D.Grybauskaitė: „Gazprom“ pasiūlymai neatitinka Lietuvos ir jos žmonių interesų (video) (30)

D.Grybauskaitė ir A.Butkevičius | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

D.Grybauskaitė ir A.Butkevičius | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Vasario 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Susitikime Ministras Pirmininkas informavo Prezidentę apie Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ raštiškus pasiūlymus dėl dujų kainų Lietuvai.

Prezidentės teigimu, raštiškas „Gazprom” pasiūlymas neatitinka to, kas deklaruojama žodžiu ir nesiūlo nieko naujo. Pasak jos, „Gazprom“ dujų bendrovės pasiūlymai yra netikslūs, vienpusiški ir neatitinka Lietuvos ir jos žmonių interesų.

„Mums yra svarbu kalbėti su visais tiekėjais, mes tikrai neignoruojame nė vieno tiekėjo siūlomų galimybių. Tačiau turint galvoje dabartines Lietuvos pozicijas – mūsų ieškinį prieš „Gazprom“ arbitraže ir statomą suskystintų gamtinių dujų terminalą, mes negalime priimti nenaudingų Lietuvai sąlygų. Lietuva yra pasirengusi deryboms, tačiau sutiksime tik su tokiomis sąlygomis, kurios bus naudingos mūsų valstybei ir žmonėms“, – sakė Prezidentė.

Lietuva yra pateikusi Stokholmo arbitražui per 4 mlrd. litų ieškinį dujų monopolininkei „Gazprom“ dėl neteisingai taikomų dujų kainų nuo 2004 m. Taip pat Lietuvos iniciatyva Europos Komisija vykdo antimonopolinės veiklos tyrimą prieš „Gazprom“ Europoje. Sprendimas turi būti priimtas artimiausiu metu. Europos Komisijos išvada turėtų dar labiau sustiprinti Lietuvos derybines pozicijas.

Prezidentės ir Ministro Pirmininko pasisakymas žiniasklaidai dėl „Gazprom“:

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė