Prezidentė susitiko su buvusiu Lenkijos vadovu Aleksandru Kvasnievskiu (video) (0)

A.Kvasnevskis ir D.Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

A.Kvasnevskis ir D.Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Vasario 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su buvusiu Lenkijos Prezidentu Aleksandru Kvasnievskiu (Aleksander Kwaśniewski).

Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir Lenkijos dvišalį bendradarbiavimą, praėjusių metų lapkritį įvykusio Vilniaus viršūnių susitikimo rezultatus. Taip pat aptarta padėtis Ukrainoje.

Valstybės vadovė pabrėžė, jog šiuo metu svarbiausia išlaikyti Ukrainos vienybę ir teritorinį vientisumą. Prezidentė taip pat pažymėjo, jog sudarius naująja koalicinę vyriausybę reikia nedelsiant įgyvendinti šalies ir žmonių gerovei būtinas reformas.

Šalies vadovės teigimu, tarptautinė bendruomenė turi padėti Ukrainai spręsti susidariusią sudėtingą finansinę situaciją. Naujosios šios šalies koalicinės vyriausybės uždavinys surengti laisvus ir demokratiškus Prezidento rinkimus.

Aptariant dvišalį bendradarbiavimą, Prezidentė pažymėjo, jog Lietuva ir Lenkija sėkmingai bendradarbiauja energetinės integracijos srityje.

Kitų metų pabaigoje bus užbaigta statyti „LitPol Link“ elektros jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, kuri sujungs Baltijos valstybes su kontinentinės Europos elektros tinklais. Atvėrus kelią elektros energijos mainams tarp Lenkijos ir Šiaurės Europos elektros rinkos „Nord Pool Spot”, kuriai priklauso Lietuva, padidės regiono energetinės saugumas. Taip pat Lietuvos ir Lenkijos dujotiekių jungtis (GIPL) yra įtraukta į Europos strateginių projektų sąrašą. Įgyvendinus šį projektą Klaipėdoje statomas suskystintų gamtinių dujų terminalas galės būti naudojamas ir dujų importui į Lenkiją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė