPTŲ ZIGMAS ??? O JAM ATSAKO !! NESKIESK TO NIEKADA NEBUS, NES TUO JAU BEVEIK PASIRŪPINOM – BET KAIP TU SAKAI, JEIGU TAIP ĮVYKTŲ AŠ SAVO KAILĮ Į AMSTERDAMĄ IŠNEŠČIAU, BET BULVĖM TURIM VADOVAUTI MES?? ) TAI VA, MIELIEJI LT GYVENTOJAI, KAS KALBAMA VALDŽIOS KABINETUOSE: JIE NET MŪSŲ ŽMONĖM NESKAITO! ATSIBUSKITE Ž M O N Ė S !!!! UŽ Z VAIŠVILĄ !!!! TAI PASKUTINĖ LIETUVOS VILTIS !!!

 14. Konservatoriai idealizuoja Degutiene,:

  o si gudri moteriska, moka po savo ,,padorumo” skraiste padaryti ir nepadorius dalykus- Mazeiki naftos finalinis privatizavimas buvo diriguojamas jos. nenukentejo, nes paraso nepadejo! Draustinyje sodybe pasistate su aferomis ir ezero dali uzsitvere. Sūnaus ir banko Snoras aferos , Vyro aferos su dirbtiniu sanariu pirkimais…Paieskokite Vikipedijoje – medziagos per akis. Amerikoje ja Zingeris pristate, kaip tremtiniu seimos atzala. O ji tylejo ir nepasake, kad ne jos seima, bet Deguciu seima buvo isvezta i Sibira ir t.t. Pasake susirinkusiems Lemonte, kad balsavo ,,uz” dviguba pilietybe, tuo tarpu ji tik… susilaike. O ka reiskia susilaikymas? Tas pats kaip ir ,,pries”. Daug ,,svarumo” jos biografijoje, nors vezimu vezk. Todel bet koks kubiloidu partijos nares Degutienės idealizavimas tik parodo pačiu konservatoriu menkuma!

 15. Algirdas:

  Reiketu tik pagarsinti G.Degucio ikiteisminio tyrimo medžiaga laikraštyje
  ir visi galetu paskaityti koks “nukentėjęs ” yra Degutis ir kokiu būdu
  jis apvoge Snoro indelininkus, ir kaip sufalsifikaves tyrimą , prokuroras
  G.Tarasevicius šia byla nutraukė . Galima įvardinti visus bendrininkus,
  kurie padėjo G.Deguciui pavogti 645 tūkst.litu is banko Snoras kreditoriu
  : tai UAB “Novotersa” komercijos direktorius
  Adolfas Reimeris, banko Snoras Vilniaus fil.kreditu skyr.v-ke Laimutė
  Raibiene, fil.direktorius Liudas Masolas, banko vyr.finansininke Jurgita
  Bliumin, banko Paskolų adm.departamento direktore Anzelika Simoneliene,
  “Eversheds Saladzius”advokato padėjėja Vaida Cesnuleviciute ir pats ponas
  Neil Hunter Cooper. Visi jie turi buti patraukti baudžiamojon atsakomybėn
  !!!

 16. ugnis:

  Gerbiamas Signatare Zigmai Vaišvila, jau ne metus girdime kvietimą kovoti už Tiesą, už Tautą, atsikovoti užvaldytą ir parduodamą valstybę, kuris įkvėpė daugelį tautiečių, suteikė vilties realiai prisidėti prie Lietuvos gelbėjimo. Bet tai manoma, jei turėsime galimybę Prezidento rinkimuose balsuoti už Jus, Zigmai Vaišvila, už Jūsų idėjas bei siekius. Šiuo metu mes labai nerimaujame, nes nesulaukiame VRK Jūsų registravimo į kandidatus ir negalime už Jus pasirašyti bei kitaip paremti. Jokio kito pasirinkimo mes neturime. Mes norime patikimo, sąžiningo, teisingo, veiklaus, principingo, nuoseklaus, dirbančio Lietuvai ir tvirto Prezidento. Jei nutiktų taip, kad Jūsų nebus tarp
  kandidatų, deja mes ir vėl lauksime 5 metus ir turėsime stebėti Lietuvos žlugdymą, bet nepabandę ką nors pakeisti…Labai laukiame Jūsų apsisprendimo. Jūsų bendraminčiai

 17. Toto:

  Šiandien dar nėra Z.Vaišvilos elektroninio rėmimo puslapio sąrašuose…..
  Gana indomiai čia gaunasi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė