Klaipėda per Užgavėnes ūš kaip avilys! (0)

etnocentras.lt nuotr.

etnocentras.lt nuotr.

Kovo 2 d., sekmadienį, 12.30 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į didelę, pilną juoko, linksmybių Užgavėnių šventę. Visi miestiečiai ir miesto svečiai laukiami žiemos palydose – savo juoku išbaidyti piktumus,  o sukeltu triukšmu kviesti pavasarį sugrįžti į Klaipėdos miestą. Juk sako „Gerai užsigavėsi – bėdų neturėsi“.

12.30 val. nuo paminklo „Arka“ (Tiltų g. pab., H. Manto pr.) persirengėlių eisena su Užgavėnių kovai besiruošiančiais Lašininiu ir Kanapiniu priekyje judės link Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei Meno kiemų. Eisenoje  netrūks ir bedančių, ir kreivadančių – bus taip baisu, kad apsidenk maišu.

Senamiesčio kiemeliai prisipildys šurmulingos ir geros nuotaikos, o taip pat tradicinių Užgavėnių patiekalų (šiupinio, blynų, kopūstų) kvapų. Aštrialiežuvis Žydas pats muš, pats rėks ir kvies įsitraukti į šventę. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemuose netrūks smagių, įdomių ir žaismingų veiklų, kuriose bus galima išmėginti jėgas ir sumanumą. Drauge dainuoti ir šokti kvies folkloro ansambliai: „Kuršių ainiai“, „Alka“, „Vorusnėlė“, „Alkiukai“, „Kuršiukai“, Jaunimo folkloro kolektyvas. Tradicinėmis slavų pavasario dainomis ir šokiais džiugins Klaipėdos „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos folkloro studija „Veretionce“ ir folkloro ansamblis „Vėčiora“. Dar didesnio šurmulio įlies Klaipėdos kapelija „Mingė“ bei nesusitaikantys Lašininis ir Kanapinis.

Užgavėnių diena nepaprasta –  pagal šios dienos orus spėjo, koks bus pavasaris, vasara, kokio derliaus galima laukti. Taip pat žmonės burdavosi norėdami sužinoti kas laukia tais metais. Tad ir šventėje Klaipėdos „Vitės“ pagrindinės mokyklos Teatro būrelio moksleiviai spės šventės dalyvių ateitį. Po kaukėmis pasislėpę šunybes krės Klaipėdos universiteto, Klaipėdos valstybinės kolegijos ERASMUS ir LCC tarptautinio universiteto studentai.

Meno kiemas ūš kaip avilys, nes jame taip pat nepritrūks šventinio dūkimo.  Užėję į Meno kiemo dirbtuves „Lyčynų pabriks“  sutiksite tautodailininką, kaukių drožėją Saulių Tamulį, kuris garsėja ne tik Žemaitijoje, bet yra ir 2011 m. respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ vienas iš prizininkų. Meistro kaukėmis galėsite ne tik pasigrožėti, bet ir pamatyti kaip tautodailininkas jas kuria.

Tik šią dieną veiks foto studija „Dėdeli veizuolaa, dontis kap varguonaa“ ir nepaprastas stendas „Užgavėnių svita“ prie kurio galėsite įsiamžinti su šventės personažais. Taip pat veiks išskirtinai šiai dienai atidaroma kaukių parduotuvėlė „Lervų ceks“, kurioje apsilankę galėsite smarkiai pakeisti savo įvaizdį. Šiuos staigius pokyčius įvairiomis technikomis įamžins ir improvizuotą fotografiją sukurs dailininkų iniciatyva „Gyvas piešimas“.

Varydami žiemą iš kiemo šventės dalyviai sudegins Morę su žiemos negandomis, niūrumu ir lauks greičiau ateinant šviesaus, atgimstančio pavasario.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė