R.Jasiulionio įspūdžiai: aprūkęs Maidano laisvės kvapas (video) (5)

O.Voždajevios nuotr.

O.Voždajevios nuotr.

Prieš parą iš Kijevo grįžęs „Žinių radijo“ korespondentas Ridas Jasiulionis sako, kad ten jam neteko sutikti žmonių, kurie nepalaikytų Maidano judėjimo. Net įsėdus į taksi, kuriame grojo „Russkoje Radio“, ir buvo galima spėti, kad vairuotojas turės prorusiškas pažiūras, šis nurodė remiantis Maidaną. „Jis (vairuotojas – red.) sako: kaip bebūtų, taip, kaip buvo, jau niekada nebebus. Gaila žuvusių vaikinų, o V. Janukovyčiui, sako jis, galima padėkoti, kad jis suvienijo tautą“, – laidoje „Prie pietų stalo“ ketvirtadienį kalbėjo R. Jasiulionis.

Pasak jo, Maidano žmonės, nors ir džiaugiasi skaudžia, nes daug gyvybių kainavusia, pergale, bet yra pavargę ir išsekę. „Ypač tai buvo matyti sekmadienį Maidane. Ten dar buvo likę kovotojų su aprūkusiais veidais. Nuo tų degančių padangų jie buvo suodini ir kurį laiką taip vaikščiojo. Jie visi ir kvepia tais suodžiais, ir jų akyse tas pergalės palengvėjimas nedega. Jie dar vaikšto kovose“, – kalbėjo R. Jasiulionis.

Žurnalisto teigimu, išvažiavusi Lietuvos medikų misija Kijeve, nors ir pasibaigus susirėmimams, yra reikalinga, ypač teikiant psichologinę pagalbą.  „Jų priešas dingo. Per naktį Kijeve neliko milicijos, visi pabėgo, jie nebedirba savo darbo. Kadangi Samooboronos (Savigynos štabo – red.) buvo tokia struktūra, 40 šimtinių, kuri laikėsi užiminėdama aplinkinius pastatus, ir jie (kovotojai – red.) dar nori toliau veržtis į pastatus, o juose jau nieko nebėra. Tai Maidano komendantas (Andrijus Porubijus – red.), aišku, juos suvaldė. Bet psichologiškai jiems labai sunku, ir ta lietuvių misija yra labai svarbi.“

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą žiūrėkite ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė