Vokietijoje įteikta „Vasario 16-osios“ vardo stipendija (0)

Vasario 16-osios vardo stipendija iš švietimo mokslo ministro D.Pavalkio ir Gimnazijos direktorės dr. B.Narkevičienės rankų

Vasario 16-osios vardo stipendija iš švietimo mokslo ministro D.Pavalkio ir Gimnazijos direktorės dr. B.Narkevičienės rankų

Garbingą Vasario 16-osios vardą turinčioje Vasario 16-osios gimnazijoje Valstybės šventė minima du kartus: tą pačią dieną kaip ir Lietuvoje bei savaite vėliau, nes renginyje dalyvauja iš Lietuvos atvykę garbūs svečiai.

Bendrame Gimnazijos ir Vokietijos lietuvių bendruomenės renginyje dalyvavo ir Vasario 16-osios gimnaziją aplankė LR švietimo ir mokslo ministras profesorius Dainius Pavalkis. Jis susitiko su Gimnazijos darbuotojais, apžiūrėjo mokyklos edukacines erdves, pasveikino Nacionalinio diktanto konkurso dalyvius, akademinėje minėjimo dalyje skaitė pranešimą pabrėždamas Gimnazijos indėlį saugant ir išplėtojant lietuvybę pasaulyje. Ministras sakė, jog „čia matau išskirtinę lietuvybę – įsisąmonintą, tikrą, natūralią“.

Iškilmingo minėjimo metu buvo apdovanota „Vasario 16-osios“ vardo stipendijos laureatė. Paskatinimas skiriamas gimnazistui už išskirtinį indėlį garsinant mokyklos vardą, už labai gerą mokymąsi bei aktyvią visuomeninę veiklą. Stipendijos steigėja – Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, Gimnazijos Kuratorijos narė ponia Jūratė Caspersen. Kandidatūras mecenatės stipendijai gauti teikė Gimnazijos mokytojai, būrelių ir klasių vadovai. Iš aštuonių kandidatų komisijos nariai išrinko vieną, verčiausią stipendininko titulo. Šiais metais stipendijos laureate tapo 12 klasės gimnazistė Saiva Krievinia.

Saiva Krievinia gimė Marijampolėje, mokėsi Vilniuje. 2010 m. su tėvais atvyko į Vokietiją, nuo tada ir mokosi Gimnazijoje. Mergina yra viena iš geriausiai klasėje besimokančių mokinių, keletą metų buvo mergaičių bendrabučio seniūnės pavaduotoja, dabar – seniūnė. Ji aktyviai dalyvauja neformaliojo ugdymo būreliuose: dailės, choro, tautinių šokių, globėjų (teikia pagalbą jaunesniųjų klasių mokiniams), Gurmanų klubo, bendrabučio radijo, dalyvauja įvairiuose projektuose, inicijuoja akcijas, prevencinėmis ir mokinių kūrybiškumą ugdančiomis temomis, padeda organizuoti Gimnazijos renginius. Dalyvauja įvairiuose konkursuose, yra jų prizininkė.

Gimnazijos mokytojai širdingai dėkoja savo ugdytiniams, garsinantiems Vasario 16-osios gimnazijos ir Lietuvos vardą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė