Daugiausia lėšų 2014 metams paskirta krepšinio federacijai (0)

Sporto remimo fondasKūno kultūros ir sporto rėmimo fondo taryba paskirstė 2014 metų fondo lėšas – 19,6 mln. litų skirta daugiau kaip 300 projektų finansavimui. Per 2013 metus į fondą iš tabako ir alkoholio akcizų bei loterijų surinkta 2,3 mln. litų daugiau nei prieš metus. Šiemet milijonu didesnis krepšelis paskirstytas tokiam pat sporto federacijų skaičiui – 10,4 mln. litų buvo padalinta 65 federacijoms.

Įvertinus pasiekimų ir masiškumo kriterijus, daugiausia lėšų gavo krepšinio federacija – 1,1 mln. litų. Pernai gavusioms po 500 tūkst. litų Lengvosios atletikos, Plaukimo, Šiuolaikinės penkiakovės federacijoms šiemet skirta apie 700 tūkst. litų kiekvienai. Trims federacijoms finansavimas nebuvo skirtas – Kendo asociacija paraiškos į fondą nepateikė, Tradicinio karate asociacija negavo, paaiškėjus, kad jų tarptautinės federacijos nėra WADA sąrašuose, Ledo ritulio federacija jau kuris laikas nevykdo veiklos, todėl jai pagal kriterijus turėję priklausyti apie 140 tūkst. litų iš kitos fondo programos buvo skirti Nacionalinei ledo ritulio lygai.

Papildomai dviems federacijoms – krepšinio ir dviračių sporto – skirta fondo lėšų pasirengti svarbiems renginiams – atitinkamai 637 tūkst. litų pasaulio vyrų krepšinio čempionatui ir 50 tūkst. litų tarptautinėms dviračių lenktynėms, skirtoms Baltijos kelio jubiliejui paminėti.

Paraiškos finansuojamos pagal penkias kryptis. Sporto šakų federacijos finansuojamos pagal didelio sportinio meistriškumo plėtotės kryptį, tačiau tik tos, kurių tarptautinės federacijos pripažįsta pasaulinį Antidopingo kodeksą. Visos federacijos gali kreiptis į fondą dėl kitos krypties – sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimo.

Sporto inventoriaus ir įrangos siekiančioms įsigyti federacijoms, klubams, mokykloms, universitetams skirta daugiau kaip 2 mln. litų. Dar 1,3 mln. litų skirta sporto mokslo ir sporto specialistų rengimo projektams – vienas iš didesnių projektų – tolesnis sporto indėlio į ekonomiką skaičiavimas.

Sporto visiems sąjūdžio plėtotei, t.y. įvairiems klubams ir organizacijoms, skatinančioms gyventojų fizinį aktyvumą, skirta 2 mln. litų. Beveik 790 tūkst. litų paskirstyta pagal sporto bazių priežiūros ir statybos plėtotės kryptį – vidurinėms, aukštosioms, sporto mokykloms, savivaldybėms.

Fondo lėšų naudojimo sutartys bus pasirašomos per du mėnesius nuo fondo tarybos sprendimo paskelbimo.

Fondui pateiktas paraiškas vertina ekspertai. Sprendimus kolegialiai priima Taryba, kurios atnaujintą sudėtį  pernai vasarą patvirtino Vyriausybė: pirmininkas – Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis,  nariai – Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos pirmininkas Albinas Grabnickas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas Romualdas Bakutis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto narys, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.

Pagal Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymą fondo (valstybės biudžeto) lėšas sudaro 1 proc. lėšų už alkoholinius gėrimus ir tabaką ir 10 proc. iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė