Įtempta padėtis Kryme – paskelbtas referendumas (video) (0)

Liga.net nuotr.

Liga.net nuotr.

Šiąnakt, vasario 27 dieną, ginkluoti, nenustatytos tapatybės asmenys, užėmė Krymo autonominės respublikos Aukščiausios Rados ir Ministrų Tarybos pastatą Simferopolyje.

Pranešama, kad užpuolikai ant pastatų iškėlė Rusijos vėliavą, iš pastatų išvedė ten buvusius darbuotojus, prieš juos nenaudojo prievartos.

Laikinasis Ukrainos Vidaus reikalų ministras pranešė, kad pastatas yra tikrai užimtas ir ant kojų sukeltos visos saugumo pajėgos. Miesto dalis, kur yra Aukščiausioji Rada yra atskirta milicijos ir neleidžiamas nei transporto, nei pėsčiųjų judėjimas. Taip pat draudžia fotografuoti.

Ukrainos Ministrų tarybos pirmininkas Anatolijus Mogiliovas patvirtino, kad šiuo metu vyksta derybos tarp ginkluotų užpuolikų ir valdžios atstovų.

Iškelta Rusijos ir Krymo vėliavos ant abiejų pastatų

Iškelta Rusijos ir Krymo vėliavos ant abiejų pastatų

A.Mogiliovas pranešė, kad užpuolikai neiškėlė jokių reikalavimų, nes, pasak jų, jiems nesuteikti įgaliojimai vykdyti derybas su Krymo valdžia.

Pasak liudininku Krymo Aukščiausiąją Radą užėmę asmenys yra gerai ginkluoti profesionalai veikę pagal iš anksto parengtą scenarijų. Pranešama, kad iš pradžių į Rados pastatą įsiveržė apie 30 žmonių. Po to prie pastato privažiavo autobusas atvežęs dar apie 30 asmenų su automatais „Kalašnikov“ ir dideliu kiekiu amunicijos.

Pildoma:

20:30 val. Kai kuriuos kelius į Krymo pusiasalį kontroliuoja ginkluoti asmenys. Vieni iš jų vilki „Berkut“ milicijos aprangą. Jų žodžiais, saugomas Krymas nuo „fašistų“ ir parodoma, kad tai jau Rusijos dalis.

httpv://youtu.be/2xlPEHZhzkQ

19:40 val. Krymo parlamentas, po to kai atstatydino Ministrų tarybos pirmininką A.Mogiliovą, išrinko naują Krymo premjerą Sergejų Aksenovą.

18:20 val. naujienų tarnyba ITAR-TASS praneša apie rytoj rengiamą V.Janukovyčiaus spaudos konferenciją Rostovo prie Dono mieste Rusijoje. Ji turėtų įvykti 15 val. Lietuvos laiku kol kas dar neskelbiamoje vietoje.

17:50 val. Krymo Aukščiausioji Rada nubalsavo už tai, kad būtų rengiamas referendumas dėl Krymo autonomijos didesnio savarankiškumo. Apie tai pranešė Rados atstovė O.Sulnikova. Referendumą planuojama surengti per prezidento rinkimus gegužės 25 dieną. Žurnalistai ir pašaliniai į Rados salę neįleidžiami.

17:40 val. Rusijos Užsienio reikalų ministerija skelbia Ukrainos prezidentu V.Janukovyčių ir nepripažįsta vasario 21 dienos susitarimo tarp opozicijos ir Janukovyčiaus, nes protestuotojai neišpildė sąlygų.

17:00 val. Keletas asmenų prie Krymo sostinės merijos pakeitė Ukrainos vėliavą į Rusijos.

Liudininko nuor.

Liudininko nuor.

16:24 val. Turkija palaiko Ukrainos teritorinį vientisumą, sako šalies Užsienio reikalų ministras Achmetas Davitogku.

15:00 val. Rusijos Užsienio reikalų ministerija patikino Ukrainą, esą Rusija laikysis sutarčių su Ukraina, apibrėžiančių jos Juodosios jūros laivynų buvimą Kryme.

14:55 val. Rusijos karinės jūrų pajėgos pradėjo iš anksto neskelbtas karines pratybas Barenco ir Baltijos jūroje.

14:45 val. Prie ginkluotų užpuolikų užgrobtos Krymo Rados renkasi prorusiškai nusiteikę aktyvistai. Skanduojama: „Simferopolis! Rusija!“ Aikštėje prie Rados  susirinko apie 2000 demonstrantų.

14:35 val. Patvirtinta Ukrainos koalicinės vyriausybės sudėtis: premjeru paskirtas – Arsenijus Jaceniukas. Jis pažadėjo vesti šalį eurointegracijos keliu. Aukščiausios Rados pirmininkas, laikinai einantis valstybės vadovo pareigas Oleksandras Turčynovas paskelbė apie koalicijos „Europinis pasirinkimas“ Aukščiausioje Radoje suformavimą. Šią koaliciją sudarė 250 deputatų iš  frakcijų „Batkivščyna“ („Tėvynė“), „Svoboda“ („Laisvė“), UDAR („Smūgis“), bei grupių „Suvereni europietiška Ukraina“, „Ekonominis vystymasis“  ir kiti deputatai.

14:20 val. Prie Krymo Aukščiausiosios Rados susirinko mažiausiai 2000 protestuotojų. Skanduojama „Rusija“, „Simferopolis“, matomos Rusijos ir Krymo vėliavos.

O.Kriučkovo nuotr.

O.Kriučkovo nuotr.

13:50 val. Užgrobėjų kontroliuojamos Krymo Aukščiausiosios Rados prezidiumas inicijuoja referendumą dėl Krymo autonomijos statuso ir jos įgaliojimų išplėtimo.

13:40 val. NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmusenas išreiškė susirūpinimą dėl įvykių Kryme ir paragino Rusiją nesiimti jokių veiksmų, kurie galėtų padidinti įtampą ar kelti nesusipratimus.

13:00 val. Į Krymo autonomijos Aukščiausią Radą renkasi deputatai. Numatoma pradėti sesija 14 val. Nežinoma kokie klausimai bus nagrinėjami, bet, nepatvirtintais duomenimis, pastatų užėmėjai gali reikalauti paskelbti referendumą dėl Krymo nepriklausomybės.

12:30 val. Viktoras Janukovyčius išplatino pareiškimą, kuriame pranešė ir toliau laikantis save Ukrainos vadovu, bei paprašė Rusiją apsaugoti jį nuo šalyje valdžią užgrobusių „ekstremistų“ veiksmų.

Jo teigimu, Ukrainos Aukščiausiosios Rados priimti sprendimai yra neteisėti.

12:20 val. Nukentėjusiųjų per vasario 26 dieną vykusį mitingą prie Krymo autonomijos parlamento ir vyriausybės pastatų padaugėjo iki 35 žmonių, du žmonės žuvo, ketvirtadienį pranešė autonomijos Sveikatos apsaus ministerija

12:14 val. Pasirodžius informacijai apie neramumus Ukrainos Krymo regione, administracinių pastatų užėmimą ir šio regiono apylinkėse telkiamas kompleksines Rusijos karines pajėgas, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis paragino Lietuvos Respublikos vadovybę nutraukti tarptautinę tylą ir, pasinaudojant laikinu pirmininkavimu Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai (JTST), nedelsiant inicijuoti neeilinį JTST posėdį karinei agresijai Kryme išvengti.

„Nuo greitos ir adekvačios Vakarų bendruomenės reakcijos į didelį susirūpinimą keliančius Rusijos veiksmus bei eskaluojamus neramumus Kryme gali priklausyti tolesnis Ukrainos valstybės ir demokratiją bei Europą pasirinkusios ukrainiečių tautos likimas. Lietuva negalės sau atleisti, jei dabar pat nesiims visų priemonių Ukrainos teritoriniam vientisumui apsaugoti“, – teigė A. Ažubalis.

12:10 val. Prorusiškai nusiteikusių mitinguotojų būrys priartėjo šalia Rados. Čia milicijos pajėgos yra menkos, tačiau kol kas jie sustojo ir skelbia savo reikalavimus. Minia šaukia „Rusija, Rusija“. Susirinkusieji V.Janukovyčių laiko tikruoju Ukrainos prezidentu, Kijevo valdžios nepripažįsta.

11:50 val. Ukrainos URM iškvietė Rusijos pasiuntinį Kijeve Andrejų Vorobjovą, pareikalavo nedelsiant surengti konsultacijas su Maskva ir įteikė notą, kurioje reikalaujama, kad Kryme veikiančios Rusijos jūrų pajėgų bazės kariai liktų bazės teritorijoje.

11:40 val. Esu susirūpinęs dėl įvykių Kryme. Raginu Rusiją nesiimti jokių veiksmų, kurie gali padidinti įtampą ar sukelti nesusipratimą“, – „Twitter“ pareiškė Šiaurės Atlanto karinio aljanso vadovas Andersas Foghas Rasmusenas.

11:30 val. A.Mogiliovas pranešė, kad pastatuose įsikūrė apie šimtas slaviškos išvaizdos ginkluotų asmenų. Su jais deramasi dėl galimybės surengti planuotą Rados sesiją.

11:15 val. Netoli Simferopolio yra pasirengusių pajudėti Rusijos karinių pajėgų šarvuočių. Jų parengtis grindžiama kariuomenės savisauga. Laikinasis Ukrainos prezidentas pareiškė, kad Rusijos karinių pajėgų judėjimas už numatytos teritorijos bus laikoma, kaip karine agresija.

Ukrainos teisėsaugos struktūros ruošiasi užkirsti kelią šarvuočiams įvažiuoti į miestą.

Užimta Krymo Rada

Užimta Krymo Rada

11:00 val. Krymo prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl šios nakties įvykių. Byla iškelta pagal BK straipsnį „Teroristinis aktas“.

10:20 val. Simferopolyje paskelbta nedarbo diena, gyventojams nerekomenduojama artintis prie užimtų pastatų, išlaikyti ramybę, nesiimti savarankiškų veiksmų.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė