Tautininkų sąjunga vietų Europos parlamente sieks kartu su visuomenininkais (37)

Gintaras Songaila ir Julius Panka | Alkas.lt J.Vaiškūno nuotr.

Gintaras Songaila ir Julius Panka | Alkas.lt J.Vaiškūno nuotr.

Vasario 23-ą dieną Tautininkų Sąjungos (TS) Taryba susirinkus į savo posėdį, paskelbė bendrą Tautininkų Sąjungos ir visuomenininkų sąrašą Europos parlamento (EP) rinkimams.

Sąraše dalyvauja ne tik Tautininkų Sąjungos nariai, bet ir didelė dalis nepartinių visuomenės veikėjų, įvairių pilietinių organizacijų narių.

Tautininkų Sąjunga, eidama į EP rinkimus, deklaruoja siekį kurti stiprią tautinių valstybių Europą, kurioje kiekvienos narės-valstybės balsas būtų vienodai girdimas ir vertinamas.

„Einame į Europos Parlamento rinkimus siekdami ten atstovauti lietuvių Tautą ir jos vertybes. Kiekvienas kandidatas įsipareigoja tapęs europarlamentaru ne mažiau kaip pusę savo atlyginimo skirti visuomeninei, pilietinei, tautinei veiklai skatinti.  Mūsų šūkis: „Už lietuvišką Lietuvą europietiškoje Europoje!“ – po TS Tarybos posėdžio sakė TS pirmininkas Julius Panka.

Bendras Tautininkų Sąjungos ir visuomenininkų sąrašas Europarlamento rinkimams:

1. Julius Panka, Tautininkų Sąjungos pirmininkas, istorikas, visuomenininkas.
2. Gintaras Songaila, Tautininkų Sąjungos Strateginio komiteto pirmininkas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, buvęs Seimo narys, medikas, žurnalistas.
3. Vytautas Rubavičius, visuomenininkas, poetas, publicistas, kultūros kritikas, vertėjas.
4. Audrius Rudys, Ekonomikos mokslų daktaras, Nepriklausomybės akto signataras, Tautininkų Sąjungos Tarybos narys.
5. Marius Kundrotas, Tautininkų Sąjungos vicepirmininkas, istorikas, politologas.
6. Petras Kleinaitis, visuomenininkas, Žygaičių bendruomenės atstovas.
7. Ričardas Garuolis, ekonomistas, Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas, Tautininkų Sąjungos Tarybos narys.
8. Nijolė Balčiūnienė, visuomenininkė, Lietuvos Sąjūdžio tarybos narė, “Vilnijos” draugijos narė, kraštotyrininkė.
9. Rimantas Braziulis, visuomenininkas, Lietuvos Žaliųjų judėjimo (LŽJ) pirmininkas, gamtosaugininkas.
10. Kazimieras Uoka, Nepriklausomybės akto signataras, buvęs Seimo narys, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys.
11. Tomas Baranauskas, istorikas, publicistas, Lietuvos Sąjūdžio tarybos narys.
12. Audrius Nakas, aktorius, visuomenininkas, Ekspertai.eu portalo redaktorius.
13. Jonas Vaiškūnas, Lietuvos etnoastronomas, fizikas, muziejininkas, Etninės kultūros globos tarybos narys, portalo Alkas.lt redaktorius, Tautininkų Sąjungos Tarybos narys.
14. Arūnas Eigirdas, sociologas, visuomenininkas, Tautininkų Sąjungos Tarybos narys.
15. Eglė Mirončikienė, psichologė, publicistė, visuomenininkė, Lietuvos fronto bičiulių sambūrio narė.
16. Kipras Valentinavičius, visuomenininkas, programuotojas, Tautos referendumo iniciatyvinės grupės narys.
17. Vilma Čekutienė, pedagogė, visuomenininkė, Tautininkų Sąjungos vicepirmininkė.
18. Alvydas Butkus, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, filologas, asociacijos „Lietuvos-Latvijos forumas“ pirmininkas.
19. Darius Komka, teisininkas, Tautininkų Sąjungos Tarybos narys.
20. Andrius Šimas, energetikas, verslininkas, Tautininkų Sąjungos Tarybos narys.
21. Alfonsas Lupeikis, visuomenininkas, Tautininkų Sąjungos vicepirmininkas.
22. Reimundas Varapickas, pedagogas, visuomenininkas, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narys.

EP rinkimai vyks gegužės 25 dieną. Lietuva rinks 11 europarlamentarų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

37 komentarai

 1. Už Vaišvilą:

  Visus tautiečius, norinčius paremti Z.Vaišvilos rinkimų politinę kampaniją įstatymo nustatyta tvarka, kviečiame aukoti pervedimu į jo rinkimų sąskaitą: LT777290000000141615, AB “Citadele” bankas.
  Taisyklės:
  Jei aukojate iki 40 lt jokių papildomų sąlygų nėra.
  Jei norite aukoti daugiau nei 40 litų sumą, jūs privalote VMI deklaruoti 2013 metų turtą ir pajamas. Po 10 dienų galite pervesti į kandidato sąskaitą iki 10 proc. deklaruotų metinių pajamų, bet ne daugiau 22 320 litų.
  Aukoti galima iki agitacijos kampanijos etapo pabaigos, tai yra, iki 2014 m. gegužės 10 d.1 val.

 2. slenkstis:

  Šaunuoliai.Teisingas sprendimas.Tai ir mūsų pareiga padėti ES susigaudyti ir susigrąžinti doros ir padorumo pamatus,atsakomybę prieš esančias ir ateinančias kartas..Jei XXI amžiuje ES vyksta prekyba žmonėmis ir vaikų išnaudojimas,tai prioritetas šios ligos gydyme,ne grupelių žmonių teisių privilegijose,o žmogaus išlaisvinimas nuo vergovės.Kažkada balsavau “už” ir maniau,kad gerbiamo patriarcho tai bus vienas iš pagrindinių veiklos barų EP.

 3. Gera naujiena. Tik šį sąrašą siūlyčiau koreguoti. Tomas Baranauskas, prof. Alvydas Butkus ir Jonas Vaiškūnas turėtų atsidurti 5-7 vietose.

 4. Pritariu ir suprantu svarbą dalyvauti ir būti išrinktiems, tačiau kas liks Lietuvoje? Kas padės mums, Lietuvos žmonėms kovoti už lietuvybės saugojimą, už demokratines žmogaus teises, kaip Jūs visi, ar bent pirmieji asmenys būsite išrinkti?
  Iš tikrųjų tai sveikinu, pritariu ir visuomet už tautininkus pabalsuoju.

 5. Leonas M.:

  Geras sąrašas! Visiems linkiu tik sėkmės! Visus Lietuvoje ir toliau gyvenančius mūsų piliečius raginsiu už jus balsuoti. Taip pat, kiek galėsiu, stengsiuos ir padėti. Europa be tautininkų – Europa be ateities, kaip ir Lietuva.

 6. Juozas:

  sveikinu tautininkus , manau, jie tikrai nusipelnė atstovauti Lietuvos piliečius europarlamente . Dar reikia padirbėti su pažįstamais, kad daugiau žmonių suvoktų atstovavimo prasmę .
  Z.Vaišvilos rinkimams pavedimą padariau, taigi padarykime kas nuo mūsų priklauso.

 7. Kemblys:

  Net ašaros ištryško pagalvojus, kaip Songaila Europos parlamente kreiptųsi į visus CHEBRYTE (nuo žodžio ‘hebrajai’) arba Kundrotas KUNDROTIZMUS pavarytų. 🙂

 8. Mantas:

  Labai įdomiai šitam sąraše atrodo Audrius Nakas. Ekspertai.eu apačioje šviečia linkėjimai eurazijiečiams. Ar pažiūrėta pro pirštus ar Tautininkų partijai nesvetima ši ideologija?

 9. Ten turi atstovauti tik Tautininkai nes neokomunistai ten tik ora gadina.

 10. tautininkams:

  1, O kur pasisakymas Prezidento rinkimų klausimu?

  2, kas atsitiko tautininkams, kuriuos aktyviai atstovauja Marius Kundrotas, feisbūke? Čia rašo, kad remia Vaišvilą, čia jau nebepasitiki savo jėgom ir lekia rinkt parašų už Kaulinio chebros Paulauską. Ir dar UŽDRAUDŽIA pasisakyt prieš Paulausjką ir grasina. Kas ten vyksta? Panašu, kad šitam naiviam jaunimėliui reikia į lopšelį darželį eit ir vaidint geriečius, o ne į politiką kištis. Labai gaila, kad prasideda tokios provokacijos, kai jie patys nesupranta ką daro, o provokatoriais vadina kitus. Vaikučiai brangūs, daugeliui iš mūsų daugiau nei 30 ir mes labai gerai žinom politikoje buvusius ir esamus tiek garbingą Žmogų Vaišvilą, tiek provokatorių diktatorių tironą Paulauską ir JOKS KUNDROTAS NEPRIVERS MŪSŲ “PAMILTI” Paulauską. Nuo seniausių laikų AT deputatas Paulauskas buvo AT deputato ir vicepremjero Vaišvilos PRIEŠAS. Ir niekada nebuvo kitaip. Ir Kundrotas šitos situacijos nepakeis. Tuo labiau dabar, kai Kaulinio chebra Paulauskui pakėlė jo nusususią uodegą. Paulauskas kerštingas, nesitrauks, geriau pralaimės, privers pralaimėt visus nesistemininkus, ypač turbūt jam saldu bus matyt tame tarpe Vaišvilą, bet savo egoizmą apgins nesitraukdamas iš kelio. Kauniečių rinkikų chebra tautininkams pakišo kiaulę, o jie, naivūs vargšeliai nesupranta. Gaila. Ir labai gaila, kad klaidos prasideda dar nepradėjus isibėgėt..

  • aha:

   pastebėjau ir aš . Pasiklydo žmonės tarp “dviejų pušų”. Norim vieno, bet neatsisakom ir kito.. Politkekshes. Paulauskininkai “po šautuvu” surinks parašus už savo diktatorių per savaitę, pamatysit ir rėks , kad vieninteliai laimi.

  • Provokatoriams:

   Jukš 🙂 Tautininkai – už vienybę. O jūs, prisiplakę skaldytojai, kalbantys skirtingų kandidatų vardu, susimausit.

   • Provokatoriams:

    Juokingiausia, kad čia rašo tie patys asmenys, kurie Feisbuke šneka Paulausko vardu ir varo ant Vaišvilos, o sudrausminti rašinėja čia Vaišvilos vardu ir varo ant tautininkų. Akivaizdžiai Grybei dirba. Gal net VSD – reiktų patikrinti IP.

   • slenkstis:

    Susimaus kandidatai,susimaus Lietuva ir kokia čia vienybė,bus realybė ir ne kokia
    Reikia rimtai nuspręsti,nesipblaškyti,sutarti ir pateikti žmonėms aiškią savo poziciją ir manipuliacijų nebus ir visi skyriai sako tą patį.Jei bus palikta erdvė netinkamoms kalboms ir neaiškumai,žala bus visiems.Aiškiai, tiesiai,šviesiai ir kaip geba ir kalba tautininkai.Dėl to jie ir gerbiami.

    • Provokatoriams:

     Ne kandidatams linkima susimauti, o jų vardu kalbantiems ir juos skaldantiems provokatoriams. Iš esmės labai blogai, kad nesutarta dėl vieno kandidato, bet dabar vienintelis variantas – kiek įmanoma geranoriškiau ir korektiškiau laikytis tarp skirtingų vienos stovyklos dalinių, o ne rietis tarpusavyje. Iš to laimėtų tik Musmirė ar koks nors Tvorutis.

     • prie kurio vienytis:

      tai prie kurio vienytis kvieti, žmogau?
      Mačiau, facebook vienas žmogus net lentelę įkėlė ir klausė apie matematiką, bet besivienijantys taip ir nesugebėjo paaiškint.
      Kuo jums geriau 1 ture 2-3 kandidatai gale lentelės su po keliais išsibarsčiusiais procentais prieš 1-2 vietas galimai užimsiančius nomenklatūrininkus su 20-30 ar daugiau procentų? Ar jūs galit padoriai paaiškint “vienijimosi” aritmetiką? Po 1 turo kažkuris kandidatas eina į VRK ir savo balsus perduoda kitam, ar kaip?

     • slenkstis:

      skaitykis su žodžiais.Jei žmonėms neaišku tai ir klausia.Pats sakai,kad vienas kandidatas geriausia,tarp trijų-keturių nori nenori vis tiek konkurencija vyks ir jei jie patys to nedarys,bet vargu,tai darys jų gerbėjai .Todėl ir klausia žmonės ir nerimsta nes nori,kad antram ture būtų antisisteminis(pavadinimas kvailas) kandidatas.Tai taip, provokatoriau,tai rimta ir dėl to,kad asmeniniai norai iškelti aukštai,galima padaryti lemtin gą klaidą. Kodėl savanaudžiui negalima pasakyti,kad jis savanaudis?

 11. Balsuosiu uz si sarasa.Parlamento gynejas.

 12. Sėkmės:

  Geras sąrašas, reikia Europoje Lietuvos valstybę ir tautą atstovaujančių patriotų.
  Negynė mūsų interesų nei liberalai, nei patriarchai, nei kosmopolipolitai, nei komunistai

 13. opa:

  na ir pastangas galima suprasti – juk alga ten 12000 eurų… 😉

 14. Ar Alkas transliuos?:

  http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=4398&p_d=144905&p_k=1

  Šiandien 11.30 val.

  įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtų veiksmų Zigmo Vaišvilos atžvilgiu“. Dalyvaus tinklalapio ekspertai.eu аntimafijos skyriaus redaktorė Rasa Kalinauskaitė.

 15. Julius:

  Gaila, tikėjausi jog euroskeptinės jėgos susivienys bent jau šiuose rinkimuose. Turiu omenyje Valstiečius ir Tautininkus. Kaip pavizdys Taipistai ir Liberalai bendrą rirnkiminį sąrašą kūrė. Jei būtų bendras Tautininkų ir Valstiečių sąrašas, tuomet turėtume visai realius šansus turėti vieną atstovą europarlamente.

 16. Kažin:

  Čia toks nesubrendėliškas šūkaliojimas, kad jokios – mintelės…
  Kiek tokio lygio politika tautininkuose dar gali tęstis! Kokybiniams pasikeitimams prošvaisčių nematyti. Tautininkai šia prasme niekuo nesiskiria nuo kitų partijų politikų – jų kalbose svaičiojimosi, melavimo ar nekompetencijos yra ne mažiau negu kitų partijų.
  Beje, pats žodis tautininkas nėra tapęs koks magiškas, o esmingų tautiškų veiksmų, ypač “Vilniaus krašte” per 20 metų nepadaryta jokių. Yra maždaug tas pats, kaip buvo ir tarpukariu su Vilniaus vadavimu. Tauta šaukė: “Mes be Vilniaus nenurimsim”, o tautininkų vadas Smetona, kaip aiškėja, vedė paslėptai iš esmės vasališką politiką Vilnių užgrobusios ir okupavusios Lenkijos atžvilgiu.
  Tokia apsimetėliška, slapukiška tautininkų ir apskritai politika, manau, nėra perspektyvi. Tai patvirtintų suomių ir vengrų, pagaliau ir Lenkijos valdžios, tautininkiškos politikos atvirumas.
  Lietuvos tautininkų vadai, veikdami senoviškai (smetoniškai), tarsi būtų valdžioje, ženklesnio visuomenės palaikymo nesulaukia, o gerausiu atveju tik kuriasi sau šiltus lizdus valdžioje ar artimai šalia jos…
  Apskritai, sprendžiant iš visko, nesinori tikėti, kad Lenkija būtų palikusi Lietuvos tautininkus nesinaudodama jų įtakojimo galimybe…

 17. Marius:

  Dėl prezidento rinkimų.
  Oficiali tautininkų pozicija. Remiame, agituojame ir patys balsuojame už Zigmą Vaišvilą. Bet nė vieno iš referendumą remiančių ir kitomis vertybėmis nors iš dalies sutampančio kandidato, o juolab – dėl vienų ar kitų priežasčių juos remiančių žmonių nelaikome priešais. Su jais diskutuojame geranoriškai ir mandagiai, juk su daugeliu jų dar teks dirbti – ir ne tik dėl referendumo.
  O štai asmeninė pozicija aukščiau įvardytos pozicijos rėmuose. Nežinome, kiek parašų surinks vienas arba kitas kandidatas. Ypač kai juos skaičiuos dabartinė VRK – jau žinome, kaip jie skaičiuoja ir kaip brauko. Dėl to bus geriau, jei surinks bent vienas iš keturių. Kas anaiptol neįpareigoja patiems rinkti parašus už visus. Kai kurie komentatoriai čia skleidžia klaidingą informaciją apie tokį rinkimą, gal iš paikumo, o gal ir iš piktos valios.
  Vienoje Feisbuko grupėje, kurią administruoju, pasipylė tendencingi ir agresyvūs pasisakymai prieš Z.Vaišvilą, mesianistiškai garbstant kitą kandidatą. Jų autoriai sudrausminti, paprašyta liautis, nes teks reaguoti, o tarpusavio karo mažiausiai norėtųsi. O štai čia, remiantis tos pačios grupės duomenimis, teigiama priešingai – tarsi kažkas ten draudęs kritikuoti būtent tą kitą kandidatą, ir tai teigiama Z.Vaišvilos vardu. Tai iš tikrųjų sudaro įspūdį, jog dirba provokatorius ar provokatoriai, pasisakantys tai Z.Vaišvilos, tai kito kandidato vardu, ir visus kiršinantys.
  Objektyvi ir kultūringa kritika galima, bet aiškiai suvokiant, kas yra tikri priešai, o kas tik – deja – varžovai.
  Tautininkai ir šių eilučių autorius asmeniškai darė viską, jog būtų vienas kandidatas, taip kad čia pilami komentarai – tiesiog ciniški. O jeigu įvairūs skaldytojai dūzgė kandidatams ausis apie jų šaunumą ir kitų kandidatų menkumą, tai ir turime tai, ką turime. Lieka išvada, jog čia dirba dabartinės politinės sistemos žmonės.
  Tautininkai ir toliau eis savo keliu, išlaikydami maksimalų įmanomą objektyvumą.

  • slenkstis:

   Ačiū,Mariau,kad paaiškinai.Nemanau kad kas rinktų parašus keturiems,tai nelogiška ir kaip su sava pasaulėžiūra pjautųsi.Šiaip tai situacija idiotiška,net negali pasakyti garsiai kodėl nebalsuotum už tą ar tą ir kodėl renkaisi tą:)

  • klysti:

   Mariau, feisbuke neaišku, kuriuos tramdai. Yra pasisakančių ten ir prieš RP. Mes supratom, kad ir juos tramdai. Įvardink vardais, kad ir kaip tau nepatinka “tikri” ar “netikri” vardai, bent jau bus aišku, kokiam objektui įspėjimą duodi. ZV palaikytojai toj tavo grupėj irgi nepalankiai (bet labai taikliai ir teisingai) kalba apie RP… Tikrai labai prašom kalbėti aiškiau, nes iš grupės išvaikysi ir ‘savus”- įtariu pagal seniai čia pažįstamas piktogramas, ir jie įsižeidę atlėkė į Alka apsižodžiaut.. Gaila…

  • Kemblys:

   Retai tenka skaityti toookias protingas mintis – vos ne kas antras nelietuviškas žodis! Tuščia jo, gal Marius kada nors išmoks tas kalbas, kurių žodžius vartoja.

   Nesupratau ką reiškia „mesianistiškai”, žodynuose nėra. Tokį ŽODĮ net pats Marius Kundrotas nesugalvotų.

 18. Norintys už kandidatus į Prezidentus pasirašyti elektroniškai gali padaryti čia:
  https://www.epaslaugos.lt/portal/login.zul

  KAIP PASIRAŠYTI JEI ESATE SWED BANKO KLIENTAS: pirmiausia spaudžiate šią nuorodą – https://www.epaslaugos.lt/portal/login.zul , tada renkatės banką, kai surinksite visus kodus ir įeisite į savo Swed bankinkystę, ” – ten rinkitės po VMI deklaracijomis sekanti prisijungimą ‘Elektroniniai valdžios vartai’ spauskite prisijungti ir sistema Jus jau be klaidžiojimų nuves tiesiai prie kandidatų.

  Būčiau dėkingas, jei paremtumėt mano rinkimų kampaniją pervesdami 40 Lt sumą į mano rinkimų sąskaitą (galima paremti ir didesne suma, tačiau reikia prieš tai deklaruoti pajamas):
  Naglis Puteikis
  LT737300010138332964 ,,Swedbank”, AB
  SWIFT kodas HABALT22, banko kodas 73000
  Paskirtis: ‚auka rinkimų kampanijai’

 19. Būčiau dėkingas, jei paremtumėt mano rinkimų kampaniją pervesdami 40 Lt sumą į mano rinkimų sąskaitą (galima paremti ir didesne suma, tačiau reikia prieš tai deklaruoti pajamas):
  Naglis Puteikis
  LT737300010138332964 ,,Swedbank”, AB
  SWIFT kodas HABALT22, banko kodas 73000
  Paskirtis: ‚auka rinkimų kampanijai’

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė