Seime įvyko apskritojo stalo diskusija-seminaras skirtas Ukrainai (tiesioginė transliacija, video) (1)

Rytas Kupčinskas | Alkas.lt nuotr.

Rytas Kupčinskas | Alkas.lt nuotr.

Vasario 27 d. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) įvyko apskritojo stalo diskusija-seminaras „Ukrainos kelias – naujas vektorius Europoje“.

Renginį vedė Seimo narys Rytas Kupčinskas ir buvęs Seimo narys Gintaras Songaila.

Tiesioginę seminaro transliaciją žiūrėti buvo galima ČIA.

Apskritojo stalo diskusijos-seminaro programa

12 val. renginio įžanginis žodis.
12.05 val. „Politinė krizė Ukrainoje – sureguliavimo galimybės“ Viačeslavas Kirilenka (Vyacheslav Kirilenko), Ukrainos Aukščiausiosios Tarybos narys.
12.20 val. „Tarptautinės bendruomenės reakcija į Ukrainos įvykius“ Vladimiras Uhrizka (Vladimir Uhrizko), buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras.
12.35 val. „Ukrainos kelias į laisvę – kas padėtų?“ Stepanas Braciunas (Stepan Bratsiun), Ukrainos Nacionalistų kongreso pirmininkas.
12.50 val. „Revoliucija Ukrainoje – iššūkis Europai ir Baltarusijos paralelės“ Siarhejus Vysockis (Siarhei Vysotski), Baltarusijos „Laisvės“ partijos vadovas.
13.05 val. „Baltijos–Juodosios jūros vektorius – dabar ir prieš dvidešimt metų“ Gintaras Songaila, buvęs Seimo narys.
13.20 val. „Postsovietinės strategijos kovoje prieš demokratiją“ Edvinas Šnorė (Edvīns Šnore), Latvijos Saeimos narys, garsaus filmo „Sovietų pasaka“ (angl. „The Soviet story“) autorius.
13.35 val. „Ukrainos Maidanas – piliečių dalyvavimas valstybės gyvenime“ Alvydas Medalinskas, buvęs Seimo narys, politikos analitikas.
14.50–15.30 val. diskusijos.

Norintys dalyvauti ir gauti daugiau žinių gali susisiekti su Gintaru Songaila tel. 8 650 70 601, el. p. gsongaila@gmail.com

Žiūrėkite diskusijos-seminaro tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (netrukus bus paskelbtas):

httpv://youtu.be/kaRnclBjOgk

Renginio dalyviai priėmė viešą pareiškimą dėl paramos Ukrainai.

Dokumento tekstas:

„Lietuvos Respublikos Seime vykusio tarptautinio apskritojo stalo „Ukrainos kelias. Naujas Europos vektorius“

VIEŠAS PAREIŠKIMAS DĖL PARAMOS UKRAINAI

2014-02-27

Apskritojo stalo dalyviai,

išklausę Ukrainos atstovų informaciją bei Lietuvos, Latvijos ir kitų šalių politikos apžvalgininkų pranešimus apie demokratines permainas Ukrainoje, apie dabartines problemas ir pavojus,

p a r e i š k i a:

1. Tarptautinė bendruomenė turėtų griežčiau įvertinti Rusijos institucijų paramą politinėms ir militarizuotoms jėgoms, kurios kėsinasi į Ukrainos teritorinį vientisumą Kryme ir kitur, užkirsti kelią Rusijos kariniam kišimuisi į Ukrainos vidaus reikalus. 1994 m. daugiašalėje sutartyje, kuri vadinama „Budapešto memorandumu“, Rusija kartu su JAV įsipareigojo gerbti Ukrainos sienų neliečiamybę, jos teritorinį vientisumą. Dabartinė Rusijos politika Ukrainos atžvilgiu laužo Rusijos tarptautinius įsipareigojimus ir kelia grėsmę Ukrainos nacionaliniam saugumui bei stabilumui.

2. Europos Sąjungos šalys turėtų aktyviau remti demokratines permainas Ukrainoje. Europos Sąjunga kartu su Ukrainos valstybinėmis institucijomis turėtų parengti ir įgyvendinti Ukrainos piliečių informavimo apie Europos Sąjungą programą, ypač atkreipiant dėmesį į rytines bei pietines Ukrainos sritis, prieš kurias Rusijos informacinėje erdvėje yra vykdoma dezinformavimo kampanija.

3. Europos Sąjungos šalys turėtų remti Ukrainos valstybinių institucijų siekius užtikrinti skaidrumą ir demokratinius standartus šiuose Ukrainos Respublikos Prezidento rinkimuose, plėtoti demokratines piliečių dalyvavimo valstybės gyvenime tradicijas.

4. Europos Sąjungos šalys narės bei kitos demokratinės pasaulio šalys turėtų tęsti konkrečią humanitarinę, medicininę, psichologinę ir kitą pagalbą Ukrainos piliečiams, patyrusiems terorą bei smurtą.

5. Sankcijos Ukrainos politikams ir pareigūnams, prisidėjusiems prie smurtinių veiksmų prieš Ukrainos piliečius, turėtų apimti ir jų sąskaitų demokratinių šalių bankuose užšaldymą. Būtina užtikrinti veiksmingą šių politikų ir pareigūnų tarptautinę paiešką, juolab, kad turima duomenų, kad kai kurie asmenys, atsakingi už smurtinius veiksmus, galėjo pasitraukti ne tik į Rusiją ar Baltarusiją, bet ir į Šengeno šalių erdvę.

6. Ilgalaikė parama demokratiniams procesams visoje erdvėje nuo Baltijos iki Juodosios jūros turėtų strategiškai apimti šio regiono šalių ir tautų tikrosios istorijos bei kultūros puoselėjimą, prisidedant prie nacionalinių kultūrų bei nacionalinės savimonės plėtros, o taip pat prie geresnio jų pažinimo visoje Europoje.

Apskritojo stalo dalyvių vardu –

Rytas Kupčinskas, Gintaras Songaila

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė