Pasaka apie Žalgirio mūšį – lėlių teatro scenoje (0)

Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyjeKovo 1 d., šeštadienį, 12 val. Kauno valstybinis lėlių teatras pakvies į savo pirmąją šių metų ir paskutinę 56-o sezono premjerą teatro didžiojoje scenoje – muzikinį spektaklį pagal Liudviko Jakimavičiaus pasaką „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“.

Spektaklį kūrė režisierė Agnė Sunklodaitė, dailininkė Giedrė Brazytė, kompozitorius Deividas Gnedinas, jame vaidina ir lėles bei objektus valdo aktoriai Mindaugas Ancevičius, Mindaugas Černiauskas, Laima Rupšytė, Indrė Taločkaitė, Andrius Žiurauskas.

Populiaraus poeto ir dramaturgo Liudviko Jakimavičiaus knyga vaikams „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ buvo išleista prieš tris metus, ir išsyk sužadino tiek skaitytojų, tiek specialistų susidomėjimą. Buvo diskutuojama, ar tas „raktas“, kurį pasirinko knygos kūrėjas, perpasakodamas vaikams Žalgirio mūšio istoriją ir jo peripetijas per žaismingą pasakišką žmonių ir vabzdžių pasaulį, yra tinkamas, mokant ir auklėjant jaunąją kartą.

Tačiau toks linksmas ir išradingas pasakojimo stilius pasirodė esąs ypač organiškas vaikų teatre, ir būtent lėlių teatre, kur net ir itin neįtikėtini stebuklai bei deriniai tampa gyvi, akivaizdūs ir suprantami vaikų publikai.
Spektaklio režisierė ir inscenizacijos autorė A. Sunklodaitė perkelia L. Jakimavičiaus pasakos personažus į dekoraciją, vaizduojančią lėlių teatro dirbtuvę, kur tarp įvairių teatrinių daiktų ir instrumentų prie varstoto karaliauja teatro meistras vardu Aloizas Žiogas. Įkvėptas krepšinio komandos „Žalgiris“ pergalių, jis įsijaučia į savo vaizduotės pasaulį, kuriame iš parankinių daiktų sukuria ir išgyvena fantastišką pasakišką istoriją apie Žalgirio mūšį, ir… žiogus, kurie neva buvo padėję Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vytautui nugalėti „kryžiokų“ armiją…

 „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ | kur.lt nuotr.

„Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ | kur.lt nuotr.

Patyrusi aktorė ir režisierė A. Sunklodaitė pirmąkart kuria lėlių teatre, prieš tai 2010 m. Kauno dramos teatre ji sėkmingai režisavo spektaklį vaikams „Kiškis pabėgėlis“ pagal L. Jakimavičiaus kūrinį vaikams „Lapė ir kaliošai“. Taip pat ji yra stačiusi spektaklius Keistuolių, Vilniaus mažajame teatre, ir, būdama Keistuolių teatro aktorė, jo scenoje sukūrė daug ryškių vaidmenų. Kartu su ja ne viename jos režisuotame spektaklyje yra sėkmingai bendradarbiavęs jaunas kompozitorius Deividas Gnedinas. Spektaklio „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ dailininkė Giedrė Brazytė yra taip pat patyrusi kūrėja, dirbusi lėlių teatruose Lietuvoje ir užsienyje, šiame sezone Kauno lėlių teatre ji sukūrė lėles ir scenografiją spektakliui „Čipolino nuotykiai“.

Naujasis kauniečių spektaklis skiriamas vaikams nuo šešerių metų amžiaus. Tačiau kūrėjai įsitikinę, kad jis bus įdomus ir suaugusiesiems, atlydėjusiems savo vaikus į lėlių teatrą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė